Curiosity znalazł na Marsie jakąś fluoroscencyjną anomalie

Kategorie: 

Źródło: NASA

Amerykański łazik Curiosity miał ostatnio pewne problemy, ale znowu zaczął eksplorację, więc można wierzyć, że teraz jest z nim wszystko OK. Znowu zdjęcia przesłane przez to urządzenie wzbudziły emocje. Zdjęcie przedstawia coś, co wygląda na fluoroscencyjne.

 

Pojawiły się sugestie, że w skalistym pejzażu Marsa odnaleziono jakąś formę roślinności. Od razu zaczął funkcjonować termin "marsjański kwiat".

W jednolitym kolorystycznie tle Marsa takie jasne obiekty stają się czymś zwracającym uwagę. Wśród możliwych wytłumaczeń tego fenomenu jest i takie, że to nie obiekty z Marsa, lecz resztki lądownika. Rzeczywiście Curiosity nie oddaliła się daleko od lądownika i nadal znajduje się w kraterze Gale.

Trzeba zaznaczyć, że już poprzednio odnaleziono podobną anomalię, która była brana za fragment lądownika. Teraz, gdy widać to coś zespolone ze skałą można zaryzykować twierdzenie, że może mamy tu do czynienia z przypadkiem istnienia jakiejś roślinności.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Roberto

Wygląda mi to na kryształ

Wygląda mi to na kryształ jakiejś odmiany kwarcu, zresztą na tym zdjęciu coś jakby 4 takie kryształy widać ale ten ma najmniej zabrudzeń i wrostków, zgadzam się z Angelusem w tej kwestii, sam mam podobny kryształek i też się kiedyś wkręciłem że znalazłem "diament" w osadach polodowcowych w Płn. Polsce ale niestety Smile kwarc, chociaż wyjątkowo ciekawy okaz. Zresztą z samego tego zdjęcia nie da się za bardzo ocenić co to tak naprawdę jest, bo nawet jak na kwarc wygląda toto ciekawie. Warto byłoby to jakoś zabezpieczyć i przesłać do dalszych badań ale wydaje mi się jednak, że ten "kamyk" tam długo poleży Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

po prawej fragment

po prawej fragment spadochronu z lądownika, po lewej kryształ kwarcu... lub diamentu...Ale raczej kwarcu... diament oznaczałby obecność węgla, a tego na Marsie nie ma...

Portret użytkownika Raffi5000

Jeśli to jest fluorescencja,

Jeśli to jest fluorescencja, to ja jestem Rabin i baca może po mnie pojechać Smile bardziej bym powiedział, że metaliczny. Wygląda na jakiś skrawek metalicznie wyglądającego przedmiotu wkomponowanego w skałę. Samorodek srebra ?

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Portret użytkownika BRUTAL

Nigdy nic nie wiadomo ,ale

Nigdy nic nie wiadomo ,ale nikt tu wam nie karze w to wierzyć ,ale warto wiedzieć ,przecież chłopaki z nasa terz muszą się czymś wykazać ,tak jak chłopcy z abw w sprawie 4 ton mat wybuchowych, pomyślcie ile oni ładują kasy żeby nam sprawić ubaw,to miłe z ich strony .

Portret użytkownika oswiecony

ale odkrycie porzal sie boze

ale odkrycie porzal sie boze zwykly kamyk wiele widzialem takich rozlupujac piaskowiec albo jakis glas takich kamykow jest pelno wszedzie niektore maja barwy przypominajace barwe rozlanej ropy lub oleju na wodzie

Portret użytkownika PilipWeeFee

widze ze od pewnego czasu

widze ze od pewnego czasu admin robi wszystko co w jego mocy zeby z tej strony zrobic dno kompletne Smile powodzenia i trzymam kciuki adminie, dobrze ci idzie.
 
jak dla mnie kamyk jakich wiele tam.

Portret użytkownika Pofur

Troszke się nie zgodze. Admin

Troszke się nie zgodze. Admin głównie daje NAM temat do rozmowy. Trudno w obecnych czasach znaleźć informacje które by mogły nadać się na tą strone. Jezeli masz jakiś ciekawy materiał to podsyłaj adminowi . Ja juz kiedyś podesłałem 2 linki z których był robiony temat a nawet jeden dotyczył konkretnie tego co zarejestrowałem. Wchodze tutaj czasem i nie widze nowych tematów , no trudno szkoda, ale jak ty coś masz ciekawego co by się nadało to pisz na kontakt. Ciekawe jakie Ty informacje potrafił byś przekazać i wyodrębnić z medialnego szajsu. 

Portret użytkownika kuzYn

  Wygląda jak kawałek folii,

 
Wygląda jak kawałek folii, lub papier woskowany, jaki kiedyś używano do pakowania.
Załóżmy taki scenariusz. Jurij Gagarin w  1961 roku w czasie okrążania ziemi zżarł kanapki zrobione przez jego żonę Walentinę, a następnie nacisnął przycisk  OPRÓŻNIJ KOSZ,  i pozbył się śmieci. Te natomiast zamiast spalić się w atmosferze ziemskiej, powędrowały pchane słonecznym wiatrem w głąb układu słonecznego, aż dotarły na MARSA. Tam w rozrzedzonej atmosferze opadły na planetę i przysypane piaskiem błyszczą w słońcu
Teoretycznie mogło się to zdarzyć. Tak więc możemy tu mieć do czynienia z ziemskim śmieciem.
 

 

 

Portret użytkownika ZGRZYT

"Teraz, gdy widać to coś

"Teraz, gdy widać to coś zespolone ze skałą można zaryzykować twierdzenie, że może mamy tu do czynienia z przypadkiem istnienia jakiejś roślinności'  a zaryzykujez swoje zycie broniac tej idiotycznej teorii adminku?

Portret użytkownika MONSTER

To może być wszystkim!

To może być wszystkim! Zgniecionym woreczkiem foliowym po kanapce na pustyni w Nevadzie, pozostałością sztucznych tworzyw po cywilizacji na Marsie,naciekiem mineralnym. Co do wcześniej odkrytego przedmiotu to wygląda jak kawałek wylinki węża. Jakoś ostatnio nie wierzę w nic, co ma związek z NASA.

Portret użytkownika Pofur

Kamyk. Jasny kamyk. Pełno

Kamyk. Jasny kamyk. Pełno takich białych w rzekach. Ale jakim cudem stwierdzono ze to emituje światło ? Moge wam takich frulorescencji nafotografować mnustwo. Niech pojawi się film udowadniający ze to ŚWIECI a nie odbija światło.

Skomentuj