Cud w świątyni w Chabarowsku

Kategorie: 

Źródło: http://esoreiter.ru/index.php?id=0616/08-06-2016-062823.html&dat=news&list=06.2016

W Chabarowsku w katedrze Narodzenia Chrystusa, która niedawno obchodziła swoje 115 urodziny, miało ostatnio miejsce zaskakujące wydarzenie. Kopia ikony Matki Bożej pn. Niewyczerpany kielich, którą wprowadzono do prawosławia w 1878 roku , pojawiła się w tajemniczych okolicznościach na szkle ww. sanktuarium. Zdarzenie okrzyknięto mianem cudu.

 

 

Zajście stało się przedmiotem uwagi publicznej dość przypadkowo. W świątyni chcieli oczyścić szybę, za którą powieszono niektóre ikony, w tym kopię „Niewyczerpanego kielicha”. Po ściągnięciu przezroczystego zabezpieczenia, zauważono coś w rodzaju kurzu na wewnętrznej stronie płyty. Duchowni próbowali usunąć warstwę brudu, ale bezskutecznie. Kapłani zamarli, gdy ustawiono szkło pod światło. Było widać na nim wyraźnie obraz Matki Boskiej, który przypominał negatyw wizerunku.

 

Ikona, która znajduje się w cerkwi w Chabarowsku od 2004 roku, jest repliką „Niewyczerpanego Kielicha" z Monasteru Wysockiego w Serpuchowie (org. Серпухов). Zarówno kopii, jak i oryginałowi, przypisuje się właściwości cudotwórcze. Przy obrazie leczą się ludzie z narkomanii i alkoholizmu. Co tydzień przed wizerunkiem Matki Boskiej w Soborze Chrystusa odbywają się modlitwy. Na przestrzeni lat uzależnieni i ich rodziny doznali wielu łask. Wkrótce przy parafii powstanie centrum rehabilitacyjne. Wielu uważa, że po stwierdzeniu cudu, prace budowlane i organizacyjne pójdą teraz szybciej.

 

Według lokalnego metropolity, cud, który się wydarzył, jest błogosławieństwem, mówiącym  o tym, że praca kapłanów i plebanii służy słusznej sprawie. Protoprezbiter Włodzimierz Belogubow zauważa również, że ikona symbolizująca Niewyczerpany Kielich Łaski Bożej dla Człowieka, nie tylko pomaga tym, którzy są uzależnieni od narkotyków i alkoholu, ale również osobom z innymi dolegliwościami fizycznymi i psychicznymi.

 

Duchowni planują zrobić ze szkła z obrazem odrębny przedmiot kultu, zapewniając mu własne sanktuarium. Wkrótce cudowną ikonę będzie mógł zobaczyć każdy, kto odwiedzi świątynię.

 

Należy przypomnieć, że w listopadzie ubiegłego roku w różnych cerkwiach na terytorium Chabarowska coś dziwnego działo się z trzema ikonami, tj. z obrazem św. Innocentego z Irkucka, obrazem św. Pantelejmona i wizerunkiem Zbawiciela. Na ikonach, które były pod szkłem, pojawiły się krople aromatycznego olejku miry. Duchowni również uznali to za cud i znak dany od Boga.
 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika BezimiennyBP

Taaa... nadal oddawajcue

Taaa... nadal oddawajcue pokłony jakimś bałwanom. Pan bozia jest z was dumny, ale PAMIĘTAJCIE, musicie dać datek na jakiś nowy domek pana bozi, ŻEBYŚCIE MOGLI BYĆ ZBAWIENI!

Co za plebs...

Portret użytkownika baca

Indiana Jones I Niewyczerpany

Indiana Jones I Niewyczerpany Kielich - to nowa część przygodowej serii w której Harison Ford przebrany za ukraińskiego kolejarza wybiera się do opanowanego przez neonazistów Chabarowska aby wykraść do British Museum otwierającą portal do innego wymiaru tajemniczą ikonę strzeżoną od tysięcy lat przez jadowite, prastare babcie...

przebrany za sierotę z Syrii z trudem dostarcza ikonę do Anglii, dopiero tam śmiertelnie pogryzony Harison dostaje wreszcie surowicę na jad babci a skarb trafia do siedziby brytyjskiego wywiadu... wywiad przypadkowo uruchamia ikonę i każdy brytyjczyk nagle otrzymuje darmową aktualizację do windowsa 10... wszyscy w ministerstwie popeniają samobójstwo nie mogąc zdobyć podpisanych cyfrowo przez Bila Gatesa sterowników a Harison zostaje wygnany z kraju...

po siedmiu latach medytacji w Tybecie wyrusza do Afryki gdzie żeni się z odnalezioną na pustyni wnuczką Muamara Kadafi...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Homo sapiens

Pomijając aspekty polityczne

Pomijając aspekty polityczne oraz tzw. poprawność polityczną, należy pochwalić Rosjan za ich charakter oraz otwartość w prezentowaniu wyznawanej duchowości. Nie kłaniają się coraz większej zgniliznie moralnej zachodu, zabraniającej wieszania krzyży, jak to ma miejsce w organizacjach państw mieniących się wysokorozwiniętymi ! Jako naród chrześcijański wrócili do swoich korzeni. W przypadku Roscosmos’u (Federalnej Agencji Kosmicznej) uznała ona nawet za dozwolone i wskazane wykonywanie egzorcyzmu wody święconej, na astronautach tuż przed startem, a także samej rakiety !

Obecnie duchowa walka toczy się na całej kuli ziemskiej, widoczna jest także w Polsce, dzięki Bożej Opatrzności coraz bardziej chrześcijańska Rosja stała się dla chrześcijan wsparciem na polu zasad moralnych i swobody stosowania symboli Chrystusowych. Poniżej najnowsze wczorajsze zdjęcia, na których widać wspomnianą nową załogę TMA-15 (niebieskie uniformy) oraz na tylniej ścianie Ikony wraz z krzyżem. Całość tutaj

http://popotopie.blogspot.com/2014/11/kosmiczne-ikony.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj