Czy napewno nie była dobrą matką ? I co dalej ?!

Kategorie: 

Źródło: https://www.google.pl/search?q=imigranci+syryjscy+w+polsce&biw=1366&bih=619&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjwgtmEz8_LAhVIMZoKHYPuC6cQ_AUIBygC#tbm=isch&q=imigranci+syryjscy

W piątek na jednym z portali informacyjnych dostrzegłem informację pt.: ''porzucone dzieci w kościele" ... zacznę od razu , od kobiety która tak postąpiła . Powróciłem do domu i  w przeróżnych programach co widzę i słyszę ? -  info.: wiadomość o kobiecie , jej dzieciach  i wywiad z nią samą ... ręce opadają , nikt nie podjął tematu , jak tej Pani pomóc i jej dzieciom , ale są natomiast tylko pytania! - dlaczego dopuściła się takiego procederu ...?

 

Myślę sobie że w tym państewku coś jest nie tak !... jesteśmy podobno cywilizowanym krajem , katolickim  , w naszej tradycji i w naszych umysłach , jest zaszczepione przez naszych dziadków ( a przynajmniej przez moich ) ... POMAGAJ ! SYNKU ! Rozumiem że mamy prawo i procedury określone w tego typu przypadkach , rozumiem że policja ma związane ręce i jest wykonawcą  obowiązującej litery prawa , ale pytanie do władz które są wyżej np. wojewody ( wojewoda może i ma takie prawo żeby powiedzieć: stop ) .

 

Wojewoda uruchamia procedurę i wraz z organami ścigania , sądem przyglądają się sprawie ... ale zapewne wojewoda ma za dużo innej odpowiedzialnej pracy ...  przecież na pierwszy "rzut oka"  podczas wywiadu z tą Panią widać było : żal , rozpacz , bezsilność , szczere wyznanie prawdy i bólu , a także przyczyn dla których tak postąpiła.

 

Takich szczerych i skrajnych uczuć nie da się wyuczyć ot tak ! ( trzeba być dobrym aktorem ) , to nie jakaś tam panienka , która zamordowała swoje dziecko , zakopała pod kamieniem i udawała że je ktoś porwał ... ta Pani umieściła  dzieci w kościele i czekała do chwili aż ktoś się  pojawi , tak aby były bezpieczne - nie usprawiedliwiam jej , ale i nie potępiam ...  a wracając do wojewody i sądownictwa , jak to powinno wyglądać  w normalnym kraju ? , a tak ! :

 

Wojewoda reaguje ( wojewoda jest tu tylko przykładem , jako najwyższa władza regionalna , może to być również : sąd , prokurator , naczelnik/komendant policji - jako wnioskodawcy procedury która powinna  alarmowo nazywać się np. :  '' RODZINA-DZIECI-PROBLEM - STOP "...ale niestety nie posiadamy takiej procedury , choć w takich przypadkach moim zdaniem wojewoda posiada takie konstytucyjne prawo , do tego aby przyglądnąć się sprawie i zatrzymać procedurę osadzenia tej kobiety w więzieniu - bo przecież podobno grożą jej  3 lata ! ) ... i w porozumieniu z władzą sądowniczą  powołują biegłych psychologów i psychiatrów ,  którzy badają tą Panią , określając czy jest chora czy nie !!!

... i  w przypadku  i dopiero i tylko wtedy np. :

1.   chora niewydolna umysłowo i wychowawczo : odebranie dzieci , szpital , leczenie itp.

2.   tzw. złe intencje w stosunku do dzieci  : odebranie dzieci , więzienie 

3.   brak przesłanek co do stwierdzenia choroby umysłowej : instytucję rządowe stają na wysokości zadania i przydzielają lokal zastępczy, przydzielają kuratora co najmniej na okres 12 miesięcy.

 

Obejmują rodzinę pełnym pakietem socjalnym i wsparciem merytorycznym - przy szukaniu pracy ! Analizują sytuację finansową i umarzają ewentualne dł. wobec miasta , natomiast inne długi i wierzytelności  negocjują z wierzycielami  itp. Państwo nasze jednak woli w 1-szej kolejności pomagać uchodźcom i imigrantom , niż swoim obywatelom , a oto typowe zachowania w kraju w którym się na razie ulokowali ... czyli u Niemców , a i niedługo w Polsce

 

Jednak wracając do meritum tego artykułu , wymieniłem przeróżne aspekty w jaki sposób można by było pomóc krajance, kobiecie która przecież  powiedziała to przed kamerami cyt .: " ja tylko chciałam lepszego życia dla moich dzieci ( również naszych małych krajanów !) , nie jestem w stanie zapewnić im godnego i bezpiecznego życia na tę chwilę "   ... PYTAM SIĘ !!! gdzie jest rząd ,opozycja, kościół , instytucje pozarządowe , MOPS , to jest sprawa priorytetowa , pilna i nie cierpiąca zwłoki !!! Napisałem w 3-cim punkcie co najlepiej byłoby zrobić dla tej Kobiety , ale przecież my jako obywatele nie możemy z jakiś dziwnych przyczyn liczyć na jakąś normalną i dobrą prewencję ze strony rządzący. Możemy liczyć tylko na to , że w pierwszej kolejności zamkną nas w więzieniu , a nasze dzieci w pogotowiu opiekuńczym - ŻENADA !

 

Wszystko co Państwo tu przeczytają napisałem w dobrej wierze , żeby choć tym artykułem w jakiś sposób pomóc tej matce i jej dzieciaczkom  , serce krwawi  i żal zalewa na naszą bezsilność , wiem w głębi swojego umysłu , że ta cała sytuacja jest irracjonalna i surrealistyczna , ale też mam nadzieje że przeczytacie to wszystko i może w waszych umysłach  , sercach , powstanie myśl i niepokój : 

 

a co jeżeli ja kiedyś znajdę się w tak niekomfortowej i tragicznej sytuacji , jak ta Kobieta i jej dzieci 

 " wszystko zależy od nas i te cwaniaki powyżej też zależą od nas , i państwo zależy od nas , i każdy aspekt każdego cholernego, i mniej cholernego  dnia ... dlatego i na przekór codzienności, kiedy Cię będę mijał w drodze do pracy ,to  uśmiechnę się  szeroko i powiem Ci :

 dzień dobry człowieku  ...  naładuję cię tak pozytywnie że Ty również naładujesz innych . Pamiętajcie  rodzina i  sąsiad , to dwie najważniejsze i najistotniejsze sprawy , jak o tym będziecie pamiętać zbudujemy tu na tym skrawku słowiańskiej ziemi prawdziwy azyl ..."

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika moving storm

... najgorsze jest to że nikt

... najgorsze jest to że nikt się sprawą nie interesuje, było kilka informacji przez jeden dzień i nasze media uznały że z tego sensacji nie będzie , dlatego dały sobie odbój  ... co innego gdyby zamordowała ....oooo to i by detektywi nasi sławni zaraz ruszyli do akcji, stacje TV , REKLAMY pomiędzy wywiadami , dywagacje w programach publicystycznych , po godz. 20.00-stej , politycy itd.  ... a tak pare informacji , i  k...wa  nie ma nikogo kto by się zastanowił nad losem tej kobiety i jej  dzieci ,tak jak napisałem w artykule ... SROMOTNA CISZA !!!

 

" Codziennie Dostajesz od Życia 1440 Darmowych Minut , Wykorzystaj je , bo Niewykorzystane nie Przechodzą na Następny Dzień "

Portret użytkownika moving storm

... kuzyn widzę że lubisz

... kuzyn widzę że lubisz stawiać minusy ... masz taką władzę bo jesteś modem ( na każdy mój minus dla Ciebie -ja też dostałem po jednym ... hmm ciekawe ) pewnie prowokujesz mnie żeby zobaczyć ile mam kont ... oj oj dziecinada - jedo mam konto kuzyn !

 

" Codziennie Dostajesz od Życia 1440 Darmowych Minut , Wykorzystaj je , bo Niewykorzystane nie Przechodzą na Następny Dzień "

 

" Codziennie Dostajesz od Życia 1440 Darmowych Minut , Wykorzystaj je , bo Niewykorzystane nie Przechodzą na Następny Dzień "

Portret użytkownika moving storm

mośku...krótko ,jak twoja

mośku...krótko ,jak twoja nazwa wskazuje nie antymosiek ,lecz prawdziwy z ciebie mosiek,czy naprawdę myślisz że każdy inteligentny ,który potrafi dobrze ripostować nieudaczników intelektualnych ,to jest zaraz juszką?Masz prawdopodobnie jakiś syndrom "juszkowy"...ten pieniacz musiał cię chyba porządnie zjechać co ?...skoro go wszędzie dostrzegasz,żenada!

 

" Codziennie Dostajesz od Życia 1440 Darmowych Minut , Wykorzystaj je , bo Niewykorzystane nie Przechodzą na Następny Dzień "

 

" Codziennie Dostajesz od Życia 1440 Darmowych Minut , Wykorzystaj je , bo Niewykorzystane nie Przechodzą na Następny Dzień "

Strony

Skomentuj