Czy można oszukać wszystkich? Czy istnieje magia?

Kategorie: 

http://wallpapers-diq.net/wp_11_~_White_Magic.html

Ten temat, jest nieco inny niż poruszane tu wątki, niemniej jednak ma wiele wspólnego z tematem paranormalnym. Czy istnieje magia, czy znani dzisiejsi magicy jak Criss Angel czy David Copperfield czy dawni Merlin, Jezus byli tylko sprytnymi iluzjonistami czy za ich czynami kryje się cos więcej. Aby zrozumieć bliżej znaczenie słowa mag czy czarodziej trzeba zapoznać się z terminologią tych słow.

 

Mag, czarownik, szaman – osoba parająca się magią. Stosuje różnorakie gesty, zaklęcia, wypowiada inkantacje i wykonuje inne czynności rytualne mające dać mu władzę nad siłami nadnaturalnymi, które według jego przekonania dadzą mu moc zmiany rzeczywistości. Także osoba pełniąca funkcję religijną polegającą na sformalizowanej i instytucjonalnej więzi ekstatycznej z istotami nadludzkimi, duchami przodków, demonami lub bogami. Brak możliwości stwierdzenia powiązania między zastosowanym środkiem a ewentualnym efektem powoduje jednak, że skuteczność działań magicznych i istnienie postulowanych przez nią sił nadnaturalnych pozostaje w sferze wiary.

 

Czarodziej – w mitach, okultyzmie, legendach i literaturze fantasy, człowiek praktykujący magię. W przeciwieństwie do czarnoksiężników czy czarownic, czarodzieje zajmowali się zwykle pomocą ludziom białą magią.

 

Magowie, bo tak należy postrzegać osoby praktykujące magię, to postacie obecne w historii ludzkości od Starożytnych Egipcjan po dziś dzień. Jest tylko jedna zasadnicza różnica, mając dziś odpowiednią technikę oraz wiedzę sprytnie staramy się rozszyfrować sztuczki  i iluzje które wykonują. Ale czy naprawdę jest to taki proste i wytłumaczalne. Owszem wiele można wytłumaczyć, mało tego, są filmy instruktarzowe które zdradzają tajemnice tak wielkich magów jak David Copperfield. Pozostaje jednak garstka „sztuczek” których wytłumaczyć nie potrafimy, wrzucamy je jednak między bajki i większy spryt magika.

 

Pojęcie magii towarzyszy ludzkości od początków dziejów. Różne ludy usiłowały w różny sposób wyjaśnić zjawiska zachodzące w otaczającym je świecie i następnie wpłynąć na nie dla swojej korzyści. Dlatego znane obecnie praktyki magiczne są bardzo różnorodne – postulują znacząco odmienne zasady funkcjonowania rzeczywistości i metody wpływania na nią. Można jednak zgrupować je w kilka modeli funkcjonowania magii:

 

- Model duchowy - Jest to prawdopodobnie najstarszy model magii, występujący przede wszystkim w szamanizmie. Zakłada on istnienie Zaświatów zamieszkanych przez istoty duchowe, takie jak: duchy, demony, anioły itp. W zależności od konkretnego systemu magicznego mag albo wchodzi (zwykle jedynie umysłem – dzięki transowi lub ekstazie) do Zaświatów i podróżując przez nie podejmuje działania magiczne, albo też tworzy zamknięty obszar np. krąg

 

- Model energetyczny - Model ten w zasadzie nie wyjaśnia, jak działa magia, a jedynie utrzymuje, że za działania magiczne jest odpowiedzialna podświadomość i może ona być programowana w celu osiągnięcia pożądanych zmian. Programowanie to następuje przez użycie symboli i autosugestię w stanie umysłu, który buddyści nazywają samadhi, a chaoci – gnozą.

 

- Model informacyjn - Jest to najnowszy model magii, datujący się na schyłek lat 80. zeszłego stulecia. Bazuje na założeniu, że istnieje kosmiczna energia, którą można kształtować za pomocą informacji, oraz że informacja jest odrębna od masy i energii, ale może się z nimi wiązać.

 

Tyle z teorii, a co z praktyką? Czy istnieją namacalne dowody na magię w naszych czasach? Czy są opisy zjawisk z przeszłości. Oczywiście, że tak, trzeba je tylko odpowiednio pogrupować, jak w przypadku informacji o UFO, czy dziwnych dźwiękach na te prawdziwe i nieprawdziwe. O magicznych sztuczkach (cudach) piszą wszystkie święte księgi, wg których zdolności te były przypisywane boskim istotom oraz złym duchom, mocom itd. W średniowieczu palono na stosach ludzi praktykujących magię, Dziś mamy kilku magików na arenie międzynarodowej.

 

Przedstawię czterech – David Copperfield, Cross Angel, David Blaine oraz Steven Frayne. O ile pierwszy z tych panów, robił show na scenach teatrów itp, reszta praktykowała sztuczki między ludźmi na świeżym powietrzu. Zaskakują, szokują,   zmuszają do myślenia jak to jest możliwe. Osobiście najbardziej cenię ostatniego pana. Dynamo, bo taki ma pseudonim, chodzi po wodzie nie w basenie (gdzie możliwe byłoby oszukanie widza) lecz po rzece. I to nie byle jakiej rzece, tylko Tamizie. Jego przejście po rzece wywołało ogólnie poruszenie, niemal na całym świecie pokazywały to wiadomości. Sprawa jest o tyle problematyczna, że jest to miejsce publiczne, często odwiedzane przez turystów, po rzece pływają statki, nie ma tu mowy o wykonywaniu konstrukcji pod nogami itp. Oto ten filmik:

Oszukiwanie praw fizyki wychodzi temu panu naprawdę niesamowicie, oto kolejny filmik:

A co mówi religia o magii? Surowo jej zabrania od dawien dawna do dziś.

 

Biblia i Tora sprzeciwiają się praktykom magicznym, Także w islamie praktykowanie magii i wróżbiarstwa jest surowo zakazane (Koran 5:3, 5:90-91). Za praktykowanie magii w krajach islamskich grozi ścięcie mieczem.

 

Temat ciekawy, zapewne ma wielu zwolenników jak i przeciwników. Zachęcam do poszerzenia wiadomości na ten temat. Wielu z ludzi, odwiedzających te strony, wierzy w inne gęstości, wędrówki astralne, OOBE. A co jeżeli udałoby się komuś nad tym zapanować.

 

Pozdrawiam

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika dynamofan

do kogoś kto podał linki, jak

do kogoś kto podał linki, jak moneta przenika itd, powiem Ci jedno. Dynamo robi to wszystko wśród ludzi, i szczerze wątpię, że używa jakiś magnesów. to samo przejście przez szybe, on to zrobił na oczach ludzi. i jak to wytłumaczysz? np David Copperfield w porównaniu z Dynamo, jest słaby. pozdrawiam Smile

Portret użytkownika Uczeń magii

Są rzeczy, których nie da się

Są rzeczy, których nie da się wytłumaczyć... Siedzi facet w knajpie i pije już drugą butelkę wódki.wchodzi jego kolega i mówi. Maciek, jak ty wyglądasz, stara cię zabije! Gdzie ty będziesz nocował!? Jak ty wyglądacz?!!- Daj mi sposkój. Są rzeczy, których nie da się wytłumaczyć.- Co ty p...sz, przecież żyjemy na ziemi, wszystko jest fizyczne! Wszystko da się wytłumaczyć! Oszalałeś?- Słuchaj, siedzę w oborze i doje krowę. Doje, doje, wstaje a ta buch kopytem w wiadro i wszystko się wylało! No to przywiązałem sznurem jej kopyto do deski i doje dalej. Znowu wstaje a ta bach, drugim kopytem! Głupi jestem, bo nie pomyślałem, ale wziąłem znowu sznur i przywiązałem drugie kopyto do deski. Doje, doje, wstaje a ta buch! ogonem tym razem! Wk...iłem się już, wziąłem taboret postawiłem za nią, wszedłem na niego złapałem ogon i sznurem chciałem przywiązać go do deski pod dachem. No i weszła moja stara do obory! Uwierz mi, są rzeczy których nie da się wytłumaczyć! STAŁO SIĘ: ON, O CZYMŚ WIEDZIAŁ, ONA NIE. ON ZNAŁ PRAWDĘ, ONA NIE Wink CHOĆ OCZY WIDZIAŁY COŚ FIZYCZNEGO, DLA NIEJ TO BYŁO NIE DO ZAAKCEPTOWANIA

Portret użytkownika wielebny

Ten gość jest

Ten gość jest niesamowity.Ludzie uzywają tylko tak do 10% mózgu a niektórzy jak widac 100%.Wtedy takie rzeczy są możliwe.Takie i  jescze inne.

Portret użytkownika dr Marek Bierdrzański

Pracuje w szpitalu .Mam 11

Pracuje w szpitalu .Mam 11 lat studiów ze specializacjami .Podczas rezonansu albo EEG odczyty wyraźnie wskazują że pracuje 98.1 do 99.7% mózgu.Poniżej 94% zaczyna się padaczka lub całkowity spadek koncentracji.
Przy 82% jest śpiączka i katatonia. Od 73% w dół zaczyna się powolna śmierć .
 
Dlatego nie lubie bajek które ktoś wymyślił a reszta bezmyślnie powstarza. Natura/ewelucja nie
wytworzyła by tak żarłocznego na tlen i składniki odrzywcze organu aby mieć z tego tylko 10%
funkcjonalności. Smutne że ludzie nie umieją wysnuć najprosztrzych wniosków mimo że siedzą w tych
szkołach niewiele krócej niż ja

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

:) dobre... Problem w tym, że

Smile dobre... Problem w tym, że w tej strefie spaceru "magika" Tamiza jest głęboka na... 10 do 40 cm... 2 metry dalej pogłębione dno ma 5 m głębokości, ale tam już się bał podejść... O naiwne lemingi... Wkur*wiacie mnie niebożebnie!!!!

Portret użytkownika elo

Hokus pokus. Jedno oko na

Hokus pokus. Jedno oko na Maroko. Ten Dynamo co niby chodzi po wodze jest podwieszony do linki widać na filmie uprzęż pod kurtką na wysokości łopatek. Wszelkie te czary polegaj na tym że ludze jak te baranki patrzą nie tam gdzie trzeba.

Strony

Skomentuj