Czy architektura starożytnych ludów to pamiątka z czasów istnienia "supercywilizacji" ?

Kategorie: 

Źródło: dreamstime

Każdy kto choć troche interesuje się starożytnością w pewnym momencie musi zadać sobie pytanie: Czy dawne cywilizacje na naszej planecie były w jakiś sposób ze sobą połączone? Jeśli ktoś jest skłonny szukać, istnienie dowodów na taki stan rzeczy nie powinno być zbyt problematyczne, pozostaje tylko kwestia ich wiarygodności.

 

Przykładowo, jeden z badaczy tego tematu Richard Cassaro zasugerował w swojej książce ponad 500 fascynujących obrazów, które mają dowodzić kontaktów między kulturami starożytnego Egiptu, Chin, Sumeru, Grecji, Inków lub Persów, i wielu innych. Głównym śladem tych połączeń miała być tak zwana ikona "Boskiego Ja".

 

W ten sam sposób w jaki symbol krzyża jednoczył chrześcijan w jednej religii, motyw "Boskiego Ja" miał zrobić to samo dla starożytnych cywilizacji tysiące lat temu. Mówiąc najprościej, symbole o których mowa to zasadniczo figury lub wzory, które posiadają konwencjonalne znaczenie. Wielu badaczy wskazuje na to, że definicja ta jest niekompletna i że jej założenia muszą zostać ponownie rozważone.

Źródło: Richardcassaro.com

Podobieństwa między różnymi konstrukcjami pochodzącymi z czasów starożytności, a występującymi w odległych  zarówno czasowo i przestrzennie kulturach, są zaskakujące, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że większość z nich nigdy nie utrzymywała ze sobą kontaktu. Przynajmniej tak przedstawia się to, w mainstreamowej wersji nauki. Według jednej z teorii na ten temat, masoneria wiedziała o tym już od jakiegoś czasu i od początku XVIII wieku, starała się uwiecznić sekretną wiedzę o tej uniwersalnej religii w gotyckich katedrach.

Nawa główna w architekturze gotyckiej ma być odzwierciedleniem "źródła" duszy "wewnątrz ciała". Nawy boczne po każdej ze stron reprezentują przeciwstawne siły dualności, mające ilustrować walkę między duszą a życiem. Cassaro nazywa taki układ wzorem tryptyku.

Źródło: Richardcassaro.com

Początki istnienia "Bożego Ja" sięgają tysięcy lat wstecz. Temat ten odnosi się mocno do greckiej mitologii i okresu zwanego w niej jako "złoty wiek". Ten "złoty wiek" miał być pierwszym etapem w historii ludzkości, gdy ludzie żyli w idealnym stanie harmonii lub utopii a ludzkość była "czysta i nieśmiertelna". Część uczonych wiązało ten okres z epoką Platona i jego opisem Atlantydy. Przy założeniu, że wzrost i upadek wielkich starożytnych cywilizacji jest związany z naturalnymi cyklami następującymi średnio co 25 766 lat, co oznacza to dla nas ?

Źródło: Richardcassaro.com

Poczynając od Egipcjan, Asyryjczyków, Inków, Europejczyków, czy wielu innych starożytnych kultur Ziemi, motyw ten jest wszechobecny. Pozostaje więc zadać kilka bardzo ważnych pytań. Czy symbol ten to pamiątka po zapomnianej religii z okresu "złotego wieku", która rozwijała się na całym świecie ? Czy to możliwe, że wszystkie podobieństwa między budowlami rzekomo niezależnych od siebie ludów to czysty przypadek ? I wreszcie, czy istnieje sposób by dotrzeć to ostatecznej prawdy na temat przeszłości rodzaju ludzkiego ?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

"I wreszcie, czy istnieje

"I wreszcie, czy istnieje sposób by dotrzeć to ostatecznej prawdy na temat przeszłości rodzaju ludzkiego ?" pytanie za 10 punktów... sposób zapewne jest...porozumieć się ze stwórcą/stwórcami gatunku ludzkiego, jednak nawet nie wiemy, czy on/oni jeszcze istnieją...ale dobre pytania zadajesz autorze, tędy droga do odkrycia prawdy

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

no proszę Matiz zrobił w

no proszę Matiz zrobił w końcu artykuła Smile

tyle świetnych spostrzeżeń wziętych do logicznej kupy - świetny tekscior... serio...

bardzo wiele mówiące w nim jest to czego nie ma... kompletny, całkowity i totalny brak najmniejszego nawet śladu czegoś o nazwie "starożytna cywilizacja/achitektura żydowska"... to chyba dlatego bo jak to szaman Szymon Szalomon mawiał "z pustego nawet Szaman Szymon Szalomon nie naleje" he he he

Portret użytkownika Robo

 

 

Większość kościołów i zamków pochodzi z neolitu a w kolejnych tysiącleciach były tylko na bieżąco remontowane.Krzyż to stary jak ludzkość znak solarny na planie którego budowane były światynie.Przykładowo katedra w Spirze,opactwo Maria Laach,katedra warszawska,katedra w Przemyślu mają około 7 000 lat.To neolityczne światynie zadoptowane przez chrześcijaństwo do swoich celów.Inny przykład- zamki jurajskie mają też około 7 000 lat,zbudowali je naddunajcy z kultury Vinca dla ochrony zagłębia świetokrzyskiego.

Portret użytkownika Sio

Jest tu kilka rzeczy.Złoty

Jest tu kilka rzeczy.Złoty wiek był, ale nie był wiekiem religii.

Po co komuś doskonałemu religia? Ludzie zaczęli się modlić po pierwszych katastrofach i kiedy uświadomoino sobie, że coś w ich głowach nie funkcjonuje jak poprzednio. Krótko mówiąc religia powstała pod wpływem strachu. Druga rzecz to sprawa komunilowania się. Owszem mogli to robić telepatycznie. Robili to wtajemniczeni kapłani w czasie ceremoniałów i transu.

To jednak nastąpiło po zakończeniu złotego wieku. W tym wieku natomiast technologia i możliwości umysłu były wyższe od obecnej.

Piramidy i tego typu budowle przypominały jedynie poprzednie i były raczej zakończeniem poprzedniego wieku a nie początkiem tej współczesnej ery. Dla poprzedniej cywilizacji były dość nieudacznym tworem a dla tej niesamowitym.

Dobrze jednak, że mity to pamiętają bo religiom to się nie podoba jako że dla nich jedynymi doskonałymi stotami są niedoskonali jak Jezus czy Mahomet, Budda i Abraham.

Rządzą ci,którzy kontrolują umysły religiami, prawem i filozofią lub bronią

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

"Złoty wiek", czyż nie był

"Złoty wiek", czyż nie był Edenem?

Jednak z pewnością jezusy, machomety, buddy,to szatańskie bekarty a my w ich objęciach,po zniszczeniu tej epoki... z małymi, ciasnymi móżdżkami i mocherami wrośniętymi w niskie czółko..

Dlatego te religie mają miejsce wraz z tą najbardziej niedorzeczną - ewolucjonizmem - pozdrówko

...Angelus Maximus Rex

Skomentuj