Czy obcy z UFO to Istoty Duchowe? Kontrowersyjna teoria Tuckera Carlsona

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Od dawna toczy się dyskusja na temat pochodzenia UFO i ich pilotów. Czy są oni rzeczywiście obcymi z odległych planet, czy może są to "istoty duchowe", które zamieszkują Ziemię od tysięcy lat? Ta kontrowersyjna teoria została ostatnio przedstawiona przez weterana Fox News i byłego prezentera MSNBC, Tuckera Carlsona, na podcaście satyryka Joe Rogana.

Carlson nie jest jedynym, który łączy UFO z nadnaturalnymi bytami. Podobne teorie głoszą również niektórzy politycy, tacy jak kongresman Eric Burlison czy Tim Burchett. Burchett stwierdził, że "pierwszy rozdział Księgi Ezechiela wyraźnie opisuje UFO", a Burlison uważa, że "termin 'anioły' jest synonimem 'istot pozaziemskich'".

"Istnieje mnóstwo dowodów na to, że znajdują się oni pod oceanem i pod ziemią. Byli tutaj od dawna" - powiedział Carlson podczas rozmowy. Dodał również, że uważa te istoty za "byty nadprzyrodzone", które nie podporządkowują się prawom nauki.

 

Idea, że UFO mogą mieć związek z nadprzyrodzonymi bytami, nie jest nowa. Już w 1969 roku Jacques Vallée, francuski astronom i pionier Internetu, opublikował przełomową książkę "Paszport do Magonii: od folkloru do latających spodków". Vallée prześledził liczne historyczne relacje o dziwnych, świecących obiektach latających, które przypominały współczesne opisy UFO.

 

Vallée argumentował, że istnieje ciągłość między dawnymi relacjami o "świetlistych naczyniach" z Japonii, "tarczach" z czasów rzymskich czy "niebieskich koszach" w mitologii Indian, a współczesnymi przypadkami obserwacji UFO. Jego zdaniem sugeruje to, że zjawisko to ma korzenie sięgające głęboko w przeszłość ludzkości.

 

W późniejszych latach Vallée, obecnie przedsiębiorca z Doliny Krzemowej, opublikował w recenzowanym czasopiśmie naukowym "Progress in Aerospace Sciences" badanie fizycznych dowodów na upadek UFO. Marzeniem naukowca jest, aby tego typu badania stały się "szablonem dla tego, czym poważne badania UFO mogłyby być w przyszłości, jeśli będzie się grało według reguł".

 

Teorie łączące UFO z nadprzyrodzonymi bytami pojawiają się również w mniej akademickich kontekstach. Można je spotkać w programach telewizyjnych takich jak "Starożytni Kosmici" czy w wypowiedziach ewangelikalnych chrześcijan i teoretyków spiskowych.

 

Kontrowersyjna teoria Tuckera Carlsona, łącząca UFO z istotami duchowymi, wpisuje się w długą tradycję poszukiwania nadnaturalnych wyjaśnień dla tego zjawiska. Czy jest to słuszny trop, czy raczej kolejna fantastyczna hipoteza? Czas pokaże, czy naukowcy będą w stanie rzucić więcej światła na tę tajemnicę.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Fajnie posłuchać tych dwóch

Fajnie posłuchać tych dwóch Amerykanów bo są normalni, nie należą do żadnej sekty i zadają sensowne pytania. Zagadka UFO jest skomplikowana, jest także duchowa, ale i ma aspekty materialno nadprzyrodzone. Fajnie się słucha normalnych ludzi, zadających właściwe pytania. Każdy ma jakiś punkt widzenia, jedni są uzależnieni od teorii ewolucji, inni od technologii, bo albo twierdzą, że te istoty ewoluowały, albo stały się technologicznymi wytworami własnej techniki i magii, mało kto twierdzi, że są to istoty które zostały stworzone, a część jest potomstwem istot wyższych, albo hybrydami powstałymi ze związku ludzi i aniołów, ewentualnie demonów. Część może być istotami które opuściły własne anielskie "mieszkania"..., tworząc sobie nowe transhumanistytczne...

W Liście św. Judy jest wzmianka, że Bóg "aniołów, którzy nie zachowali swej godności, ale opuścili własne mieszkanie, spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na sąd wielkiego dnia" (Jud 6). W 2 Liście św. Piotra znajduje się podobny tekst: "Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli nie odpuścił, ale wydał ich do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd; jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego (...) ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych (...), to wie Pan jak pobożnych wyrwać z doświadczenia, niesprawiedliwych zaś jak zachować na ukaranie w dniach sądu" (2 P 2, 4 nn).

Super zaawansowany Kod Biblii,

https://youtu.be/g_x9lExQBTM?si=l3tdZ006jKXoiG_P

Chrześcijanie otrzymają duchowe ciała niezniszczalne, a eNWO-wcy staną się UFO potworakami GMO?!

https://youtu.be/m9off6ekqeU?si=j5nN-5yF1_YRTbru

Z wielu wzięć do UFO zakładamy, że aniołom chodzi o stworzenie odmiennego gatunku ludzkiego, gatunku, który byłby "uszlachetniony" i który z czasem objąłby władzę nad pozostałymi ludźmi, co jest zgodne z przesłaniami UFO kontakterów, jak i z Ks. Daniela 2:43. Czyżby aniołowie próbowali stworzyć "rasę panów", "rasę nadludzi"? To samo chciał zrobić największy kontakter i szaman w jednej osobie Adolf Hitler. W każdym razie doszło do powstania istot, których Bóg nie zamierzał stwarzać. Według apokryfów potop miał oczyścić ziemię z tego plugastwa. Jedna z prób wytłumaczenia, jakie jest pochodzenie demonów, nawiązuje właśnie do olbrzymów. Demony byłyby według tej teorii duszami tych anielskich potomków, spłodzonych z kobietami. W Nowym Testamencie poglądy o upadku aniołów znalazły swój wyraz np. w Liście Judy. Juda wspomina: "... aniołów, tych, którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne mieszkanie (tj. niebo), spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na sąd wielkiego dnia" (Judy 6). Piotr pisze zaś o duchach zamknietych w wiezieniu, które były nieposłuszne za dni Noego (1P 2, 19-20), co bywa uważane za aluzję do Ksiegi Henocha. Niektórzy uważają, ze nakaz Pawła, aby kobiety nie modliły się z odkrytą głową "przez wzgląd na aniołów", jest zwiazany z magicznym działaniem samych włosów, przypomnijcie sobie ekstremalnie długie włosy czarownic Thule-Vrill, lub jeszcze innych właściwości o których nie wiemy. Wszystko to są poglady, które zakładają jakąś cielesność aniołów, a skądinad wiemy, ze aniołowie są bezcieleśni, bo są istotami duchowymi, no chyba że mamy niezbyt dobrą znajomość Biblii, czegoś nie rozumiemy ze Świętego Tekstu ? Otóż właśnie jest nam przekazane w Ks. Rodzaju, że część (jakaś określona, albo wszyscy) aniołów może w pewien sposób zapładniać "córki człowiecze", jednak po takim procederze zostają zesłani do miejsca odosobnienia. W związku z tym co tu przeczytaliście, i w związku z sensacyjnym materiałem pastora Hoggarda, pojawia się pytanie kim są istoty, które wychodzą z "czeluści-otchłani" w Apokalipsie 9:1, aż do 9:11, co jak się okazuje jest ciekawą liczbą ? "I piąty anioł zatrąbił: i ujrzałem gwiazdę, która z nieba spadła na ziemię, i dano jej klucz od studni Czeluści. I otworzyła studnię Czeluści, a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca, i od dymu studni zaćmiło się słońce i powietrze.  A z dymu wyszła szarańcza na ziemię, i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony. I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu, lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach."

Czy owa "szarańcza" ma coś wspólnego z tajnymi bractwami, tak jak istota "ordo ab chao" ? Czy coś się pichci w podziemnych bazach, bo aż się "dymi" w Apokalipsie ? Co się dzieje w bazach "czeluści" ? Zdaniem niektórych biblistów - tak. Jednym z nich jest pastor Hoggard, który ujawnił niesamowite informacje, pochodzące z tajnych nauk ludzi (czerwonych kombinezonów) realizujących plan przywołania "szarańczy" i jej nadzorcy. (To "coś" to jakaś forma humanoidów "to cos", o której było pisane na stronie innegomedium i na blogu popotope. Nie wiadomo czy to będzie forma biologiczna, czy może to będą jakieś istoty duchowe, lub połączenie ich "zelaza" z innymi metalami, ich zaawansowanej znajomości anielskiej alchemi.)

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj