Czy ludzkość ma pozaziemskie pochodzenie?

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Kiedy myślimy o początkach ludzkości, zwykle przyjmujemy, że wyewoluowaliśmy z małp i rozwinęliśmy się na Ziemi. Jednak coraz więcej dowodów wskazuje, że ta powszechnie akceptowana teoria może być nieprawdziwa. Nowa hipoteza stawia zaskakujące pytanie - czy ludzie naprawdę są z Ziemi?

 

Teoria ta została zaproponowana przez dr. Ellisa Silvera, autora książki "People Are Not From Earth: A Scientific Assessment of the Evidence". Opiera się ona na 17 argumentach, które sugerują, że ludzkość mogła mieć pozaziemskie pochodzenie i wyemigrować na naszą planetę.

 

Dr Silver zauważa, że człowiek wykazuje wiele cech, które odróżniają nas od innych gatunków zamieszkujących Ziemię. Nasz organizm wydaje się słabo dostosowany do warunków panujących na naszej planecie, takich jak szkodliwe promieniowanie słoneczne czy wysoki wskaźnik chorób przewlekłych. Naukowiec sugeruje, że mogliśmy zostać stworzeni w kosmosie, być może na planecie o niższej sile grawitacji.

 

Dodatkowe dowody potwierdzające tę teorię zostały przedstawione w badaniach przeprowadzonych przez dr. Francisa Cricka i zespół egzobiologów. Odkryli oni, że ludzkie DNA zawiera geny pochodzące z ponad 20 cywilizacji pozaziemskich. To wskazuje, że nie tylko nie jesteśmy z Ziemi, ale także jesteśmy powiązani z innymi światami.

Inne argumenty przytoczone przez dr. Silvera sugerują, że choroby przewlekłe nękające ludzkość mogą odzwierciedlać nasz rozwój na planecie o niskiej grawitacji. Wyjaśnia to występowanie problemów, takich jak choroby kręgosłupa. Naukowiec zauważa również, że człowiek posiada 223 dodatkowe geny, których nie ma u innych gatunków lądowych.

 

Dr Silver proponuje również alternatywną linię czasu dla ludzkości. Twierdzi, że nasze wewnętrzne zegary biologiczne ewoluowały, aby działać w 25-godzinnym cyklu, podczas gdy na Ziemi doba trwa tylko 24 godziny. To mogłoby wyjaśniać naszą podatność na przewlekłe choroby i zaburzenia snu.

 

Jeśli przyjmiemy, że pierwsi ludzie przybyli na Ziemię statkiem kosmicznym, to możliwe, że krzyżowali się z innymi rodzimymi gatunkami, w wyniku czego powstał "współczesny człowiek". Teoria ta, wysunięta przez dr. Silvera, pomaga wyjaśnić różnorodność genetyczną i anomalie wśród członków rasy ludzkiej.

 

Hipoteza dr. Silvera zyskuje coraz więcej zwolenników wśród naukowców. Profesor Sam Chang, znany ze swoich badań genomicznych, popiera ideę pochodzenia ludzkości z innych części Wszechświata. Opublikował on własne wyniki z Projektu Poznania Genomu Człowieka, potwierdzające istnienie genów niespotykanych u innych gatunków na Ziemi.

 

Idea, że ludzie mogą nie pochodzić z naszej planety, podważa ugruntowane poglądy na temat naszego pochodzenia. Przekonujące argumenty dr. Silvera, poparte badaniami prowadzonymi przez uznanych naukowców, takich jak dr Crick i profesor Chang, otwierają fascynującą dyskusję na temat pozaziemskich powiązań ludzkości i tajemnic otaczających nasze istnienie.

 

Choć teoria ta może wydawać się kontrowersyjna, nie można jej lekceważyć. Coraz więcej dowodów wskazuje, że nasza historia może być znacznie bardziej skomplikowana, niż dotychczas sądziliśmy. Być może jesteśmy bardziej kosmopolityczni, niż kiedykolwiek przypuszczaliśmy.

 

Czy ludzkość naprawdę jest "obcą" na Ziemi? To pytanie, które z pewnością będzie jeszcze długo fascynować naukowców i budzić wyobraźnię publiczności. Bez wątpienia, dalsze badania w tej dziedzinie mogą przynieść zaskakujące odkrycia, które na zawsze zmienią nasze postrzeganie naszego miejsca we Wszechświecie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj