Czy pierwsze samoloty na Ziemi to hinduskie Vimany?

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Kiedy myślimy o początkach lotnictwa, myślimy o braciach Wright, którzy na początku XX wieku podnieśli się na swoim samolocie nad piaszczyste wydmy Karoliny Północnej. Ale czy to prawda? Regret Ayer, indyjski pisarz, twierdzi, że starożytne Indie mogły być kołyską latających pojazdów, a teoria ta budzi wiele kontrowersji.

 

 

Opierając swoje twierdzenia na rękopisach i glinianych tabliczkach zapisanych w sanskrycie, Ayer sugeruje, że statki kosmiczne, napędzane energią słoneczną, powstały na subkontynencie indyjskim. Te maszyny zwane VImanami miały zdolność do podróży nawet na Słońce, co przekracza nasze obecne pojęcie możliwości technologicznych.

Ta legenda, przekazywana z pokolenia na pokolenie, opowiada o pojawianiu się na niebie pojazdów w kształcie piramid i stożków. Istoty, które z nich zstąpiły, podobno ofiarowały ludziom zaawansowaną technologię w zamian za wydobycie minerałów i metali. Jedną z tych technologii miał być statek kosmiczny, stworzony z pomocą "niebiańskich przewodników".

 

Choć historia ta jest pełna fascynujących detali, większość naukowców jest sceptyczna. Oficjalna nauka nie jest jeszcze w stanie zrozumieć treści tajemniczych tabliczek z pismem rongo-rongo, które mogą zawierać informacje na temat działania starożytnych statków. Istnieje nadzieja, że mnich, który podzielił się swoim kluczem do rozszyfrowania tych tekstów z Ayerem, może pomóc w odkryciu prawdy.

Niezależnie od kontrowersji wokół teorii Ayera, pewne jest, że starożytne Indie zawierają wiele nierozwiązanych tajemnic. Teksty z tego okresu odnoszą się do latających pojazdów i opisują technologie, które mogłyby zostać wykorzystane do ich budowy.

 

Nie możemy na pewno stwierdzić, czy Indie naprawdę były kolebką latających pojazdów. Nie możemy również zupełnie odrzucić tej możliwości. Kto wie, czy przyszłe odkrycia lub rozszyfrowanie pisma rongo-rongo nie przyniosą nowych dowodów, które pozwolą nam zbadać tę teorię w nowym świetle? Dzisiejsze Indie, jak wiele innych starożytnych cywilizacji, mogą kryć tajemnice, które zrewolucjonizują nasze pojmowanie historii technologii.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj