Czy ludzkość przegrała starożytną wojnę na Marsie?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Broń jądrowa zmieniła wiele na świecie. Po jej stworzeniu rodzaj ludzki uzyskał realną możliwość zniszczenia całej Ziemi. Niewykluczone jednak, że nasz gatunek pozyskał już taką broń przed tysiącami lat, czym doprowadził do unicestwienia rozwiniętej cywilizacji. Nieoczekiwanie dowodem na to mogą być rzekome ślady po eksplozjach jądrowych na Marsie.

 

Naukowiec z American Institute of Aeronautics and Astronautics, dr John E. Brandenburg, twierdzi, że na Marsie doszło kiedyś przynajmniej do dwóch wybuchów nuklearnych. Ekspert przedstawił swoją teorię na odbywającej się we wrześniu konferencji AIAA. Przedstawił tam swoje ustalenia wskazując nawet hipotetyczne miejsca, gdzie mogło do tego dojść.

Jego zdaniem do eksplozji doszło na północ od obszaru znanego obecnie jako Cydonia oraz Galaxias Chaos. Brandenburg stwierdził, że mogą się tam znajdować do dzisiaj artefakty potwierdzające, że planeta ta doświadczyła wojny nuklearnej. Trzeba zaznaczyć, że już wcześniej wielu badaczy stwierdzało, że ślady na powierzchni czerwonej planety wskazują na to, że doszło tam do katastrofy nuklearnej. Podejrzewano jednak, że była ona naturalnego pochodzenia. Doktor Brandenburg rozwinął tę teorię zwracając uwagę, że mogło dojść do wojny, a spustoszony Mars jest po prostu planetą zniszczoną przez  bomby jądrowe.

Sceptycy wskazują, że eksplozje nuklearne powinny pozostawić po sobie kratery, a takowych we wskazanych miejscach nie ma, ale w Hiroshimie, zniszczonej w wybuchu jądrowym w 1945 roku, również na próżno szukać krateru. Po prostu w celu maksymalizacji zniszczeń takie ładunki odpala się w powietrzu. Zdaniem Brandenburga, właśnie z czymś takim mieliśmy do czynienia. Taka wojna atomowa spowodowałaby, że potężne fale uderzeniowe spustoszyłyby powierzchnię planety i doprowadziły do drastycznych zmian klimatu, co skutkowało zabiciem całego życia na Marsie.

Co ciekawe rozmaici eksperci od dawna zwracali uwagę, że powierzchnia tej planety jest spustoszona przez jakieś gwałtowne wydarzenie i wygląda tak jakby doszło tam do wielu eksplozji jądrowych. Z wiadomych przyczyn nie zakładano, że winna jest temu starożytna wojna jądrowa, ale uznali, że mogło do tego dojść z przyczyn naturalnych. Jako przykład takiej aktywności podawano starożytne "reaktory" w Gabonie. Wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas, zanim Mars nie zostanie zbadany, będziemy żyli domysłami. A nawet jeśli dojdzie do zaakceptowanej niedawno, wartej 19 mld dolarów, misji NASA na czerwoną planetę, to i tak prawda może zostać ukryta.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Dollar83

Ludzie ,ale wy jesteście mało

Ludzie ,ale wy jesteście mało myślący i tak samo przewidujący. Już nie chodzi o inne planety ,ale jeśli np. Mars rzuca cień podejrzeń ,że doszło tam do reakcji termojądrowych ,to raczej się przychylamy do tego faktu ,chyba że coś go ewidentnie nie wykluczy - ale nie twierdzenie ,że na Marsie nie ma życia Biggrin Nikogo tam nawet nigdy nie było ,a sądy to tylko parę fotek na planete i pomiary temperatury. Skupcie się co u nas się działo przed tysiącami laty. Kolega podał dobry przykład - Sodoma i Gomora. Tam są ślady reakcji termojądrowych. Mało tego - katastrofa Tunguska w 1916r. (najsilniejsza eksplozja dotychczas na ziemi). Bombami atomowymi władano od zarania dziejów ,nikt z was nie pomyślał ,że mogli wam przepisać podręczniki do historii mijające się z prawdą. Goście z projektu Manhattat ,dawno wiedzieli ,że da się zrobić atomówkę (z Kabały) którą wszyscy wtedy przekładali na współczesne doktryny fizyki jądrowej.

 

Portret użytkownika DMRENEGAT

nic nie ma, są tylko katolicy

nic nie ma, są tylko katolicy (nic nie było przed nimi, nic kompletnie) 

 prawda jedna, a jej wyznawców wielu.

 mit prawdą, a prawda mitem, symbol kłamstwem, a kłamstwo symbolem.

 

 długo będziemy drwić, ciekawić się, zastanawiać, co było, jest, będzie. na dobre zapominając  to co mamy od świata.

 

 

Portret użytkownika Aliens666

Zapomnijcie o misji na Marsa

Zapomnijcie o misji na Marsa !!! Czy zastanawialiście się czemu przez 50 lat człowiek nie poleciał na Księżyc? Dolary są inwestowane w rozwój baz na Księżycu i Marsie które są budowane przez te 50 lat. Czy zastanawialiście się czemu Amerykanie nie budują nowych statków kosmicznych? Po co mają budować nowe aby służyły tylko jako przykrywka aby polecieć 300km do góry. Statki już dawno są i latają po układzie słonecznym

Portret użytkownika klocek

Byłem na tej konferencji i

Byłem na tej konferencji i słuchałem wykładu. Dowodem na wybuchy jest nienaturalnie wysoki poziom (w stosunku do innych planet) pewnego pierwiastka. Uzasadnienie wydaje się przekonujące. Tylko, że na koniec wykładu zaczął mówić o zagładzie "nisko rozwiniętej" cywilizacji przez "wysoko rozwiniętą" cywilizację. Jako dowód tej "nisko rozwiniętej" pokazał "marsjańską twarz" oraz "piramidy". I to był słaby punkt całego procesu dowodowego. Chociaż coś podobnego do piramid na Marsie to widać...    

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Kolejny tytuł rodem z Onetu i

Kolejny tytuł rodem z Onetu i dawnych Skandali.

Po pierwsze. Nikt nie przedstawił do dzisiaj żadnego dowodu na istnienie życia na Marsie w przeszłości czy teraźniejszości. Żadne badania, projekty (w tym bzdurne SETI) nie dało najmniejszego dowodu na istnienie innych cywilizacji więc jak ludzkość (i z kim) mogła przegrać tą wojnę....

Po drugie. Gdybać to sobie można tak jak kiedyś gdybano na łamach prasy i książek nt. cywilizacji żyjących na księżycu i wenus. A i nie zapomnijmy o gdybaniu nt. cywilizacji żyjącej na mitycznym NIBIRU...

Po trzecie. Pamiętajmy, że współczesne gdybania na temat pozaziemskich cywilizacji (czy to z marsa, nibiru, plejad, oriona, syriusza i co tam kto zechce) pochodzą głównie z tzw. channelingów czyli całkowicie wątpliwych źródeł. Podam dwa przykłdy:

- słynni plejadanie, którzy w channelingach podawli, że pochodzą z plejad bo później zmienić zdanie, że pochodzą z plejar, czyli innego wymiaru równoległego;

- d.icke w swoich wypocinach również posługuje się przesłaniami pochodzącym z channelingu, barwnie pisywał cywilizację co ciekawe również z Plejad. Istoty te podyktowały mu informację o układzie słonecznym (w Plejadach). Planety mają krążyć wokół gwiazdy Alcyone. Wg. tych istot słońce wraz z ziemią ma krążyć wokół Alcyone co jest całkowicie sprzeczne z obserwacjami astronomicznymi... Nie będe wspominała, że icke kolportuje na łamach swoich książek i podczas odczytów kopię "nauk" teozofów czyli doktrynę lucyferianizmu, która również została podyktowana założycielom teozofii podczas channelingów....

Portret użytkownika Miki Man

Kolego naprawdę wierzysz że

Kolego naprawdę wierzysz że SETi jest po to stworzone by znaleźć sygnał od obcej cywilizacji? Przecież to załamało by ten chory system który żydomasoni pilnują jak oka w głowie. SETI jest właśnie po to byśmy nigdy nie dowiedzieli się o obcych cywilizacjach. Po co miałbyś iwedzieć że nie jesteśmy sami? przecież to mogło by jedynie podnieść Twoją świadomość czego oni usilnie nie chcą . Twierdzenie od wieków że każde UFO to balon meteorologiczny już jest trochę nudne i działa na coraz mniejszą liczbe ludzi. 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj