Czakry w życiu i w szamanizmie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Pełnia doświadczenia jest możliwa, gdy jesteś otwarty. Ale nie może być to tylko fizyczna czy umysłowa otwartość. Każdy człowiek powinien poznać i nauczyć się otwierać swoje czakry. W kategorii "każdy" znajdujesz się również ty.

 
Jeżeli masz zamknięte, zablokowane, przymknięte czakry, nie masz subtelnej percepcji. Jako że nie masz subtelnej percepcji, nie masz również subtelnych zdolności. Ludzie chcą na różne sposoby rozwijać zdolności paranormalne. Pytam się: po co? Wystarczy dbać o to, by twoje czakry były otwarte i działały prawidłowo, a te zdolności, jakie masz osiągnąć na danym poziomie, osiągniesz.
 
To jest droga joginów. Oni rozumieją tę zasadę. Czakry są zmysłami poznania i działania. Jeżeli chcesz obudzić swój potencjał ezoteryczny, pracuj z czakrami. Jak? Tego najlepiej dowiedzieć się od specjalistów. Gdzie ich znajdziesz? Stwórz odpowiednio mocny zamiar (mana'o) a sami się znajdą.
 
Ostatnio ktoś napisał mi, ktoś znany w Polsce z tego, że zajmuje się huną, że w hunie nie ma czakr. Pomimo wszelkiej sympatii i wdzięczności za cenne teksty, muszę zganić takie twierdzenie. To po prostu bzdura. Piko to czakry. Tam, gdzie kahuni umieścili piko, ja widzę czakry, postrzegam to, nie tylko czuję. Przez lata pracy rozwinąłem dobrą percepcję czakr - nie tylko siedmiu, ale w ogóle czakr. Nie muszę polegać na teoriach, wiem gdzie leżą i jakie mają właściwości, barwy itd. I jestem przekonany, że każdy człowiek może się tego nauczyć. Ja nie urodziłem się z żadnymi zdolnościami, nie jestem nikim wybitnym.
 
Pracując z piko pracujesz z czakrą. Robiąc pikopiko pobudzasz czakrę. Piko i czakra to jest to samo. "Piko" znaczy "centrum". Czakrę nazywa się centrem energetycznym. W każdym szamanizmie są czakry, także w szamanizmach amerykańskich. Jeżeli nie ma czakr, nie ma szamanizmu, pomimo obecności bębnów, masek, całego tego folkloru itd. Mnie osobiście nie interesuje folklor. Nie jest mi do niczego potrzebny, chyba że miałby wspierać doświadczenie. Określone stroje i rekwizyty związane są z kulturą lokalną, niekoniecznie z istotą szamanizmu. Istotą szamanizmu są czakry. Nie masz kontaktu z czakrami, nie jesteś szamanem ale przebierańcem. Albo narkomanem, jeżeli to od jakichś substancji uzależniasz swoje "wizje".
 
Gdy wchodzisz na płaszczyznę czakr, widzisz, że szamanizm to coś bardzo subtelnego i zarazem uniwersalnego. To nie są stroje, to nie jest zakopywanie się w ziemi lub spędzanie czasu w szałasie potu, to nie jest nawet chodzenie po rozżarzonych węgielkach. Te wszystkie rzeczy wydają mi się dziecinne. Po co to komu? Chyba że ma jakieś walory zdrowotne lub służy jakiejś metodzie.
 
Szamanizm to patrzenie na świat również w aspekcie energii. Tym różni się szaman od bioterapeuty, że na tym nie poprzestaje, ponieważ włącza duchową stronę, duchowe istoty i inteligencje. Bioterapeucie nie wolno w ramach swojego zawodu. On nie wykonuje egzorcyzmów i nie uzdrawia energii duszy ani nie robi innych rzeczy, które nie mieszczą się w jego opisie zawodowym.
 
Szaman pracuje dodatkowo z ezoteryczną stroną, ale i on jest bioterapeutą w tym sensie, że opiera się w całości na czakrach i ciele energetycznym jeżeli chodzi o osiąganie i rozwijanie doświadczenia. Idzie dalej w stronę ciał subtelnych i ducha, ale wchodzi przez tę samą bramę, jaką są czakry. Jeżeli ty próbujesz dostać się do świata wewnętrznego, subtelnego inną bramą, jesteś włamywaczem i spotkają cię przykre, "prawne" konsekwencje. Natura ma swoje prawa i tylko głupcy chcą je łamać.
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika sojer

dobrze gadasz Zenek.;)  w to

dobrze gadasz Zenek.;)  w to co teraz wierzą ludzie to kosciół, instytucja dzieki której zaprowadzi Cię prosto pod bramy niebios. i w tym momencie myśle sobbie : "taki [ciach]"  ludzie nie wiedzą nawet jak matka natura wspaniale nas obdażyła (szyszynka + przysadka)= kosmiczna swiadomość.  i Wysokie loty Obbe Acute
edit: skasowane
Moderator
 

Portret użytkownika Zenek

Czakry w szamaniźmie to zło

Czakry w szamaniźmie to zło wedle nauk kapłanów kościoła szatana, 
czakry w judeosataniźmie to uświęcona tradycją świętość.
 
Czym są "czarkry" w sodomicznych semickich bałwochwalstwach?
Rogami w Pentagramie bo on do "mocy" czakr się odwołuje.
 
Wiedzieliście o tym, robaczki?
 
 
Naprawde wierzycie w kłamstwa wykastrowacych czerstwiaków yahwe iz Słowianie nie dali Światu niczego. Ani kultury, ani pisma, ani religii, ani Świętych? Ani nawet czczonego caunem "JEZUSA"?  ;p
 
Małej wiary jesteście dzieciaczki. Smile
 
 

Skomentuj