Czy przeżycia przodków trwają w naszym DNA? Genetyczna pamięć została potwierdzona

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak sugerują najnowsze badania przeprowadzone na myszach, zachowanie danej osoby może zostać zmienione poprzez wydarzenia, przez które przechodzili jej przodkowie. Odkryto że wspomnienia w postaci pamięci genetycznej przechodzą na następne pokolenia.

 

W trakcie badań naukowcy z Emory University School of Medicine w USA wyćwiczyli myszy w taki sposób aby bały się zapachu kwiatu wiśni a następnie obserwowali zmiany jakie zachodziły wewnątrz nasienia gryzonia. Badacze odkryli, że fragment DNA odpowiedzialny za wrażliwość na ten zapach był bardziej aktywny, natomiast w strukturze mózgu zaobserwowano zmiany. Potomstwo wytrenowanych myszy było bardzo wrażliwe na kwiat wiśni i starało się unikać tego zapachu, mimo że nigdy nie doświadczyło go w swoim życiu.

 

Badanie daje dowody na to iż środowisko może mieć wpływ na genetykę danej osoby, a zmiany mogą być przekazywane dalej. Jeden z uczonych dr. Brian Dias uważa, że dzięki temu mechanizmowi można nawet odkryć ślady swojego przodka. Wyniki tego eksperymentu mają istotne znaczenie dla fobii, lęków i zaburzeń stresu pourazowego pod warunkiem, że pamięć może być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Jeśli jednak jest tak w rzeczywistości to oznacza to ni mniej ni więcej, że jeśli nasz przodek co najmniej dwa pokolenia wstecz przeżył jakieś bardzo ciężkie wydarzenie, na przykład w młodym wieku spadł z dużej wysokości i od tego momentu miał lęk wysokości, to ten lęk może pojawić się u osoby w przyszłych pokoleniach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika MadElena

Właśnie miałam pisać, że

Właśnie miałam pisać, że odkrycie nie jest z otatniej chwili- pamiętam parę lat temu, gdy to przeczytałam, pomyślałam, że wreszcie więcej ludzi przekona się do prawdzilustrowanych tym naukowym doświadczeniem. Ale- jak to zazwyczaj- kto chce, ten może i przyjmie, ale uparty umysł, przestraszony, przywiązany do mechanizmów agresji itd..- odrzuci. Mimo to,  cieszę się, że to doświadczenie jest upowszechniane.

Portret użytkownika Medium

Oczywiście, że istnieje coś

Oczywiście, że istnieje coś takiego jak pamięć rodowa. Osobną rzeczą może być pamięć ze swoich poprzednich wcieleń, tj. pamięć duchowa (kto w reinkarnację nie wierzy, niech wie, że wykluczono ją z kościelnego kanonu niespełna 2 wieki temu). 

Zastosowane doświadczenie jest dość proste i wyjątkowo humanitarne. Dobrze że takie wystarczy, by nauka oficjalnie przyjęła istnienie genetycznej pamięci.

Portret użytkownika Homo sapiens

Tajemnica kodu DNA jest

Tajemnica kodu DNA jest gigantyczna. Opowiada o niej Biblia. Kiedyś ludzie mogli mieć po 4 metry wzrostu ! Niestety teoria ewolucji niszczy ludzkie dusze i umysły !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Fabian

Coś w tym może być. Pracuję

Coś w tym może być. Pracuję na budowie i przez ponad dwa lata walczyłem z lękiem wysokości. Co ciekawe urodził się mój synek, który na obecną chwilę nie zna tego strachu, którego ja doznałem za dziecka i w dorosłym życiu.

Skomentuj