Czy na tureckim wulkanie Ararat znajduje się Arka Noego?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Od kilku dekad entuzjaści tej teorii utrzymują, że tzw. "anomalia na górze Ararat", jest niczym innym, jak znaną z Biblii Arką Noego. Być może jesteśmy coraz bliżej rozwikłania tej wielkiej zagadki.

Badacze z USA i Turcji, pracujący w ramach projektu Noah's Ark Scans, wykonali bardzo dokładne skany 3D formacji skalnej, która znajduje się przy wulkanie Ararat. Do tej pory wielu przeciwników teorii o Arce Noego, utrzymywało, że to co się tam znajduje, jest pochodzenia naturalnego i nie ma co doszukiwać się sensacji.

 

Jednak z badań georadarowych i tomografii elektrooporowej dość jasno wynika, że mamy do czynienia ze sztuczną konstrukcją, która składa się z równoległych linii i posiada kanciaste kształty. Wymiary tajemniczego obiektu są porównywalne z danymi z Biblii. Zgadza się także konstrukcja, bo konstrukcja z góry Ararat także ma trzy pokłady. Noe wraz z rodziną, miał zgromadzić na łodzi wiele gatunków zwierząt. Wszystko po to, by uchronić się przed biblijnym Wielkim Potopem.

Uczeni spekulują, że historia o Noe może być prawdziwa, ale wywołana zjawiskiem dość powszechnie dziś spotykanym. Za potop miałby bowiem odpowiadać cyklon tropikalny z wód Zatoki Perskiej. Ogromne opady deszczu miały przerwać naturalną barierę, oddzielającą Morze Śródziemne od terenów, na których dziś jest Morze Czarne.

 

Woda zalała obszar wokół wulkanu Ararat. To tam mogła pływać Arka. Po tym, jak poziom wody opadł, łódź osiadła na stokach wulkanu. Gdyby ostatecznie potwierdzono, że to faktycznie Arka Noego, mielibyśmy do czynienia z gigantyczną sensacją archeologiczną, która zmusiłaby nas do poważniejszego traktowania opowieści o innych artefaktach opisanych w Piśmie Świętym, takich jak chociażby Arka Przymierza.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj