Czy piramidy emitują pole elektromagnetyczne?

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Wielka Piramida w Gizie, jedna z najbardziej tajemniczych i znanych budowli na świecie, od wieków fascynuje turystów i naukowców. Pomimo licznych badań, niektóre z jej tajemnic wciąż pozostają nierozwiązane, w tym zjawisko impulsów energetycznych, które doświadczyli niektórzy badacze.

 

 

Jednym z pierwszych, który doświadczył nienaturalnych zjawisk elektrycznych na szczycie piramidy, był brytyjski wynalazca Sir William Siemens. Pod koniec XIX wieku, podczas wizyty na szczycie, Siemens usłyszał ostry dźwięk i poczuł kłucie. Eksperymentując z winem, naładował prowizoryczny słoik lejdeński do takiego stopnia, że zaczął iskrzyć.

 

Pojawiają się pytania, co może powodować te efekty elektrostatyczne. Jedna z teorii sugeruje, że piramida może mieć związek z zaawansowaną wiedzą starożytnych Egipcjan o elektryczności. Kształt, rozmiar i orientacja piramidy mogą generować specjalne pola energetyczne, które powodują zjawiska elektryczne na jej szczycie.

 

Wspinanie się na szczyt piramidy jest obecnie zabronione, głównie ze względów bezpieczeństwa. Konstrukcja piramidy jest wyjątkowym zabytkiem historycznym, który należy chronić.

Wielka Piramida skrywa też inną tajemnicę - zdolność do mumifikacji. Francuski odkrywca Antoine Bovis, badając Komnatę Królewską w latach dwudziestych XX wieku, znalazł zmumifikowane szczątki małych zwierząt, które nie ulegały rozkładowi pomimo wilgoci. Bovis zbudował drewniany model piramidy, w którym umieścił martwego kota, który po kilku dniach również uległ zmumifikowaniu. Podobne wyniki uzyskano z innymi zwierzętami.

 

Jedna z hipotez dotyczących tego zjawiska zakłada istnienie pod piramidą podziemnych źródeł energii. Te źródła mogłyby być powodem powstawania specjalnych pól energetycznych na szczycie piramidy, które powodują mumifikację.

 

Należy jednak zaznaczyć, że te hipotezy nie zostały potwierdzone naukowo. Aby wyjaśnić tajemnice Wielkiej Piramidy, potrzebne są dalsze badania i eksperymenty.

 

Wielka Piramida w Gizie pozostaje jedną z najbardziej fascynujących zagadek świata. Jej impulsy energetyczne i zdolność do mumifikacji są przedmiotem zainteresowania naukowców, lecz wiele tajemnic wciąż czeka na odkrycie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj