Czy słynny Nostradamus przewidział dojście do władzy Adolfa Hitlera?

Kategorie: 

Źródło: Domena Publiczna

Michel de Nostredame, znany szerzej jako Nostradamus to dość szczególna postać historyczna. Większość życia spędził on na badaniach otaczającego go świata ze szczególnym wskazaniem na zarazy jakie pustoszyły średniowiecze. Pod koniec życia Nostradamus zaczął jednak pisać enigmatyczne wiersze, zwane centuriami, które z biegiem lat nabrały interesującej optyki. Okazało się, że wiele z nich, zdaje się opisywać ważne ​​wydarzenia historyczne. Wielu ludzi uważa, że Nostradamus jeszcze w XVI wieku, przepowiedział dojście do władzy Adolfa Hitlera.

 

Nostradamus, urodził się w 1503 w Saint-Remy  we Francji i stał się jednym z najbardziej poczytnych proroków renesansu. Rozpoczynając swoją praktykę lekarską w Agen w latach 30. XVI wieku, Nostradamus zyskał reputację jako twórca innowacyjnej terapii leczenia dżumy. W roku 1555, Nostradamus zaczął tworzyć swoje pierwsze proroctwa i wydał książkę Centuries, zawierającą rymowane  wiersze.

 

Jego sława jako jasnowidza pojawiła się jeszcze za życia Nostradamusa. Dotarła ona nawet na dwór Katarzyny Medycejskiej, która zaprosiła go i poprosiła o horoskopy dla jej rodziny. Rzekomo, przewidział on wówczas śmierć Henryka II. Jego dokładne słowa mówiły o tym, że młody lew pokona starszego na polu bitwy, przebijając jego oko. 

Dziwnym trafem, Henryk II zginął w turnieju rycerskim, gdy włócznia pękła i przebiła królewski wizjer, trafiając go w oko. Nostradamus żył do 1566 roku, kiedy dna moczanowa, na którą cierpiał przez całe życie, ostatecznie go pokonała. Jego ostatnią przepowiednią były słowa wypowiedziane do sekretarki: „nie znajdziesz mnie żywego o wschodzie słońca”. Nostradamus zmarł tej samej nocy i został znaleziony następnego ranka.

 

Niejasność czterowierszy Nostradamusa, sprawia, że wielu ludzi przypisywało mu zdolność dokładnego przewiadania przyszłości. Z biegiem lat, jego sława jedynie rosła, ilekroć ktoś dopatrywał się spełnienia jego "przepowiedni". Dobrym przykładem jest Wielki Pożar Londynu z XVII wieku. 

Zgodnie z centurią Nostradamusa: "krwi niewinnych będzie domagał się Londyn. Gorejącym ogniem trzy razy dwadzieścia plus sześć. Stara dama upadnie z wysokości swego tronu. I wiele pałaców zostanie zniszczonych". To proroctwo jest jednym z jego najsłynniejszych, ponieważ zdaniem zwolenników Nostradamusa, trzy razy 20 plus sześć może wskazywać na 1666 rok kiedy doszło do pożaru. Najbardziej kontrowersyjną, z przypisywanych mu predykcji, są predykcje odnoszące się rzekomo do postaci Adolfa Hitlera. W centuriach, przewija się on co najmniej dwukrotnie. 

W głębi Zachodu Europy / 
Urodzi się małe dziecko w biednej rodzinie / 
On, który swym językiem uwiedzie wielkie oddziały / 
Jego sława będzie rosła w kierunku królestwa Wschodu
(...)
Wściekłe z głodu bestie przekroczą rzeki / 
Większa część pola walki będzie przeciwko Hister/ 
Do klatki z żelaza wielkie zostanie wciągnięte / 
Kiedy dziecko Niemiec niczego nie zauważy

„Hister” jest starą nazwą rzeki Danube w Austrii. Płynie ona w pobliżu miejsca, w którym urodził się Adolf Hitler. Nawet jeśli jest to jedynie zbieg okoliczności, trzeba przyznać, że brzmi on dość niepokojąco. Oczywiście przepowiednia, została przypisana do Hitlera dopiero po zakończeniu II wojny światowej. Czterowiersze Nostradamusa są na tyle niejasne, że można z nich odczytać wiele różnych interpretacji tych samych tekstów.

Nawet ci, którzy popierają teorie o mistycznych zdolnościach Nostradamusa, mają trudności z uzgodnieniem, która teoria jest poprawna. Dobrym przykładem są chociażby przepowiednie dotyczące eksplozji bomby atomowej w Hiroszimie i Nagasaki, zamachów z 11 września lub zabójstwa Kennedy'ego.

  • Hiroshima i Nagasaki: Niebiańska strzała rozłoży skrzydła śmierci: wielki podbój. Dumny naród zostanie uderzony kamieniem rzuconym z drzewa. Pogłoski o czymś potwornym, stworzonym przez człowieka, doprowadzą do zagłady.
  • 9/11 : Na 45 stopniu zapali się niebo, płomień dosięgnie wielkiego nowego miasta, błyskawicznie podnosi się ogromny płomień. Chłodne i okrutne serce przyniesie krew. Nie będzie litości dla nikogo.
  • Kennedy: Na wielkiego z dachu zejdzie nieszczęście. Zostanie o nie oskarżony niewinny i zamordują go.

Centurie to w znacznej większości jedynie niejasne wzmianki, które często można dopasować do ​​sytuacji historycznej. Niezależnie od tego, czy Nostradamus widział przyszłość, jego teksty nie są wystarczająco jasne aby wyciągać na ich podstawie prognozy na nadchodzące lata. Można co najwyżej głowić się nad tym, co autor miał na myśli.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Alien9174

.............................

........................................ Nostradamus swoje centurie napisał  dla siebie w przyszłości i tylko on może je prawidłowo rozszyfrować. On mieszka w Polsce w Torzymium. A jego imię to Piotr Pocieszyciel. 

Skomentuj