Czy ruiny kamiennego miasta w RPA to relikt po prehistorycznej cywilizacji?

Kategorie: 

Źródło: Michael Tellinger

Republika Południowej Afryki a konkretnie obszar, około 150 km na zachód od Port Maputo zasłynął przed laty dość niezwykłym znaleziskiem. Natrafiono tam na szczątki ogromnej metropolii, która zajmuje około 1500 kilometrów kwadratowych. Uważa się, że miejsce to jest częścią miasta, które mogło rozciągać się nawet na 10 000 km. Pojawił się jednak problem, ponieważ pomiar szybkości erozji dolerytu wskazywał na to, że obiekt powstał w okolicach 160 000 do 200 000 lat p.n.e.

Region w którym odnaleziono pozostałości budowli jest w dużej mierze oddalony od zabudowań miejskich. Tajemnicze kręgi, które mają być pozostałością murów były odnajdywane przez miejscowych rolników, którzy trafnie zakładali, że zostały one wykonane przez rdzennych mieszkańców tych terenów w dalekiej przeszłości. Ruiny składają się z ogromnych kamiennych kręgów, z których większość jest zakopana w piasku i można je zobaczyć tylko z powietrza lub za pomocą zdjęć satelitarnych.


Źródło: Michael Tellinger

Żaden z farmerów nie był zainteresowany tym tematem na tyle aby poinformować o nich odpowiednie instutycje. Sytuacja ta uległa zmianie dopiero wtedy, gdy pisarz Michael Tellinger, we współpracy z Johanem Heine, miejscowym strażakiem i pilotem, który obserwował te ruiny od lat, postanowili podjąć ten temat. Zgodnie ze słowami Tellingera:

"Kiedy Johan po raz pierwszy wprowadził mnie do starożytnych kamiennych ruin w południowej Afryce, nie miał pojęcia o niewiarygodnych odkryciach jakich mieliśmy dokonać w nadchodzących latach. Fotografie, liczne artefakty i dowody zgromadzone przez nas na przestrzeni lat definitywnie świadczą o istnieniu zaginionej cywilizacji, która poprzedza wszystkie pozostałe. - Nie o kilkaset lat, nie kilka tysięcy lat ... ale nie wykluczone że setki tysięcy lat "- Tellinger

Według Tellingera te budowle mają potencjał do całkowitej zmiany paradygmatu w jakim postrzegamy ludzką historię. Zgodnie z konwencjonalną wersją historii ludzkości, pierwszą cywilizacją na Ziemi był starożytny Sumer, który pojawiła się w południowej Mezopotamii około 6000 lat temu.

 

Temat ten jest szczególnie interesujący dla zwolenników teorii o paleokontaktach. Ze względu na kopalnie złota znajdujące się w sąsiedztwie tych zabudowań, pojawiły się spekulacje jakoby miasto należało do tajemniczych Annunaki, z sumeryjskiej mitologii. Mitologia tego ludu sugeruje, że mieli oni stworzyć ludzi właśnie w celu wydobywania złota.

 

Rzekomo, ich przybycie miało mieć miejsce 445 000 lat p.n.e. co zazębia się z datą powstania tego miasta. Popularna teoria zakłada, że z powodu kryzysu na ich ojczystej planecie, Anunnaki wylądowali na Ziemi i założyli swoją bazę w mieście Eridu, chcąc wydobywać złoto z Zatoki Perskiej. Kilkaset tysięcy lat później wydobycie okazało się niewystarczające, co sprawiło, że jeden z "bogów" zdecydował o przeniesieniu wydobycia do Afryki.

Źródło: Michael Tellinger

Niezależnie od tego czy wierzycie w takie teorie, trzeba pamiętać, że budowle z kamienia nie powstają samoistnie, więc o ile datowanie było przeprowadzone prawidłowo, kto taki mógł stworzyć te zagadkową metropolię? Obecnie, ruiny w znacznej większości składają się z kamiennych kręgów. W miarę upływu czasu w większości zostały one zakopane w piasku i są zauważalne tylko z użyciem samolotu bądź satelitów. Obecne ruiny mają jednak prawo wywołać zakłopotanie. Na skałach starożytnego miasta znajdują się rzeźby egipskiego Ankh co może sugerować, że jest to siedziba cywilizacji która zapoczątkowała kulturę Egiptu.

 

Według Tellingera istnienie tego miasta dobitnie wskazuje, że Sumerowie i Egipcjanie odziedziczyli większość swojej wiedzy z wcześniejszej zaawansowanej cywilizacji, która żyła na południowym krańcu Afryki ponad 200 000 lat temu. Jest to wyłącznie opinia, która nie jest powszechnie akceptowana przez społeczność naukową. Warto byłoby chyba zastanowić się chwilę nad tym, cz to właśnie ci ludzie wyrzeźbili pierwszego Sphinxa, zbudowali pierwsze piramidy i wiele innych starożytnych monumentów? Część z budowli jest widoczna za pomocą aplikacji Google Earth pod następującymi współrzędnymi:

Carolina: 25 55′ 53.28″ S  30 16′ 13.13″ E

Badplaas: 25 47 33.45″ S  30 40 38.76″ E

Waterval: 25 38 07.82″ S  30 21 18.79″ E

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Skomentuj