Czy Sodoma i Gomora zostały zniszczone bronią atomową?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dokładne badania 19 rozdziału Księgi Rodzaju wskazują na to, że przekaz zniszczenia biblijnych miast grzechu, Sodomy i Gomory, można nazwać opisem ataku jądrowego. To kolejny przykład opisu ataków jądrowych w świętych księgach ludzkości.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że znajomość Biblii nie jest obecnie czymś często spotykanym przypomnijmy, że opowieść o Sodomie i Gomorze dotyczy dwóch miast, które pełne były ludzi występnych i rozwiązłych. Opis nieprawości, jakie sprowadziły na Sodomę i Gomorę rzekomy gniew Boga dziwnie przypomina to, co znamy obecnie, jako filar tak zwanej "kultury zachodu".

Potem w wielkim skrócie, Bóg uznał, że dwa miasta musza zniknąć z powierzchni Ziemi. Wysłał aniołów, aby dokonali dzieła zniszczenia, ale najpierw mieli odnaleźć jedynego sprawiedliwego, Lota, który na rozkaz Boga miał zostać uratowany wraz z rodziną. Gdy aniołowie niszczyli miasto za pomocą czegoś, co działało jak bomba jądrowa, żona Lota spojrzała na wybuch i według biblii zmieniła się w słup soli. Okazuje się jednak, że wedlug innych tłumaczeń ona nie tyle spetryfikowała sie jako sól ile wyparowała, co idealnie pasuje do teorii wybuchu jądrowego.

 

Opis zniszczenia obu miast dziwnie przypomina doniesienia jakie znamy z Hiroszimy i Nagasaki. Z tekstów sumeryjskich wynika jednak, że Sodoma i Gomora nie były miastami rozwiązłości i zbrodni, tylko po prostu miasta znalazły się po złej stronie konfliktu. Prawdopodobnie była to ta sama wojna, którą opisano w starożytnych eposach hinduskich. Po konflikcie tym zostało wiele śladów takich jak pakistańskie ruiny Mohendżo-Daro, czy zeszklone forty w Szkocji.

Foto: Ruiny szkockiego fortu o zeszklonej warstwie kamienia

Do tych ataków doszło na tyle dawno, że nie wykrywa się tam już zwiększonego promieniowania, ale miejsca te nadal pozostają jałowe. Istnieją różne teorie, co do tych wydarzeń z przeszłości. W kontekście Szkocji wspomina się o jakimś konflikcie wojennym, w który byli zaangażowani Atlanci. Nie sposób jednak powiedzieć, czy zniszczenie Sodomy i Gomory było częścią tej wojny, czy też był to atak z orbity okołoziemskiej.

 

Istnieje również hipoteza, że gdy ludzkość w prehistorii schodziła na złe tory, nadzorująca ją rasa, lub rasy powodowały celowo kataklizmy, takie jak potop, czy wojny jądrowe zwane po prostu "gniewem bożym". O tamtych czasach wiemy jednak tak mało, że trzeba zgadywać, lub próbować budować jakiś obraz sytuacji na podstawie analiz wielu w tym wypadku świętych ksiąg. Jest to praca mozolna a rezultat zawsze może być zakwestionowany.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ot tak sobie

Kiedyś dawno temu, na

Kiedyś dawno temu, na początku lat 70tych gdy byłam jeszcze dzieckiem, widziałam w tvp film (taki dokumentalny nie fabularny) o tym, że prawdopodobnie ileś tys. lat temu do jakiegoś krateru wulkanu (nie pamiętam czy to Thera czy inny krater-ale na pewno na morzu Śródziemnym) prawdopodobnie  wrzucona została bomba atomowa (albo jakaś podobna o podobnej sile rażenia) "domowej roboty". Nie pamietam czy to było w trakcie erupcji wulkanu (ale jakby tego dokonano wtedy, choć skoro to miała być taka nowoczesna bomba to kto to wie teraz jak to się stało gdyby to była prawda).Pokazany był schemat i prawdopodobna konstrukcja tego urządzenia (na makiecie). Być może działy się wtedy te sławne ciemności egipskie i zalało dużo terenów nadmorskich ... Nie pamiętam ale być moze to było też skojarzone z mitem o Dedalu i Ikarze. To nie opowieść Ala bajka tylko wiem że oglądałam taki film

Skomentuj