Czy konopie indyjskie rzeczywiście leczą raka?

Kategorie: 

images.google.com

Najnowsze wyniki badań opublikowane w wydaniu specjalnym magazynu Nature poświęconym zjawisku raka dostarczają historyczne i szczegółowe wyjaśnienie na temat tego jak THC i naturalne kannabinoidy zwalczają komórki rakowe.

 

Badania prowadzone przez Manuela Guzmána z Madrytu dowiodły, że kannabinoidy, aktywne związki w konopiach indyjskich, hamują wzrost nowotworów u zwierząt laboratoryjnych.

 

Dzieje się tak poprzez modulowanie kluczowych szlaków sygnałowych komórek, powodując przy tym bezpośrednie zatrzymanie wzrostu i śmierć komórek nowotworowych, jak również hamowanie wzrostu naczyń krwionośnych zaopatrujących guz.

 

Według doktora Ethana Russo, neurologa I światowej sławy autorytetu z dziedziny medycznej marihuany badania Guzmana są bardzo ważne.

 

"Do raka dochodzi, ponieważ komórki stają się nieśmiertelne, nie udaje im się usłyszeć normalnych sygnałów, aby wyłączyć wzrost. Normalnie funkcjonujące organizm wymaga, aby komórki obumierały na zawołanie. To się nazywa apoptoza lub programowana śmierć komórek. Ten proces nie działa w nowotworach. THC wspiera jego ponowne pojawienie się tak, że glejaki, białaczki, czerniaki i inne typy komórek będą w rzeczywistości rozumieć sygnały, przestaną się dzielić i obumrą."

 

 "Ale to nie wszystko" tłumaczy Dr. Russo: " Drugi czynnik powodujący, że guzy rosną polega na zapewnieniu im żywienia. Wysyłają sygnały do uruchomienia angiogenezy, czyli wzrostu nowych naczyń krwionośnych. Kannabinoidy wyłączają również te sygnały. To jest naprawdę niesamowite, i bardzo eleganckie."

 

 Innymi słowy ten artykuł objaśnia kilka płaszczyzn, na jakich kannabinoidy mogą być używane do zwalczania raka.

 

„Kannabinoidy są zazwyczaj bardzo dobrze tolerowane i nie produkują zwyczajowych toksycznych efektów konwencjonalnej terapii chemicznej”

 Zazwyczaj każda informacja, która jedynie sugeruje możliwość znalezienia nowych sposobów leczenia raka jest witana w gazetowych nagłówkach, jako "lekarstwo na raka", bez względu na to jak daleko w przyszłości i jak nieprawdopodobna, może być w rzeczywistości. Ale gdy marihuana jest tą substancją, nie należy oczekiwać zainteresowania w mediach głównego nurtu, zwłaszcza, że redaktorzy mainstreamowych mediów po cichu "uśmiercają" tą informację na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pospolity

świetne lekarstwo i mozna

świetne lekarstwo i mozna sobie wyhodowac w domowych warunkach polceam strone www.konopialeczy.plta roslina to biblijne ziolo jakiego prawdopodobnie uzywal Jezus i apostolowie.roslina ktora mogla by pomoc w rozwiazaniu wielu problemow ktore nekaja dzisiejszy swiat: glod, globalne ocieplenie- wycinanie lasow, erozja gleby, zbyt duza ilosc CO2, farmaceutyka, przemysl i wiele wiele innych radze zaznajomic sie z tematem

Portret użytkownika Bogdan Jot

Najbardziej zastanawiającą i

Najbardziej zastanawiającą i urzekającą cechą działania kannabinoidów jest to, że, powodując obumieranie komórek nowotworowych przez wzbudzanie apoptozy i blokowanie angiogenezy, nie wyrządzają żadnych szkód w komórkach zdrowych. W odróżnieniu od radio- i chemioterapii, które w jednakowym stopniu niszczą komórki zdrowe i chore.
Blog o leczniczych właściwościach marihuany: http://marihuanaleczy.pl

Skomentuj