Czy Nostradamus przewidział zwycięstwo Donalda Trumpa?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Zawsze gdy na świecie dzieje się coś ciekawego, zwolennicy znanego jasnowidza Nostradamusa, wyciągają jakieś jego rzekome przepowiednie i wskazują na to, że znowu sprawdziło się to co zapisał w swoich słynnych centuriach. Tym razem okazało się, że jasnowidz ten przewidział prezydenturę Donalda Trumpa.

 

To co nie udało się lewicowym ekspertom i sondażowniom, konsekwentnie duraczącym społeczeństwo amerykańskie przed wyborami prezydenckimi, podobno udało się Nostradamusowi. Przewidział on rzekomo, że 45 prezydentem Stanów Zjednoczonych zostanie Donald Trump.

 

Niestety z jego przepowiedni wynika, że skończy się to katastrofalną wojną, która dosłownie zakończy świat jaki znamy. Przytaczane są dwie różne przepowiednie, które odnoszą się do "wielkiego bezwstydnego, zuchwałego awanturnika", który po przejęciu kontroli nad armią doprowadzi do wybuchu wojny, być może nawet jądrowej.

Teorie spiskowe mówią, że to Trump - kandydat, który podczas kampanii wyborczej został oskarżony o rasizm, seksizm, ksenofobię, islamofobię i napaści seksualne - może być "awanturnikiem" z przepowiedni Nostradamusa. Zwolennicy takiej interpretacji tego proroctwa sugerują, że konsekwencją będzie kolejna wojna światowa. Według Nostradamusa, chwila wielkiej przemocy zbiegnie się z pojawieniem się na niebie komety.

 

Należy pamiętać, że niejednoznaczne przepowiednie Nostradamusa można interpretować zależnie od kontekstu. Dziwaczność przekazu jest często tłumaczona tym, że przyszłość widział on z perspektywy XVI wieku, zatem niekiedy korzystał z osobliwych porównań dla technologii, których skutki zastosowania widział w swoich wizjach. W przeszłości wskazywano też u Nostradamua odwołania do zamachów z 11 września w USA , udowadniano też przepowiedzenie nadejścia Napoleona i Hitlera.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Aliens

Autor nie podał Centurii na

Autor nie podał Centurii na czym oparł swóje przekonanie, że Nostradamus cos wiedział o przyszłości która nas dotyczy. Przykładowo podam Centurie Nostradamusa z których też można wnioskować, że chodzi o 45 prezydenta. A więc  zaczynajmy z oryginalnymi zapiskami Nostradamusa: czterowiesz 97 z Centurii VI ,, Niebiosa bedą się piec przy czterdziestu pięciu stopniach, ogień zbliża się do wielkiego miasta, ogromny płomień wzbije się w górę, kidey chcą otrzymać dowód od Normanów'', czterowiersz 5 z Centurii II ,, Kiedy żelazo i listy są zamknięte w rybie, wyjdzie z niej człowiek, który wywoła wojnę; Jego stopy będą kroczyć po morzu, aby pojawić się w pobliżu wybrzeża łacińskiego morza'', czterowiersz 62 z Centurii II ,,Mabus wkrótce umrze i wydarzy się przerażające zniszczenie ludzi i zwierząt''. W takim stylu pisał Nostradamus

Portret użytkownika Zgadula

I tym sposobem piszacy

I tym sposobem piszacy artykul pokazal jak wielkim dnem jest caly ten pseudo portal. Ponoc to od nas zalezy (od naszego myslenia) jaka jest rzeczywistosc wokol nas, a tu autor sam sieje gownoburze. Jesli tak bardzo chcesz konca swiata, to badz pewny, ze go doswiadczysz.

Portret użytkownika Pio'76

Z przepowiedniami Pana

Z przepowiedniami Pana Ńostradamusa jest jak z analizą techniczną rynków finansowych. Jej instrumenty świetnie się sprawdzają na już istniejących wykresach. Jednak nie sposób zastosować odpowiednie narzędzie w celu przewidzenia trendu. 

Portret użytkownika Cabaj

Ciekawe czy tak naprawde ta

Ciekawe czy tak naprawde ta nostra-stratos bezbłędnie mogła "przewidzieć"...kiedy dopadnie go sraka.Stary dziad z wypalonym mózgiem...non stop na haju...nie jadł miodu tylko żuł pszczoły i jakieś podejrzane zielska...po czym dyfer sie mu odwracał i spisywał swoje psełdo "wizje"

Portret użytkownika b@ron

Imć Nostradamus, nigdy nie

Imć Nostradamus, nigdy nie przewidział konkretnego wydarzenia ... miano "jasnowidzów" dostają ci, którzy piszą pamiętniki tak niejasno... żeby można było pod te zapiski podciągać również zdarzenia w przyszłości ... to odwieczna manipulacja naiwnymi.

W zdolność jasnowidzenia ja sam uwierzę, jak znajdzie się jakiś "jasnowidz" który napisze wprost o wydarzeniu i dacie wydarzenia, oczywiście przed faktem...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj