Czy Maryja Panna objawi się w krótce wiernym w Bawarii?

Kategorie: 

Źródło: https://www.vanguardngr.com/2018/03/virgin-mary-appear-bavaria/

Maryja Panna, pachnąca różami, ma się wkrótce ukazać w małej kaplicy św. Wawrzyńca w Unterflossing w Bawarii. Wierni zgromadzą się przy obiekcie 17 marca br. przed godziną 15:30. Czy jednak rzeczywiście dojdzie do spotkania z tą mityczną postacią?

Zapowiedź tego niezwykłego zdarzenia pochodzi od Ottona Massziego, który kilka lat temu kupił i odremontował na własny koszt kaplicę 100 dusz. Masszi, pracuje jako inżynier w Monachium, ale jest także organistą i kierownikiem chóru w kilku parafiach. To właśnie on twierdzi, że widział matkę Boską. Mężczyzna opisuje ją jako kobietę z brązowymi włosami w niebieskiej aksamitnej szacie. Zgodnie z jego słowami:

„To, czy stanie się ona miejscem pielgrzymek, czy też nie, nie ma dla mnie znaczenia" – tłumaczy Masszi. Dziewica pojawiła się tutaj dwukrotnie w przeszłości, ostatnio we wrześniu.

Setki pielgrzymek przyjeżdżają tam wraz z samozwańczym prorokiem Salvatorem Caputa. Niektórzy z nich są przekonani, że obecność Maryi da się wyczuć.

„To był niezaprzeczalny zapach róż" - mówi Erich Neumann, przewodniczący stowarzyszenia przyjaciół kaplicy św. Wawrzyńca, który zorganizował spotkanie.

Archidiecezja Monachium i Freising, pod jurysdykcją której znajduje się Unterflossing, powstrzymuje się od komentowania zjawiska, choć trwa obecnie ożywiona dyskusja wśród wiernych. Wieść o cudzie szybko rozchodzi się po świecie. Arcybiskup polecił swoim duchownym, aby nie angażowali się w zamieszenia wokół kaplicy i nie legitymizowali zjawiska.

 

Wcześniej ojciec Armin Thaller, miejscowy ksiądz, utrzymywał dystans, twierdząc, że kościół najpierw musi dokładnie zbadać sprawę. Mówił o „chodzeniu po linii tak ostrej, że można było pociąć sobie nogi na kawałki". Relacje z objawień maryjnych nie są niczym niezwykłym wśród pobożnych katolików. Niektóre z bardziej znanych miały miejsce w Lourdes we Francji w 1858 r. Potem odnotowane serię w Fatimie w Portugalii, gdzie Matka Jezusa objawiła się w 1917 roku. Inne miejsca, w których prawdopodobnie pojawiła się Dziewica to Guadelupe w Meksyku i Filipov w Czechach. Nawet jeśli te objawienia są uznane przez Kościół, oznacza to jedynie, że nie kłócą się one z wiarą.

 

Wierni nie są zmuszani do wierzenia w tym zakresie. Rodzi się tylko pytanie, dlaczego Maryja ma pojawić się w Unterflossing, a nie w innym miejscu? Jest kilka teorii na temat. Pierwsza to, że Benedykt XVI, emerytowany od pięciu lat papież, urodził się około 30 kilometrów od Unterflossing i chodził do szkoły w tej okolicy. Niedaleko zlokalizowany jest również Altoetting ze słynną Czarną Madonną z XIV wieku, do którego zmierzają pielgrzymki. Z kolei Masszi uważa, że Matka Boża po prostu zdecydowała się objawić w mocno katolickiej Górnej Bawarii. Poprzednio próbowała w miejscu, gdzie była niemile widziana – w prywatnej kaplicy rolnika w Walpertskirchen (wizytom wiernych sprzeciwił się syn rolnika i rozganiał grupy pielgrzymów).

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika 28/10

Dlaczego ta objawiona postać

Dlaczego ta objawiona postać miałaby pachnąć różami? Dlaczego zapachy kwiatów?

Ano po to, aby nie wyczuć prawdziwego fetoru, aby go zamaskować. Kwiaty i róże są wykorzystywane w rytuałach różnych sekt na ludziach i służą do kradzenia powłoki cielesnej człowieka i przenoszenia jej na istotę pochodzącą z ciemnej strony. Dla istot z ciemnej strony jest to świecące 'ubranko'. Dla okradzionej ofiary ciemne 'ubranko'.

Portret użytkownika Bell

 Nie pamietam, zeby Baca byl

 Nie pamietam, zeby Baca byl w moim typie kiedykolwiek. Sa inni madrzejsi  i milsi.

Ja nie rzucam sie na cokolwiek i kiedykolwiek. Baca nie ma pojecia o religii ,ale zawsze i wszedzie wszystkich atakuje.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Błagam cie na "najświętsza

Błagam cie na "najświętsza dziwicę" nie módl sie  za nas! Modlitwa naiwnych głupców jest niebezpieczna i szkodliwa, co widać po tylu wymodlonych przez idiotów nieszczęść tego narodu!

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Iza

Nieszczęścia tego narodu, a w

Nieszczęścia tego narodu, a w zasadzie całej Europy, są od chwili osiedlenia się przybyszów z Afryki, których przygarnął krótkowzroczny król chociaż wypędzano ich ze wszystkich krajów, które potem tonęły we krwi wojennej albo od zarazy. Teraz ta obca tkanka tak się scaliła z tubylcami, że jest nie do odróżnienia zewnętrznie ale wewnętrznie to dalej pustynna dzicz.

Strony

Skomentuj