Czarny Anioł z cmentarza w Oakland. Niezwykła rzeźba która zabija!

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na cmentarzu Oakland w amerykańskim mieście Iowa City, stoi niepozorny posąg wykonany z brązu. Zdaniem niektórych, skrzydlaty anioł zbudowany w 1912 roku nie jest jedynie ozdobą. Miejscowi mieszkańcy nazywają statuę Czarnym Aniołem i przypisują jej złowrogie, nadprzyrodzone właściwości. Panuje przekonanie, że jeśli zignorujesz wszystkie ostrzeżenia i dotkniesz poczerniałego metalu, wkrótce nastąpi twój koniec.

 

Pomnik stoi na grobie Theresy Dolezal i jej rodziny. Wiadomo, że kobieta przeprowadziła się do Iowa City ze swoim 18-letnim synem Eddim i pracowała tam, jako położna. Niestety chłopak zmarł w 1891 roku i został pochowany na cmentarzu w Oakland. Dolezal wyjechała do Oregonu, gdzie spotkała swoją nową miłość i poślubiła Nicholasa Feldeverta. W wyniku zrządzenia losu (lub rzeczywistego fatum ciążącego na tej kobiecie) jej mąż opuścił ten świat w 1911 roku, zaledwie kilka lat po ślubie.

Teresa Dolezal wróciła więc do Iowa City i poprosiła słynnego rzeźbiarza Mario Korbela, aby ten stworzył posąg anioła, który będzie ochraniał szczątki jej syna i męża. Nikt nie wie dlaczego, ale Korbel wyrzeźbił anioła, który zamiast spoglądać na niebio tak jak wszystkie tego typu rzeźby spogląda na ziemię. Niedługo po sprowadzeniu anioła na cmentarz, pojawiły plotki zgodnie z którymi wydziela on z siebie "złą aurę". Przez wiele lat nic nie wskazywało jednak na to aby rzeźba anioła różniła sie od innych tego typu ozdób na grobach.

Przynajmniej do czasu kiedy Teresa Dolezal zmarła w 1924 roku, a jej ciało spoczęło obok jej syna i męża. Minęły lata i olśniewający posąg zaczął ciemnieć, aż przybrał czarną barwę, zamieniając jasną rzeźbę w przerażającą, cmentarną postać . Niektórzy mieszkańcy już wtedy szeptali, że zmarła była czarownicą, która sprzedała duszę diabłu. Podczas gdy inni zakładali, że zabiła ona swoją rodzinę, a anioł pociemniał, wskazując w ten sposób na mordercę. Według innej wersji, Theresa ślubowała aniołowi, że nigdy nie wyjdzie drugi raz za maż po śmierci pierwszego męża, ale nie spełniła tej obietnicy, więc pomnik zmienił barwę. Byli też tacy, którzy uważali naszą bohaterkę za bardzo wierną i pobożną kobietę. Tacy ludzie mówią, że Teresa była smutna po śmierci swojego syna i męża. Dlatego też wkrótce zachorowała i zmarła, a oczy posągu stały się czarne jak noc i płakały ze smutku.

Faktem jest, że odnotowano kilka przypadków, gdy po interakcji z Czarnym Aniołem, ludzie nagle umierali.  Problem polega na tym, że żaden z nich nie był dobrze udokumentowany. Jedna z historii opowiada o czterech młodzieńcach, którzy przybyli na cmentarz podczas Halloween i wdrapywali się na posąg. Kiedy wrócili do domu, doszło do wypadku w wyniku którego zginęli oni na miejscu. W innej opowieści pojawia się nastolatek, który piłą do metalu uszkodził palec rzeźby. Następnego dnia zniknął w tajemniczych okolicznościach, a tydzień później znaleziono go utopionego w miejscowym jeziorze. Najbardziej zaskakujące jest to, że odcięty palec powrócił do Czarnego Anioła, jakby nigdy nie został odcięty.

Warto zauważyć, że kilka lat temu, twórcy wiodącego amerykańskiego programu telewizyjnego Ghost Highway odwiedzili cmentarz Oakland i za pomocą kamery termowizyjnej prześwietlili rzeźbę z brązu. Promieniowało z niej ciepło i to pomimo faktu, że była zima. Nawet jeśli potraktujemy niepoważnie wszystkie przytoczone wyżej pogłoski i opowieści, uznać należy, że Czarny Anioł nadal zdecydowanie ukrywa w sobie coś tajemniczego, mistycznego i niewytłumaczalnego ...

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj