Curiosity znalazł na Marsie jakąś fluoroscencyjną anomalie

Kategorie: 

Źródło: NASA

Amerykański łazik Curiosity miał ostatnio pewne problemy, ale znowu zaczął eksplorację, więc można wierzyć, że teraz jest z nim wszystko OK. Znowu zdjęcia przesłane przez to urządzenie wzbudziły emocje. Zdjęcie przedstawia coś, co wygląda na fluoroscencyjne.

 

Pojawiły się sugestie, że w skalistym pejzażu Marsa odnaleziono jakąś formę roślinności. Od razu zaczął funkcjonować termin "marsjański kwiat".

W jednolitym kolorystycznie tle Marsa takie jasne obiekty stają się czymś zwracającym uwagę. Wśród możliwych wytłumaczeń tego fenomenu jest i takie, że to nie obiekty z Marsa, lecz resztki lądownika. Rzeczywiście Curiosity nie oddaliła się daleko od lądownika i nadal znajduje się w kraterze Gale.

Trzeba zaznaczyć, że już poprzednio odnaleziono podobną anomalię, która była brana za fragment lądownika. Teraz, gdy widać to coś zespolone ze skałą można zaryzykować twierdzenie, że może mamy tu do czynienia z przypadkiem istnienia jakiejś roślinności.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Roberto

Wygląda mi to na kryształ

Wygląda mi to na kryształ jakiejś odmiany kwarcu, zresztą na tym zdjęciu coś jakby 4 takie kryształy widać ale ten ma najmniej zabrudzeń i wrostków, zgadzam się z Angelusem w tej kwestii, sam mam podobny kryształek i też się kiedyś wkręciłem że znalazłem "diament" w osadach polodowcowych w Płn. Polsce ale niestety Smile kwarc, chociaż wyjątkowo ciekawy okaz. Zresztą z samego tego zdjęcia nie da się za bardzo ocenić co to tak naprawdę jest, bo nawet jak na kwarc wygląda toto ciekawie. Warto byłoby to jakoś zabezpieczyć i przesłać do dalszych badań ale wydaje mi się jednak, że ten "kamyk" tam długo poleży Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

po prawej fragment

po prawej fragment spadochronu z lądownika, po lewej kryształ kwarcu... lub diamentu...Ale raczej kwarcu... diament oznaczałby obecność węgla, a tego na Marsie nie ma...

Portret użytkownika Raffi5000

Jeśli to jest fluorescencja,

Jeśli to jest fluorescencja, to ja jestem Rabin i baca może po mnie pojechać Smile bardziej bym powiedział, że metaliczny. Wygląda na jakiś skrawek metalicznie wyglądającego przedmiotu wkomponowanego w skałę. Samorodek srebra ?

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Strony

Skomentuj