Czy legendarny potwór Ogopogo został uchwycony na filmie?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Legendarny potwór rzeczny Ogopogo, nazywany czasem kanadyjskim potworem Loch Ness, mógł zostać uwieczniony na filmie, zarejestrowanym przez jednego z plażowiczów nad jeziorem Okanagan. Czy jednak jest to faktyczne ujęcie tego mitycznego stwora czy też raczej sprytna próba fałszerstwa?

Świadek zdarzenia, a zarazem autor nagrania, David Halbauer, stwierdził, że był zszokowany, gdy w pewnym momencie dostrzegł tajemnicze stworzenie, przypominające dużego węża. Halbauer oszacował, że potwór z jeziora Okanagan miał około 15 metrów długości, a jego ciało było na tyle potężne, że najprawdopodobniej człowiek nie byłby w stanie go objąć. 

Autor powyższego filmu pokusił się wręcz o stwierdzenie, że ujrzał "dinozaura wychodzącego z wody". Warto przypomnieć, że opowieści o Ogopogo, morskim wężu z jeziora Okanagan, pochodzą sprzed wielu wieków, gdy rdzenni mieszkańcy tego obszaru przestrzegali osadników przed siejącym postrach stworzeniem. Przez kolejne lata Ogopogo zyskał znaczny rozgłos, co sprawiło, że jest często nazywany kanadyjskim odpowiednikiem legendarnego potwora z Loch Ness. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj