Czy Kachina z legend indian Hopi to przedstawiciele obcej cywilizacji?

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Indianie Hopi to rdzenni Amerykanie z Arizony. Żyją w pobliżu Wielkiego Kanionu. Ich kultura bogata jest w legendy, a jedną z nich jest opowieść o tajemniczych Kachina - duchowych istotach, które według wierzeń Hopi przybyły do nas z kosmosu.

 

Hopi są najbardziej znani ze swoich kamiennych tablic, które rzekomo zawierają przepowiednie przyszłości. Okazuje się też, że język Hopi jest zaskakująco podobny do języka Azteków. Choć oba ludy zamieszkiwały różne obszary Ameryki Północnej, ich narzecza wykazują pewne powiązania. Ta zbieżność może sugerować historyczne kontakty między tymi kulturami, które mogły się wymieniać wiedzą, technologią i tradycjami religijnymi.

 

Co nie dziwi bardzo ważną rolę w kulturze Hopi odgrywa Słońce, ale czczą też naturę. Wśród Hopi jest jeszcze jedna czczona grupa – „kachinowie” - w starożytności znani jako Kyápchina. Formalnie to duchy przodków i inne stworzenia posiadające dobre i złe moce. Dla tych, którzy wierzą w teorię paleokontaktu, legenda Kachina ma wielkie znaczenie.

Kachinas pełnią różne role w życiu Hopi. Są istotami nadprzyrodzonymi, tancerzami podczas ceremonii religijnych oraz bywają przedstawieni jako lalki wyrzeźbione na ich podobieństwo. Kachinas mogą być widoczni, ale czasami są niewidzialni. Według wierzeń indian Hopi przybywają z kosmosu. Nie pochodzą z naszego własnego układu planetarnego, ale z innych, bardzo odległych planet. Dotarcie tam naszych astronautów zajęłoby pokolenia.

 

Hopi nazywają te planety Tóonáotakha; oznacza to, że są ze sobą blisko spokrewnieni, nie w sensie fizycznym, ale duchowym. Kachinowie są bardzo zaawansowani technologicznie. Są w stanie pokonywać duże odległości w ciągu kilku sekund, a ich statek działa za pomocą siły magnetycznej nawet na orbicie okołoziemskiej.

Legenda Hopi opisuje też rozmieszczenie ludzi po powodzi, kiedy to pod wodzą niejakiego Maasau podążali za znakiem na niebie. Według tej opowieści, prawdziwi Hopi mieli zostać zabrani na inne planety w bezskrzydłych statkach, nazywanych "latającymi tarczami" czy "statkami bez skrzydeł". Trzeba przyznać, że przypomina to opisy współczesnych UFO. W kulturze Hopi i innych rdzennych Amerykanów znajdują się także historie o gwiezdnych dzieciach, wynikających z połączenia człowieka i gwiazd. Kiedy te dzieci osiągają sześć lat, plemię spodziewa się powrotu gości z nieba. 

Nie można też w tym kontekście nie wspomnieć o Niebieskiej Kachinie. To postać z mitologii i przepowiedni Indian Hopi, która odgrywa kluczową rolę w ich wierzeniach. Niebieska Kachina, znana także jako Sakwa Sohu, jest duchem, który, według legendy, przyniesie okres przemian i oczyszczenia na Ziemi.

Zgodnie z przepowiednią, pojawienie się Niebieskiej Kachiny zwiastuje koniec obecnego cyklu życia na Ziemi. Przypuszcza się, że przeprowadzi ona serię oczyszczających rytuałów, które przywrócą równowagę i harmonię wśród ludzi oraz przyrody. Wierzenia Hopi dotyczące Niebieskiej Kachiny odzwierciedlają ich głęboką więź z naturą oraz przekonanie, że rzeczywistość jest cykliczna, a każdy cykl kończy się, aby zacząć nowy.

 

Dla niektórych badaczy i teoretyków starożytnych astronautów, Niebieska Kachina jest przedstawiana jako potencjalny dowód na interakcje Hopi z pozaziemskimi istotami. W tych interpretacjach, Niebieska Kachina może być związana z UFO lub innymi zaawansowanymi technologiami, które mają wprowadzić zmiany na Ziemi.

Teorie starożytnych astronautów, które zdobyły popularność w XX wieku, próbują wyjaśnić niektóre aspekty kultury Hopi poprzez kontakt z pozaziemską inteligencją. Legenda o Kachinas, duchach przodków i innych stworzeniach, które miały dobre i złe moce, jest często interpretowana jako ślad dawnych spotkań między Hopi a istotami z innych planet.

 

Według tych hipotez starożytni Hopi mogli poznać zaawansowaną technologię, taką jak podróże kosmiczne, dzięki kontaktom z pozaziemskimi cywilizacjami. Maski i stroje używane podczas ceremonii Kachinas mają przypominać skafandry kosmiczne, które niegdyś nosili kosmiczni goście.

 

Wpływ tych teorii na współczesne badania kultury Hopi jest kontrowersyjny, ale pokazują one, jak fascynujące i niezwykłe są mitologia i tradycje tego rdzennego plemienia.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Skomentuj