Czy figurki Dogu to przedstawienia starożytnych skafandrów kosmicznych?

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Japońskie gliniane figurki Dogu, to zagadkowe artefakty, które przedstawiają dziwne humanoidalne stworzenia w ubraniach przypominających skafandry kosmiczne. Mało kto wie, że odkryto ich ponad 10 tysięcy. Natomiast ich wiek, określany metodą radiowęglową, wynosi od trzech do czterech i pół tysiąca lat.

 

Proporcje ciał tych stworzeń wyraźnie nie są ludzkie, a głowy mają wręcz trójkątny kształt. Można wręcz odnieść wrażenie, że rękawy i nogawki kombinezonu Dogu wydają się być napompowane powietrzem. We współczesnych skafandrach, takie rozwiązanie ma za cel wyrównanie ciśnienia wewnątrz skafandra. Czy to możliwe, że figurki Dogu ukazują pozostałości po nieznanej technologii z przeszłości?

 

Z łatwością, można się w nich dopatrzeć hełmu z goglami, różnymi zapięciami, małymi włazami do kontroli i naprawy urządzeń podtrzymujących życie, ale także element taki jak filtr oddechowy. Czy jest to jedynie nadinterpretacja zwolenników paleokontaktów? Być może był to poprostu stylistyczny wybór przodków dzisiejszych Japończyków.

Oczywiście, tłumaczenie każdego abnormalnego znaleziska kwestiami sybolicznymi, nie jest szczególnie dobrym pomysłem jeśli usiłuje się dotrzeć do prawdy na temat przeszłości. Jednakże nim poznamy sekrety kryjące się za tymi znaleziskami, wszystkie opcje powinny być brane pod uwagę.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj