Czego możemy się spodziewać po amerykańskim raporcie UFO?

Kategorie: 

Źródło: Jeremy Corbell

Już od stycznia donosimy o nieuchronnym ujawnieniu akt UFO, do którego ma dojść w czerwcu. Ostateczna data publikacji tych dokumentów pozostaje zagadką, lecz czego możemy się po nich spodziewać?

 

Ustawodawstwo, które nakazuje amerykańskiej armii i służbom wywiadowczym podzielenie się raportami na temat niezidentyfikowanych obiektów latających, zostało zawarte w grudniowej ustawie zawierającej pakiet wydatków zbiorczych i pomocy w związku z koronawirusem o wartości 2,3 miliarda dolarów. Postulat wymagał od Departamentu Obrony i Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego dostarczenia Kongresowi nieutajnionego raportu na temat niezidentyfikowanych obiektów latających. Miało do tego dojść w ciągu sześciu miesięcy.

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce, poznamy najbardziej merytoryczny i niemożliwy do odrzucenia opis zjawiska, które urzędnicy nazywają niezidentyfikowanymi zjawiskami lotniczymi (UAP). Centralna Agencja Wywiadowcza, Pentagon, FBI i inne agencje muszą dostosować się do nowego ustawodawstwa i zapewnić akta dotyczące:

 1. Szczegółowej analizy danych o niezidentyfikowanych zjawiskach powietrznych i raportów wywiadowczych zgromadzonych lub przechowywanych przez Biuro Wywiadu Marynarki Wojennej, w tym danych i raportów wywiadowczych będących w posiadaniu Zespołu Zadaniowego ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych
 2. Szczegółowej analizy danych o niezidentyfikowanych zjawiskach zebranych przez:  
  • wywiad geoprzestrzenny;
  • wywiad radarowy 
  • indywidualnych agentów
  • sprzęt pomiarowy i sygnalizacyjny
 3. Szczegółowej analizy danych FBI, które uzyskano z badań danych o niezidentyfikowanych zjawiskach powietrznych nad przestrzenią powietrzną Stanów Zjednoczonych
 4. Szczegółowego opisu międzyagencyjnego procesu zapewniającego terminowe gromadzenie danych i scentralizowaną analizę wszystkich niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych zgłaszanych rządowi federalnemu, niezależnie od tego, która służba lub agencja uzyskały informacje.
 5. Wskazania urzędnika odpowiedzialnego za proces opisany w ust. 4
 6. Identyfikacji potencjalnych zagrożeń w przestrzeni powietrznej lub innych zagrożeń stwarzanych przez niezidentyfikowane zjawiska lotnicze dla bezpieczeństwa narodowego oraz ocena, czy te niezidentyfikowane zjawiska lotnicze można przypisać jednemu lub większej liczbie zagranicznych przeciwników. 
 7. Identyfikacji wszelkich incydentów lub wzorców, które wskazują, że potencjalny przeciwnik mógł osiągnąć przełomowe zdolności lotnicze, które mogą zagrozić siłom strategicznym lub konwencjonalnym Stanów Zjednoczonych
 8. Zaleceń dotyczących zwiększonego gromadzenia danych, wzmożonych badań i rozwoju oraz dodatkowego finansowania i innych zasobów.

Raport musi więc zawierać informacje o UAP niezależnie od tego, która agencja lub była odpowiedzialna za ich zebranie. Ponadto musi szczegółowo opisywać  wszystkie znane technologie, z których mogą korzystać kraje takie jak Chiny czy Rosja. New York Times poinformował, że wyżsi urzędnicy administracji, którzy zostali poinformowani o raporcie UAP, nie znaleźli dowodów na to, że obiekty widziane przez pilotów marynarki wojennej w ciągu ostatniej dekady nie pochodzą z tej Ziemi. Poinformowali oni jednak, że "znaczna większość" ze 120 przeanalizowanych incydentów nie dotyczyła amerykańskiej technologii wojskowej lub rządowej. Oznacza to, że piloci marynarki wojennej, którzy zgłosili, że widzieli niewyjaśnione samoloty, w niektórych przypadkach mogli napotkać utajnione pojazdy powietrzne USA.

Kwestia znacznej większości obserwacji, które nie zostały zidentyfikowane jest najbardziej interesująca dla ufologów i osób zainteresowanych zjawiskami paranormalnymi. Raport prawdopodobnie dostarczy szczegółów na temat kilku obserwacji UFO przez pilotów marynarki wojennej, które zostały zgłoszone w New York Times w 2017 roku, a później odtajnione przez Pentagon. Nagrania określane jako GIMBAL, GO FAST i FLIR, wstrząsnęły opinią publiczną i rozpoczęły stopniową zmianę w podejściu Pentagonu do dzielenia się informacjami na temat zjawiska UFO.

 

Dalsze szczegóły dotyczące treści raportu są skąpe. W marcu były dyrektor wywiadu narodowego John Ratcliffe, podał kilka wskazówek w wywiadzie dla Fox News, mówiąc, że opisuje wydarzenia z „całego świata” i że „jest o wiele więcej obserwacji, niż podano do wiadomości publicznej”. Warte wzmianki są tu niedawne doniesienia, zgodnie którymi anonimowe źródło opublikowało w sieci migawkę jednej ze stron raportu. Dokument opisuje wspólne śledztwo przeprowadzone przez NSA, MNS, ONI i SAP we współpracy z Departamentem Obrony, którego wniosek brzmiał następująco:

„UFO to albo zdalnie sterowane autonomiczne drony, albo forma mechanicznego życia z nieorganiczną inteligencją”.

Równie ważne są tu rewelacje wygłaszane ostatnio przez producenta filmowego Jeremy'ego Corbella, który na przestrzeni ostatnich miesięcy udostępnił kilka nagrań UFO z pokładów amerykańskich niszczycieli USS Omaha i USS Russell. Ujawnione przez Corbella dane sugerują iż obydwie obserwacje były obiektem zainteresowania armii Stanów Zjednoczonych, a zatem nie wykluczone, że również zostaną opisane w tym raporcie. Zanim się o tym przekonamy, przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sralak

Niczego się nie dowiemy bo

Niczego się nie dowiemy bo jakbyśmy mieli się dowiedzieć to cały świat ległby w gruzach bo nagle by się okazało że nas oszukują już od paru dekad a mogliśmy być już dawno zaawansowaną technologicznie cywilizacją i mieć antygrawitację i darmową energię i niewidzialność i portalle i maszynki do robienie czegoś z niczego Acute Narody ludzie by się zbuntowali a korporacje by splajtowały bo nagle by si auta nie musialy mieć silnika ani kół i tak dalyjjjjjjjjj ropy by nie cza było ni wungla. Rusz kepą to zrozumiesz dlaczego nie powiedzą prawdy , bo nie mogą bo by wielkie gowy poszły siedzieć do ciupy. Ale za to mogą nas lemingów postraszyć swoim ufo byśmy wincyyjjjj szczypionek wzieli.

Portret użytkownika Sralak

Tjaaaa ty i te twoje

Tjaaaa ty i te twoje mechaniczne życie, Weź sie M@tis nie kompromituj, wyskoczyłeś z tym jak filip z konopi, na innych stronach o tym nie piszą a ty dalej o tych transformersach tu taj i na zmianynaziemi ech M@tis ty na prawdę jesteś aż tak glupi czy tylko udajesz ? bo wiesz zawsze można iść do psychiatry .

Skomentuj