Cywilizacja Marsjan miała ulec zniszczeniu w wyniku nuklearnej wojny

Kategorie: 

Źródło: 123.rf

Mars nie jest podobny do żadnego innego ciała niebieskiego w naszym Układzie Słonecznym. Od niepamiętnych czasów, czerwona planeta pobudzała wyobraźnię i zainteresowanie ludzi na całym świecie, od czasów Azteków, Inków i Majów, aż do współczesnego społeczeństwa XXI wieku. Niektórzy ludzie tak jak Dr. John Brandenburg, biorą swoje zainteresowanie Marsem do ekstremum i wprost stwierdzają, że planeta ta była domem dla zaawansowanej cywilizacji, która została zniszczona w nuklearnym konflikcie zbrojnym. Takie stanowisko po raz kolejny wygłosił on podczas jednego ze swoich wykładów.

 

Naukowiec z American Institute of Aeronautics and Astronautics, dr John E. Brandenburg, twierdzi, że na Marsie doszło kiedyś przynajmniej do dwóch wybuchów nuklearnych. Przedstawił on nawet swoje ustalenia wskazując hipotetyczne miejsca, gdzie mogło do tego dojść. Jego zdaniem do eksplozji doszło na północ od obszaru znanego obecnie jako Cydonia oraz Galaxias Chaos. Brandenburg stwierdził, że mogą się tam znajdować do dzisiaj artefakty potwierdzające, że planeta ta doświadczyła wojny nuklearnej.

Trzeba zaznaczyć, że już wcześniej wielu badaczy stwierdzało, że ślady na powierzchni czerwonej planety wskazują na to, że doszło tam do katastrofy nuklearnej. Podejrzewano jednak, że była ona naturalnego pochodzenia. Doktor Brandenburg przed kilkoma laty rozwinął tę teorię zwracając uwagę, że mogło dojść do wojny, a spustoszony Mars jest po prostu planetą zniszczoną przez  bomby jądrowe. Sceptycy wskazują, że eksplozje nuklearne powinny pozostawić po sobie kratery, a takowych we wskazanych miejscach nie ma, ale w Hiroshimie, zniszczonej w wybuchu jądrowym w 1945 roku, również na próżno szukać krateru. Po prostu w celu maksymalizacji zniszczeń takie ładunki odpala się w powietrzu.

Zdaniem Brandenburga, właśnie z czymś takim mieliśmy do czynienia. Taka wojna atomowa spowodowałaby, że potężne fale uderzeniowe spustoszyłyby powierzchnię planety i doprowadziły do drastycznych zmian klimatu, co skutkowało zabiciem całego życia na Marsie. Według obecnego poziomu wiedzy, cokolwiek zniszczyło powierzchnię tej planety, miało to miejsce 180 milionów lat temu. Jakaś eksplozja spowodowała, że dookoła Marsa przeszła fala uderzeniowa, która zniszczyła powierzchnię. Pierwotnie przyjęto, że miało się to stać siłami natury, w miejscu gdzie uformował się naturalny reaktor jądrowy, taki jak te znane na Ziemi z Gabonu w Afryce.

Doktor Brandenburg pokazał też między innymi dowody na istnienie na powierzchni tej planety stopów szkła, tak zwanych trynitytów. Takie szkliwa powstają podczas detonacji ładunku jądrowego. Podobne warstwy znajdowano też na Ziemi, na wielu części poligonów atomowych, ale i na przykład na Saharze czy w Mohendżo Daro, dlatego może właściwe byłoby zapytanie czy broń jądrowa nie była też stosowana w zamierzchłej przeszłości również na naszej planecie. Wbrew pozorom nie ma naturalnego wyjaśnienia dla takich śladów na powierzchni Czerwonej Planety. Musiałyby to być eksplozje jądrowe o sile około miliarda megaton. Tylko tak duża detonacja mogłaby pokryć sporą cześć powierzchni całego tego globu trynitytami tak aby można było odnajdywać je w tak odległych od siebie miejscach. Zdaniem badacza nie był to skutek zderzenia z asteroidą, a raczej dowód na użycie tam broni jądrowej.

Brandenburg uznaje, że Mars był kiedyś planetą z podobnym do Ziemi klimatem. Jego zdaniem duża ilość ruin i niewyjaśnionych artefaktów obserwowanych na powierzchni Czerwonej Planety przez orbitery i łaziki to dowód na to, że nuklearny holokaust Marsa mogli spowodować jego wcześniejsi mieszkańcy. W swojej nowej książce Śmierć na Marsie: Odkrycie Planetarnej Nuklearnej Masakry, Brandenburg zawarł również hipotezę, że marsjańska cywilizacja nie tyle sama się zniszczyła, co została zniszczona przez jakąś rasę z kosmosu. Zdaniem niektórych, może tu chodzić o znaną choćby z legend sumeryjskich rasę Annunaki, ale czy oznacza to, że podobny los czeka i naszą planetę?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Pacal

Czasy Azteków, Majów, Inków,

Czasy Azteków, Majów, Inków, są aż tak "niepamiętne" tzn dawne, w  porównaniu z trawaniem innych cywilizacji? To był "cały świat" wtedy? Widzę tu fasynata, tymi nadal egzotycznymi kulturami i pozwolę Go przywitać, pozdrowić, ponieważ i ja sam od dawna nimi mocno się interesuję ale nie przesadzajmy jednak z tym. Na nich tzn cywilizacjach i kultrurach,  świat ani się nie zaczął ani nie zakończył. Wcale też nie był dominującym i nie jest.

Portret użytkownika kolo21

Skoro mowa o broni jądrowej

Skoro mowa o broni jądrowej.To niech ktos mi wytłumaczy co z promieniowaniem bo zrzuconej bombie atomowej na Hiroshime czy Nagasaki.Dzisiaj tam miasta olbrzymie są.Wujek google twierdzi ze miasta zostały zbudowane w innych miejscach.Ale zarazem są tam relikwie np kościół św, który cudownie przetrwał ten wybuch.To co przeniesli go, takiego radioaktywnego?

kolo21

Portret użytkownika Kimbur

Miała ulec? A czy uległa? 

Miała ulec? A czy uległa? 

Co znaczy "miała"? W tym tekście chyba powinno być napisane, że prawdopodobnie uległa. A nowomoda dziennikarska prowadzi do skrótów myślowych i wychodzą dziwolągi zamiast informacji!

Strony

Skomentuj