Czy Nostradamus przewidział wojnę na Ukrainie?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Od wieków ludzie mieli obsesję na punkcie proroctw XVI-wiecznego francuskiego astrologa i wróżbity Michela de Nostredame lub, jak nazywa się go po łacinie, Nostradamusa. Zainteresowanie jego osobą wzmogło się po raz kolejny, gdy pojawiły się pogłoski, że zgodnie z jego zapowiedziami w 2022 roku ma dojść do III wojny światowej.

 

Niedawno na łamach InnegoMedium, pisaliśmy o niektórych centuriach Nostradamusa, które miały odnosić się do przeszłości a nawet 2022 roku. Mowa była o niedoborach żywności, ogólnoświatowej suszy i dalszym rozwoju sztucznej inteligencji. Chociaż trudno jest określić dokładną datę do których odnoszą się jego rzekome przepowiednie, wielu z jego interpretatorów sądzi, że Nostradamus przewidział nadejście, poważnego konfliktu zbrojnego, jeszcze tej wiosny.

Wśród jego przewidywań odkryto bowiem dość niejasna sugestię, która w obecnym kontekście, może źle wróżyć przyszłości Europy. Zgodnie z jej treścią, ​​Francja będzie musiałą stawić czoła zagrożeniu ze wschodu. 

  • Niebieska głowa wyrządzi białej głowie
    Tyle zła, ile Francja wyrządziła im dobra:
    Martwy na żaglowcu, wielmożny wisi na gałęzi.
    Gdy schwytają go jego ludzie, Król zapyta,za ile.

Niektórzy odbierają to za zapowiedź dalszej ekspansji armii rosyjskiej, aż do granicy francuskiej. Warto przypomnieć słowa Bobby'egp Shaylera, który jeszcze w zeszłym roku ostrzegał, że zgodnie z centuriami Nostradamusa, „dojdzie do ogromnej i długiej wojny, która potrwa od 25 do 29 lat, po której nastąpią mniejsze konflikty”.

 

Czy jest się czego obawiać? Nim się obejrzymy, minie 400 lat od kiedy Nostradamus, opublikował Les Propheties. Jego czterowiersze, pozostają popularne, mimo iż wiele z przypisywanych mu predykcji, nigdy się nie spełniło. Niejasność czterowierszy Nostradamusa, sprawia, że wielu ludzi przypisywało mu zdolność dokładnego przewiadania przyszłości. Z biegiem lat, jego sława jedynie rosła, ilekroć ktoś dopatrywał się spełnienia jego "przepowiedni". Dobrym przykładem jest Wielki Pożar Londynu z XVII wieku, albo dojście do władzy Adolfa Hitlera.

W wielu przypadkach, nawet ci, którzy popierają teorie o mistycznych zdolnościach Nostradamusa, mają trudności z uzgodnieniem, która z interpretacji jego czterowiersza opisuje rzeczywistość. Dobrym przykładem są chociażby przepowiednie dotyczące eksplozji bomby atomowej w Hiroszimie i Nagasaki, zamachów z 11 września lub zabójstwa Kennedy'ego.

  • Hiroshima i Nagasaki: Niebiańska strzała rozłoży skrzydła śmierci: wielki podbój. Dumny naród zostanie uderzony kamieniem rzuconym z drzewa. Pogłoski o czymś potwornym, stworzonym przez człowieka, doprowadzą do zagłady.
  • 9/11 : Na 45 stopniu zapali się niebo, płomień dosięgnie wielkiego nowego miasta, błyskawicznie podnosi się ogromny płomień. Chłodne i okrutne serce przyniesie krew. Nie będzie litości dla nikogo.
  • Kennedy: Na wielkiego z dachu zejdzie nieszczęście. Zostanie o nie oskarżony niewinny i zamordują go.

Centurie to w znacznej większości jedynie niejasne wzmianki, które często można dopasować do ​​sytuacji historycznej. Niezależnie od tego, czy Nostradamus widział przyszłość, jego teksty nie są wystarczająco jasne aby wyciągać na ich podstawie prognozy na nadchodzące lata. Można co najwyżej głowić się nad tym, co autor miał na myśli.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj