Człowiek po stymulacji magnetycznej mózgu przestaje wierzyć w Boga

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Naukowcy być może odkryli właśnie nową "broń" przeciwko osobom, które sprzeciwiają się masowej imigracji do Europy. Okazuje się, że dzięki stymulacji magnetycznej mózgu człowiek ma bardziej pozytywne nastawienie do uchodźców, ale także zmniejsza się jego wiara w Boga.

 

Nietypowy eksperyment został przeprowadzony przez Dr Keise Izuma z brytyjskiego Uniwersytetu w Yorku oraz zespół badaczy z Uniwersytetu Kalifornijskiego z Los Angeles (UCLA). Korzystając z przezczaszkowej stymulacji magnetycznej (TMS) naukowcy wyłączyli neurony uczestników badania w konkretnym regionie mózgu - w tylnej środkowej kory czołowej, która jest odpowiedzialna za wykrywanie problemów i reakcję na nie.

 

W badaniu wzięło udział 38 osób. Każda z nich była głęboko wierząca i w różnym stopniu interesowała się polityką. Miało to szczególne znaczenie dla eksperymentu, ponieważ uczestnicy z pewnością wyrobili już sobie zdanie na temat kryzysu imigracyjnego.

 

Część z nich stanowiła jedynie grupę kontrolną a ich mózgi nie były w rzeczywistości stymulowane, natomiast pozostali uczestnicy byli prawdziwymi obiektami eksperymentu. Następnie uczeni poprosili wszystkie osoby aby pomyślały o śmierci i zaczęli wypytywać na tematy dotyczące Boga, aniołów, Diabła i piekła. Później musieli przeczytać dwa eseje napisane przez imigrantów - jeden z nich wychwalał Stany Zjednoczone, a drugi odnosił się bardzo krytycznie.

 

Jak wykazały wyniki badań, które opublikowano na łamach czasopisma Social Cognitive and Affective Neuroscience, osoby poddane przezczaszkowej stymulacji magnetycznej wykazywały się mniejszą wiarą w Boga o ponad 32% i stali się o 28,5% bardziej pozytywni wobec imigrantów. Stymulacja mózgu mocno wpłynęła na uczestników zwłaszcza podczas czytania eseju krytycznie odnoszącego się do ich kraju.

 

Naukowcy mocno zainteresowali się rezultatem i prawdopodobnie będą kontynuować eksperymenty. Gdyby efekt ten udało się utrzymać na stałe, z całą pewnością znajdzie się ktoś, kto zechce wykorzystać nową metodę wobec osób krytykujących przyjezdnych imigrantów.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/stymulacja-magnetyczna-mozgu-zmniejsza-wiare-w-boga-zmienia-poglady-temat-imigrantow

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ptys

bo oczywiście wszystko

bo oczywiście wszystko powstało z niczego albo istniało zawsze, a po śmierci nic po za atomami z Ciebie nie zostanie. Jescze kiedyś uwierzysz. ja będę się za Ciebie modlił

Portret użytkownika trola

"Korzystając z

"Korzystając z przezczaszkowej stymulacji magnetycznej naukowcy wyłączyli neurony w regionie mózgu odpowiedzialnym za wykrywanie problemów i reakcję na nie." Tak zmanipulowany człowiek nie będzie protestować, że nie ma perspektyw na godną starość (brak emerytur), opieki medycznej, że jego dzieci nie są bezpieczne w szkole (agresja w szkołach) itd. Cóż za idealny obywatel!

Portret użytkownika Q...

Trzeba wybudować jeszcze

Trzeba wybudować jeszcze więcej anten telefonii komórkowej. Powtórzę przykłady o których już wspominałem kiedyś...  Te nadajniki/ przekaźniki to analogi "wież obronnych" z "Przenicowanego świata" braci Strugackich. Wież służących według autorów do kontrolowania ludzi. Zadziwiająca zbieżność wizji literackiej i tego co obserwujemy. Jeśli faktycznie mają możliwość ingerowania w nasze umysły, to oczywiście nie zabijają dusz ale osłabiają połączenie naszego mózgowego komputera (bez cudzysłowu) z naszym  wyższym ja. Nie dziwią więc doniesienia o chęci znacznego podniesienioa mocy urządzeń nadawczych tego typu i naciski na rozwój  technologii "smart grid".  Oficjalnie oczywiście dla "poprawienia jakości dostępu", "poprawienia ekonomiczności" i "optymalizacji dystrybucji" itp. ble, ble.  Bo to  przecież "nieszkodliwe".   Bdw... według Trehlebowa to samo można uzyskać wlewając w siebie hektolitry piwa, dokonując tym operacji hormonalnej na mózgu w głowie i jego swoistym odpowiedniku w brzuchu.  Po poziomie schamienia szerokich rzesz delikwentów nie sposób nie przyznać mu racji.

Portret użytkownika Luke

Dokładnie tak jest! Mnie

Dokładnie tak jest!
Mnie "Przenicowany Świat" posłużył do wielu analogii. Natrafiłem niedawno na temat "Płaska Ziemia", trochę się pośmialem, bo w sumie po tytule stweirdziłem, że to głupoty. Przestałem się śmiać, gdy zapoznałem się z argumentami, które nibby mają dowodzić poprawności tej teori. I wtedy właśnie przypomniała mi się książka braci Stugackich. Ludzie na planecie na której wylądaował Maksym mysleli, że żyją wenątrz Ziemii. Mieli na to dowody w postaci badań naukowców, a nawet horyzon się zakrzywiał ku górze. Mieli dowody, że żyją wewnątrz!
My mamy dowody, że Ziemia jest kulą!
Czyżby...?

Portret użytkownika dąb

Czyli kto nie wierzy w Boga

Czyli kto nie wierzy w Boga ma wyprany mózg Smile  Wszystko się zgadza. Wzrost antyklerykalizmu i ateizacja to mogą być równie dobrze skutki telefonów komórkowych czy otaczających nas sztucznie wytworzonych fal elektromagnetycznych. Czyli jest to kolejny dowód na istnienie Boga. Zdrowy człowiek ma genetycznie zapisane że Bóg istnieje, to jest podpis Boga że jesteś jego wytworem . Jak się nie wierzy w Boga to jest się albo niepełnosprawnym od urodzenia albo zapadającym na chorobę cywilizacyjną pod nazwą ateizm.  

Portret użytkownika Bartek

NIe wiem czy można skasować

NIe wiem czy można skasować połączenia neuronów w mózgu, z pewnością można usmarzyć dosłownie pewne partie mózgu, żeby zmienić światopogląd człowieka. Niestety nie będzie to już ten sam człowiek. 100 lat temu ludziom chorym psychicznie przekręcano śrubami płaty czołowe mózgu, żeby nie cierpieli. Kilka lat temu robiono to samo poprzez farmakologię (określone partie mózgu). Obecnie byc może wykorzystują do tego mikrofale, pole magnetyczne lub inne pokrewne techniki, choćby nóż gamma. Mózg teoretycznie można by porównac do ukladu programowalnego, niestety przeprogramowanie inwazyjne polega raczej na wypalaniu połączeń. Podobno autochtoni w Ameryce prekolumbijskiej, przy masie trupów jeńców wojennych, przeprowadzali eksperymenty typu wiwisekcja na otwartym mózgu, pewnie poznali pewne obszary i ich funkcje na organizm i światopogląd. Oczywiście pozostaje pytanie o etykę takich działań wtedy i obecnie... ale przy takim upadku zasad społecznych czego można wymagac od ludzi pokroju Mengele!

Portret użytkownika Trojan Horse Maciek

Ale kpina. Przecież w

Ale kpina. Przecież w momencie ingerencji w człowieka takiego jaki jest zaburza się kompletnie to, kim jest człowiek. I tu wcale nie chodzi o wiarę w kogoś/coś tylko o sam mechanizm wiary jako jakiś tam proces. I oni w ten proces ingerują i wyciągają wnioski. A już Rambo w filmie Rambo wywnioskował, że pakując w gościa cały magazynek z karabinu maszynowego M60 kaliber 7,62 x 51mm pozbawia się go całkowicie motywacji do życia. Toż to niebywałe odkrycie. Niedługo naukofcy dojdą do wniosku, że wycinając jakiś kawałek mózgu człowiek zmieni się w bezwolną maszynę wykonującą wszystkie polecenia. Czyli my możemy wyciągnąć wniosek, że oni pracują nad metodami kontroli umysłów. Nie?

Portret użytkownika Cabaj

Jakby od małego nie wciskali

Jakby od małego nie wciskali sieczki o latających dżizesach to żaden stymulator nie byłby potrzebny.Ciekawe jakby w obecnych czasach przyjęto "cudoka"...w co by sie ubrał?w tamtych czasach chyba gaci nie mieli to pewnie strój szkocki z automatycznym naturalnym "odpowietrzeniem"wentyla.A co by teraz za osioła robiło?pewnie hulaj-noga.

Portret użytkownika zadziwiony

Po stymulacji magnetycznej

Po stymulacji magnetycznej mózgu przestali wierzyć w boga?! Najwidoczniej święta histereza nie przewidziała, że ludzie zyskają dostęp aż do takich natężeń pól magnetycznych.
Gdzie rozsądek nie pomoże - tam mocne magnesy poślij.....

Portret użytkownika Szarak

Trzeba być kompletnym

Trzeba być kompletnym idiotą, aby poddać się magnetycznym stymulacją mózgu. A już skończonym kredytem, aby wysuwać wniosek , że brak wiary w bustwa szedł w korelacji z reakcją na imigrantów. Natomiast prawdziwy wydaje się wniosek, że magnetyczna stymulacja ma wpływ na indukowanie określonych zachowań.Warto by było podać analizie całość eksperymentu. Jestem pewien, że po przedstawieniu badanym inaczej spreparowanych tekstów, badani mogli zostać aktywnymi członkami isis.

Portret użytkownika baca

z artykuła wynika że gdyby

z artykuła wynika że gdyby tak dobrze namagnesować świadków jehowy to przestaliby nawiedzać ludzi po domach... cel uświęca środki więc chyba nie ma się co zastanawiać tylko należy w słusznej sprawie jak najprędzej pościągać z wodomierzy magnesy neodymowe...

Portret użytkownika Ogo Pogo

Gdyby tak magnesowaniu lub

Gdyby tak magnesowaniu lub rozmagmasewaniu lub podobnym formą działania poddać oczadzonych talmudem rabinów i ich wiernych.Jaki świat stałby się piękny.Gdyby do tego dorzucić uczestników Bildberga  poddając ich elektrowcząsom przywracając im wiarę.Raj na ziemi tak długo oczekiwany.Shalom baca ciebie to w tych izraelskich syjonistycznych górach nawet jehowi nie odwiedzą.Masz jednak możliwości kontaktu z Jahwe,który inspiruje jehowych za sprawą talmudycznej doktryny zniszczenia chrześcijaństwa i białych .Taka nowoczesna forma talmudna(r)zizmu.A tak na marginesie jak tam barany?

Portret użytkownika Sio

Tak tak tak. Żydowski Bóg czy

Tak tak tak. Żydowski Bóg czy chrześcijański.
Właśnie Bogu chodzi o więcej pozytywności tu na ziemi.sam ma jej pod dostatkiem.
Sam szatan to wymysł na potrzeby polityczne. Jest wrogiem kościoła albo żydów czy muzułmanów.
To przykrywka dla chciwości sfer rządzących obojętnie czy religijnych czy politycznych.
Pokazują że ktoś jest szatanem a oni służą dobru no tylko potrzebują lepszych pieniędzy bo Boga czyli dobro reprezentują.
Łatwo się manipuluje gawiedzią wmawiając im, że ktośjest zły a władza niby ich chroni no tylko,że sama na front nie pójdzie a jedynie wyśle innychjakby co.
Oczywiście, że są źli ludzie czyli świry, które zabijają czy okradają. Tylko to nie jest sprawka szatana tylko ich brudnego sposobu rozumowania. Właściwie to religie stworzyły pojęcie szatana i walkę z nim jako usprawiedliwienie dla swojego nieróbstwa.
Z tych testów wynika, że ludziom Bóg kojarzy sie z nietolerancją dlatego przy odrobienie pozytywności przestają wierzyć w wymysł żydowsko,katolsko muzułmańskiego ego
 
 

Portret użytkownika eat

jasne ale właściwy artykuł

jasne ale właściwy artykuł był przeciez w The Journal of Neuroscience, 15 grudnia 2002, chyba że się mylę ale chyba nie a właściwa konkluzja to "Jednak nie wiadomo, czy pMFC odgrywa przyczynową rolę w indukowaniu zmian preferencji przy dysonansie poznawczym. Tutaj pokazujemy, że 25 min, 1 Hz powtarzalne przy przedczaszkowej stymulacji magnetycznej stosowane poprzez  pMFC znacznie zmniejsza zmianę preferencji wyboru w porównaniu z wywołaniem stymulacji niekontrolowanej lub stymulacji kontrolowanym  nad  innym regionie mózgu, wskazującą na przyczynową rolę dla pMFC" koniec cytatu.
I tu czegoś nie rozumiem, skąd tu teksty o "Miało to szczególne znaczenie dla eksperymentu, ponieważ uczestnicy z pewnością wyrobili już sobie zdanie na temat kryzysu imigracyjnego." W 2002!!!!! KTOŚ TU DORABIA I TO NA BOGATO!
 

Skomentuj