Czy Król Salomon był w rzeczywistości faraonem w Egipcie?

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

54-letni Ralph Ellis twierdzi, że znalazł rozwiązanie 3000-letniej zagadki, którą rozwiązał po tym, jak nikt nie mógł znaleźć skarbu króla Salomona – 500 ton złota, obecnie wycenianego na 3 biliony dolarów – w jego legendarnych kopalniach. Poszukiwacze skarbów nadal przeszukują kopalnie króla Salomona w nadziei na znalezienie królewskiego skarbu, ale Ellis jest przekonany, że ci, którzy wciąż próbują szczęścia, będą poważnie rozczarowani.

 

Według niego Salomon wcale nie był królem Izraela, ale egipskim faraonem Szeszonkiem Pierwszym, który rządził Egiptem i Izraelem pod koniec X wieku p.n.e. (większość uczonych utożsamia go z egipskim królem Sziszak... Sziszak, król Egiptu, wystąpił przeciwko Jerozolimie i zabrał skarby domu Pańskiego) wspomniane w Biblii

„To nie jest odkrycie, które izraelscy archeolodzy chętnie by usłyszeli z powodów politycznych i kulturowych, ale w przeciwieństwie do klasycznych interpretacji historii biblijnej – król Salomon był w rzeczywistości faraonem w Egipcie” 

Porównał poszukiwanie królewskich skarbów z taką historyczną legendą, jak „kąpiel w źródle młodości” i powiedział, że historia króla Salomona, jak wiemy, jest prawdopodobnie „błędną interpretacją" historii.

 

W swojej książce „Solomon, faraon Egiptu" mówi o sąsiednich królestwach, które splądrowały królewskie grobowce w Dolinie królów w Egipcie i dał Salomonowi bogactwo jako gest,aby zapobiec jego inwazji. Według Biblii król Salomon był niesamowicie bogaty. Pokolenia teologów i archeologów przeczesywały Ziemię Świętą w poszukiwaniu jej stolicy, pałacu, świątyni i posiadłości – bez powodzenia. Albo szukano w niewłaściwym miejscu. Jeśli jego teoria jest słuszna, to skarby Salomona łatwo znaleźć w Muzeum Egipskim w Kairze, gdzie można znaleźć dziesiątki przedmiotów z tamtego okresu.

„Z moich badań wynika, że ​​istnieje faktyczna podstawa dla historii Salomona i jego bogactwa, ale została ona ukryta i przepisana przez późniejszych pisarzy biblijnych, ponieważ historie faraonów były wówczas uważane za trudne do zrozumienia i nieistotne dla historii biblijnej Zmienili historię, aby stworzyć czysto izraelskich bohaterów” – powiedział Ellis.

Według Biblii Salomon zbudował Pierwszą Świątynię w Jerozolimie i był uważany za niezwykle mądrego władcę.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Skomentuj