Czaszka z Boskop dowodem na istnienie niezwykle inteligentnej rasy hominidów

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

W 1913 roku w Republice Południowej Afryki, w okolicy miejscowości Boskop, odkryto dziwne kości, wśród których znalazła się czaszka o nieproporcjonalnie dużej puszcze mózgowej. Potem znalezisko zostało opisane w magazynie Nature.

 

Zdaniem badacza, Fredericka Williama FitzSimonsa były to szczątki, które należały do jakiego rodzaju naczelnych, ale oczywiście nie Homo sapiens. Wiek czaszki oszacowano na około 30 tysięcy lat. Pojemność puszki mózgowej wynosiła ponad 1900 ml. To o 30% więcej niż typowa puszka mózgowa człowieka.

 

Znani amerykańscy neurolodzy, Gary Lynch i Richard Granger napisali publikację, w której udowadniali, że hominid o takiej budowie czaszki musiał mieć większy od naszego mózg, dzięki czemu osiągał najwyższe poziomy inteligencji i zdolności psychicznych. Ich płaty czołowe musiały być duże, co sprzyja inteligencji. Innymi słowy istoty te były na wysokim poziomie rozwoju.

[ibimage==23576==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Teoretyzowano, że hominidy te dużo lepiej zachowywały wspomnienia nawet z wczesnego życia i mogły przywrócić je w całość a pamięć prawie nigdy ich nie zawodziła. Oprócz dużej głowy cechą charakterystyczną jest też drobna twarz z niemal dziecinnym podbródkiem, maleńkim nosem i dużymi oczami. Można powiedzieć, że czaszka ta odpowiada prognozom, co do rozwoju gatunku Homo sapiens formułowanym przez współczesnych antropologów.

[ibimage==23577==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jak zatem wyewoluowany Homo sapiens znalazł się 30 tysięcy lat temu na terytorium dzisiejszej Republiki Południowej Afryki? Nadal pozostaje to tajemnicą. Część naukowców zderzając się z czaszką z Boskop stwierdzała, że czaszka jest wynikiem choroby, wodogłowia. Jednak wiadomo, że w przypadku tej przypadłości nie dochodzi do zasklepienia ciemienia, a z takim przypadkiem mamy do czynienia. Duża głowa tego gatunku humanoidów była zatem nie tyle wybrykiem, co czymś normalnym w przypadku tego gatunku.

 

Na dziwną czaszkę z Boskop zwracają też uwagę ufolodzy, którzy niekiedy łączą ją z pilotami UFO, tak zwanymi szarakami. Według wszelkich przekazów są to istoty o niewielkiej posturze i szarej skórze. Mają przeważnie nieproporcjonalnie dużą głowę, mały nos i usta oraz duże oczy.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Jestem pod wrażeniem

Jestem pod wrażeniem współczesnej instrumentaliki domyślno-spekulacyjnej.
 Obliczono bowiem iloraz inteligencji tych istot z patologicznym wodogłowiem na podstawie,  z jaką częstotliwością opadała szczęka tej czaszki na zadawane jej pytania.
"że hominid o takiej budowie czaszki musiał mieć większy od naszego mózg, dzięki czemu osiągał najwyższe poziomy inteligencji i zdolności psychicznych."
 Niczego to nie dowodzi...
 A' propos... Czy ktoś mi odpowie, dlaczego wszystkie zwierzęta na Ziemi mają serce z lewej strony a watrobę z prawej??

Portret użytkownika Max

Zwróćcie proszę uwagę na to

Zwróćcie proszę uwagę na to jak wygląda rekonstrukcja czaszki a jak wyglądają części czaszki odnalezione i przedstawione na rysunku. Dla mnie najciekawsza jest kość brody bo ma czysto neandertalski kształt. porównajcie sobie proszę kształty czaszek na tym filmiku
 https://www.youtube.com/watch?v=Q90yDkWHLTo
Sklepienie czaszki jest też płaskie i wydłużone jak u neanderthala więc jak do tych części próbuje się dorobić nowoczesną rekonstrukcję czaszki to wychodzi dziwoląg.chociaż może to krzyżówka.  
Krzyżowanie afrykanów i neandertalczyków trwało od nawet 70.000.do 30.000 lat temu kiedy to neandertalczycy i Afrykanie zostali zastąpieni na terenach Europy i Azji swoim potomstwem- hybrydą nazwaną człowiekiem  Cro-Magnon czyli nami Smile na początku w obrębie tej grupy występowały różne odchylenia jak dziwne kształty czaszek gigantyzm itp. itd przeżywały tylko osobniki najlepiej dostosowane do środowiska życia i na tyle normalne aby nie zostały zabite ze strachu przez swoich pobratyńców z grupy. Resztę sobie dopowiedzcie Smile a ta rekąstrukcja dla mnie to szczyt kreatywnej archeologii pozdrawiam .
   

Strony

Skomentuj