Czy człowiek nigdy jeszcze nie stanął na Księżycu?

Kategorie: 

apollo
Źródło: huffingtonpost.co.uk

XXI wiek to era rozwiniętej technologii, rozwiązań o których nawet nam samym nie śniło się jeszcze kilka lat temu. Człowiek jedną nogą jest w kosmosie – planuje podróże, odkrywa nowe planety i gwiazdozbiory, przymierza się do kolonizacji księżyca. Przy tej okazji powraca jak bumerang jedno pytanie: czy człowiek w ogóle kiedykolwiek był na księżycu? Czy wszystkie sześć wypraw z drugiej połowy XX wieku to sfingowana historia, doskonale wyreżyserowana manipulacja?

 

Sceptycy, którzy już na starcie próbowali torpedować sukces Neila Armstronga i jego towarzyszy, wystosowali szereg zarzutów. Jednak zostały tak zmielone i przeinaczone w taki sposób, że nie da się ich uznawać za poważne. Teoria o fladze powiewającej mimo braku atmosfery czy o śladach po montażu filmu w  studio są już dziś tylko skrawkami afery sprzed lat, które dziś mało kto traktuje poważnie. Współcześnie, gdy podróżami w kosmos interesują się takie koncerny jak Boeing czy SpaceX, a technika pozwala na uzyskanie z Ziemi coraz lepszej jakości zdjęć, pokazujących powierzchnię Srebrnego Globu, wątpliwości pojawiają się na nowo.

 

Zdjęcia uzyskiwane przy pomocy nowoczesnych teleskopów wskazują na podobne ukształtowanie terenu księżyca, jednakże zauważane są drobne różnice. Również dokumentacja zdjęciowa przywieziona rzekomo z wypraw Apollo różni się od obrazów, które zdobywamy dziś. Najnowsze zastrzeżenia, które pojawiły się w związku z wiedzą, zdobywaną przez sceptycznych naukowców, odnoszą się właśnie do zgromadzonej w trakcie wyprawy dokumentacji. Okazuje się, że klisze filmowe, zawierające rejestrację tych historycznych chwil, nie mogłyby przetrwać podróży z księżyca na ziemię – czyli 380 tysięcy kilometrów w linii prostej. Promieniowanie gamma, wytwarzane przez Słońce, zniszczyłoby te materiały. W związku z powyższym, to co pokazywano całemu światu, nie może pochodzić z księżyca.

 

NASA oczywiście odpiera ataki twierdząc, że dokumenty zabezpieczono przed promieniowaniem, stosując ołowiane pojemniki. Jednak z oficjalnych informacji, zgromadzonych i upublicznionych m.in. przez rosyjski Komitet Śledczy, wynika że takich pojemników nie było na pokładzie żadnego z amerykańskich statków kosmicznych. Po publikacji tej sensacji, NASA natychmiast orzekła, że promieniowanie na powierzchni księżyca jest na tyle niskie, że nie uszkodziło nagrań i zdjęć. Był to strzał w dziesiątkę, bowiem do dziś dnia nie da się zweryfikować tej informacji. Rzecznik rosyjskiej komórki zajmującej się badaniem wypraw w kosmos, Władimir Markin, doprowadził ponadto do upublicznienia jeszcze jednej istotnej informacji w sprawie lądowania człowieka na księżycu. Mianowicie, w 2009 roku NASA przyznała, że nie jest w posiadaniu oryginalnych nagrań ani żadnych próbek pochodzących z pierwszego lotu Apollo w 1969 roku. Wydaje się skandaliczne, że wydarzenie, któremu nadawany jest status przełomowego dla historii ludzkości, zostało potraktowane w tak niedbały sposób, że zniszczono najważniejsze pamiątki po nim. To jeszcze bardziej utwierdza wszystkich zwolenników teorii spiskowej przy słuszności wszelkich wątpliwości.

 

Z pewnością spory w tej przestrzeni będą trwały, ponieważ dowody przedstawiane przez NASA nie są przekonujące a wątpliwości nigdy nie zostały wiarygodnie rozwiane. Nadal jest całkiem możliwe, że cała wyprawa powstała w jednym ze studiów filmowych, a inscenizacja została profesjonalnie wyreżyserowana. Mimo, iż wkrótce kolejni ludzie (być może turyści?) pojawią się na Srebrnym Globie, wciąż nie wiemy czy nie będą to pierwsze prawdziwe wyprawy w historii świata. Także, kto pierwszy?

 

Artykuł pochodzi z portalu: www.tajemnice-swiata.pl

Tajemnice Świata

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika MONiTORiNG

Dzisiaj znalazłem ciekawy

Dzisiaj znalazłem ciekawy film zrobiony w stylu para-dokumentu z tamtych lat a dotyczy właśnie lądowania na księżycu i niestety mam takie wrażenie że ten film będzie pomijany tak jak film Kozioeożec 1 , nie będe rpzpisywać się o fabule ale daje dużo do myślenia już sam tytuł ; Operacja Avalanche 

Portret użytkownika Kura_s

Technika raczkowała. Nie było

Technika raczkowała. Nie było możliwości technicznych realizacji takich skomplikowanych misji. Nawet dziś jeszcze nie jesteśmy gotowi.

W wyobraźni możemy nawet polecieć na Słońce. Czemużby nie? Lem latał wszędzie.

Portret użytkownika lipka

Wystarczyło by skierować

Wystarczyło by skierować Habla i pokazać niedowiarkom co tam zostawiono podczas pierwszej i kolejnych "misji". Teraz NASA wydało jakieś zakazy na ochronę miejsca lądowań na Księżycu, może człowieka tam nie było ale system rakietowy może tam spokojnie czekać na odpalenie, w końcu wszystko zwali się na obcych.

Portret użytkownika lipka

Dalej uważam, że człowieka na

Dalej uważam, że człowieka na Księżycu w 1969 nie było. To co można zobaczyć na fotografiach z linku może być łazikiem albo i nie. Niektórzy piszą, że wysyłano sondy na Wenus (1989) i voyagery (1977), no tak ale wysłanie sondy kosmicznej to jednak nie to samo co rakiety z człowiekiem mającego wylądować na nieznanym obiekcie, wystartować z niego, połączyć się z rakietą na orbicie okołoksiężycowej i powrócić na Ziemię. Za dużo cudów na raz.

Portret użytkownika b@ron

masz rację że masz

masz rację że masz wątpliwości... z księżycem na pewno coś jest nie tak, jeśli w 69r chodzili po księżycu, to do dziś już by tam miejsca nie było tyle tam baz by nabudowali, jeśli jednak dziś bardziej interesują się marsem niż księżycem, to znaczy że albo księżyc już zagospodarowali, albo faktycznie jest tam ktoś, kto im zabronił tam podróżować...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Homo sapiens

Księżyc jest stworzonym

Księżyc jest stworzonym ciałem niebieskim, podobnie jak Ziemia. Układ Słoneczny został stworzony przez Super Inteligencję Nadprzyrodzoną ! Okazuje się, że jak twierdzą niektórzy naukowcy, nasz Układ Słoneczny powstał jak gdyby specjalnie po to, żeby pojawił się na nim człowiek. „Planety Układu Słonecznego poruszają się po orbitach kołowych, czyli nie zbliżają się za bardzo do gwiazdy i nie oddalają się za daleko, a to oznacza, że warunki na nich są stabilne. U nas na Ziemi, dzięki tej kołowej orbicie, temperatura utrzymuje się na stałym poziomie. A jeśliby nasza planeta poruszała się po orbicie eliptycznej, to przez połowę roku panowałyby na niej nieznośne upały, a przez drugą połowę – zabójczy mróz” – twierdzą naukowcy. Opcja, że Wszechświat stworzył się sam zasadniczo kwalifikuje się do odrzucenia już na samym początku tego rozpatrywania. Jest to propozycja na domiar niedorzeczna. Patrząc rozsądnie nie może cokolwiek powstać bez przyczyny, jak rozpatrują otwarci umysłowo naukowcy. Logicznie rozpatrując, jest niemożliwe przecież, aby cokolwiek mogło samo siebie stworzyć! Wszechświat, którego jeszcze nie było zanim już powstał, nie mógł też tym samym stworzyć samego siebie???!!! Nieprawdaż!!!! Oczywistym jest, że „NIC” nie może przecież utworzyć„CZEGOKOLWIEK”! Nic, więc nie może tym samym powstać bez pierwotnej przyczyny!!! - Nawet wielu głośnych myślicieli i naukowcow oraz oponentow i sceptyków Chrześcijaństwa, wysmiewa twierdzenie, że NICtworzy COŚ! I nie ma tu żadnego znaczenia, czy Wszechswiat na początku powstał z małego punktu skoncentrowanej materii czy też w jeszcze inny sposób, gdyż w tym momencie nie rozpatrujemy tu sposobu ani czynników towarzyszących samym już procesom zawartym w powstawaniu i tworzeniu Kosmosu, tak długo jak w swojej pierwotnej wyjsciowej formie faktycznie powstał on za pomocą przyczyny, tudzież super-inteligentnej Przyczyny, patrząc na wprost genialnie dobrane parmetry, matematyczne prawa naszego Kosmosu oraz rzeczywistą informację w nim zawartą, - a nie, że stworzył się on sam! I to, wyłącznie, jest w tym momencie meritum naszych ustaleñ oraz puentą powyższego założenia w odpowiedzi na pytanie czy Wszechswiat stworzył się sam?!Na dodatek, jest to nie tylko oczywiste oraz logiczne, ale i wynika również z zasadniczych praw fizyki, zakładających, że: „z niczego powstaje - nic”!

Żelazna logika naukowca kreacjonisty - dr Thomas Kindell

https://www.youtube.com/watch?v=BYKIYBsOoJk&t=579s

W Kosmosie obserwujemy wprost super matematyczne wyliczenia i inteligentnie połączone zawarte w jego budowie i funkcjonowaniu: Kosmos jawi się nam tak super precyzyjnie zorganizowany, czyli taki, jakim właśnie dokładnie powinien on być, aby doszło w nim do rozwoju życia człowieka! Widzimy tam dla przykładu 20 stałych parametrów, które zasadniczo decydują o istnieniu Wszechświata. Są to m.in.: siła łącząca protony i neutrony w atomie, masa, ciężar elektronu, odpowiednia siła mocy łączącej nukleony w jądra atomowe, współczynnik siły elektromagnetyzmu do grawitacji, masa neutronu, równowaga materii do antymaterii, ciężar kwarka, siła elektromagnetyczna pola, siła grawitacji, ilość wymiarów przestrzennych w przestrzeni Kosmicznej...itd.

Te parametry posiadają wprost idealnie wyliczone wartości i nawet bardzo, bardzo drobne nieraz odchylenie od tychże wartości, tak w jedną jak i w drugą stronę, spowodowałoby zniknięcie naszego Wszechświata.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Strony

Skomentuj