Czy starożytne dokładne mapy Antarktydy z linią brzegową bez lodu to relikt nieistniejącej już ziemskiej cywilizacji?

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Antarktyda, jeden z najbardziej tajemniczych kontynentów na Ziemi, jest miejscem, które wciąż skrywa wiele tajemnic. Jego zasłonięte śniegiem krajobrazy są słabo poznane, a historia jest pełna zagadek. Jednak najnowsze badania sugerują, że nasze rozumienie przeszłości Antarktydy może być dalekie od prawdy. Świadczą o tym liczące kilkaset lat mapy przedstawiające lodowy kontynent bez lodu! Skąd ludzie wiedzieli jak wygląda linia brzegowa bez lodowców skoro można to zobaczyć tylko za pomocą satelitarnych systemów radarowych?

 

Mapa Philippe'a Buache'a: zagadka z XVIII wieku

Jednym z najbardziej zdumiewających odkryć jest mapa sporządzona przez Philippe'a Buache'a w 1739 roku. Na tej mapie Antarktyda jest przedstawiona z niezwykłą dokładnością, co budzi zdziwienie i pytania wśród naukowców. Jak Buache mógł stworzyć tak precyzyjną mapę, skoro w tamtym czasie nie było technologii umożliwiającej zbadanie Antarktydy?

Badania przeprowadzone w 1958 roku w ramach programu Międzynarodowego Roku Geofizycznego potwierdziły, że obraz Antarktydy na mapie Buache'a odpowiada rzeczywistej konfiguracji kontynentu. Jednak aby to potwierdzić, konieczne byłoby fotografowanie obszaru wolnego od lodu. To sugeruje, że Buache mógł mieć dostęp do starożytnych źródeł, które mogą liczyć dziesiątki tysięcy lat.

 

Starożytne źródła: tajemnicza cywilizacja?

Skąd mogły pochodzić te starożytne źródła i kto mógł stworzyć tak dokładne mapy w tak odległym czasie? Według naszej obecnej wiedzy, w tamtym czasie na Ziemi nie było cywilizacji zdolnej do takich osiągnięć. Jednak niektórzy naukowcy sugerują, że nasze rozumienie historii może być niekompletne.

 

W 1929 roku amerykański archeolog Herbert Cullerton odkrył w Ameryce Południowej starożytne rysunki przedstawiające postacie przypominające statki kosmiczne. Cullerton sugerował, że te rysunki mogły zostać stworzone przez starożytną cywilizację, która posiadała zaawansowaną wiedzę o kosmosie i technologii.

 

Dodatkowo, istnieją teorie sugerujące, że na Ziemi mogły istnieć starożytne cywilizacje, które zostały zniszczone przez katastrofy lub wymarły z innych powodów. Na przykład, w 2018 roku archeolodzy odkryli starożytne miasto Tlatilco w Meksyku, które istniało przed pojawieniem się Majów i Azteków. Miasto to zostało zniszczone około 1150 roku p.n.e., a przyczyny jego upadku do dziś pozostają nieznane.

 

Czy starożytne cywilizacje badały Antarktydę? Możliwe, że te starożytne cywilizacje dysponowały technologią, która pozwalała im tworzyć bardzo dokładne mapy i badać Antarktydę. Ta teoria, choć fascynująca, wymaga jednak dalszych badań i potwierdzenia.

 

W poszukiwaniu prawdy

Odkrycie prawdy o przeszłości Antarktydy i możliwych starożytnych cywilizacjach, które mogły badać ten kontynent, jest zadaniem, które wymaga dalszych badań. Niezależnie od tego, czy te teorie okażą się prawdziwe, czy nie, kontynuowanie badań i poszerzanie naszej wiedzy o przeszłości naszej planety jest niezwykle ważne.

 

Wnioski z tych odkryć mogą rzucać nowe światło na nasze rozumienie historii i technologii, a także na naszą rolę w odkrywaniu i zrozumieniu tajemnic naszej planety. Bez względu na to, co przyszłość przyniesie, jedno jest pewne: tajemnice Antarktydy nadal fascynują naukowców i badaczy na całym świecie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Nie jesteśmy pierwszą

Nie jesteśmy pierwszą cywilizacją techniczną zamieszkującą tą planetę.. i nie ostatnią. Co tego dowodzi ? To że nikt nie wie jak zbudowano megalityczne budowle, kto to zrobił i jakimi technikami. Planeta małp - proponuję obejrzeć sześcio częściową serię tego fantastycznego filmu z lat 70-tych XX w. Świetna intelektualna rozrywka.. nawiązująca do tegoż tematu. Mistycy dalekiego wschodu twierdzą iż obecny "świat" jest już dziewiątą w kolejności cywilizacyjną próbą podążania w pożądanym kierunku.. Gdy rozwój ludzkości zaczyna znacznie odbiegać od pewnych założeń (nie wiem kto je ustalił - bogowie ?) następuje unicestwienie cywilizacji i rozpoczęcie następnej. Więcej na ten temat powiedziałem w komentarzu o "obcych na ziemi" kilka tematów wyżej.

Portret użytkownika r.abin

Podania ludowe (oraz książki

Podania ludowe (oraz książki Danikena), pełne są Bogów o nadludzkich mocach. A moze to nie Bogowie - tylko np Atlanci, którzy - wybili się w konfliktach. My też (od zarania, eksterminujemy (i wykorzystujemy) - słabszych. Ale "garnek, wodę nosi......". Teoria rozwoju cywilizacj - przewiduje taki przebieg. (Mars np - taki zryty)

Portret użytkownika Homo sapiens

 

Dziwię się adminowi, że nie wspomniał o starożytnych latających pojazdach Vimanach...?

Vimana to mitologiczne latające pałace lub rydwany opisane w tekstach hinduskich i eposach sanskryckich . „Pushpaka Vimana” Ravany (który zabrał ją Kuberze ; Rama zwrócił ją Kuberze) jest najczęściej cytowanym przykładem pojazdu vimana. Vimany są również wymienione w tekstach Jain.

Poprzednikami latających wiman z eposów sanskryckich są latające rydwany używane przez różnych bogów w Wedach: Słońce (patrz Rydwan słoneczny ) i Indra oraz kilka innych bóstw wedyjskich jest transportowanych przez latające rydwany na kołach ciągnięte przez zwierzęta, zwykle konie. W Biblii są to „rydwany”, pojazdy anielskie-aniołów.

Istniejące wersje Rygwedy nie wspominają o vimanach, ale wersety z RV 1 .164.47-48, znane również jako „The Riddle Hymn”, zostały uznane za dowód istnienia statku kosmicznego przez indyjskiego filozofa i przywódcę społecznego Dayanandę Saraswati, który wierzył w nieomylny autorytet Wed.

Oto cytat z Wed: „Wzdłuż ciemnego biegu, płowe, dobrze upierzone (ptaki) [=płomienie], odziane w wody, lecą ku niebu. Oni powrócili tutaj (jako deszcz) z siedziby prawdy [=nieba]. Dopiero wtedy ziemia jest zwilżona „ghee”. Koło rydwanu (Słońca) jest jedno, jego segmentów koła jest dwanaście, jego nawy koła są trzy: kto to rozumie? Oni [=dni], które wędrują w nieskończoność, są dopasowane do siebie, jak trzysta kołków, jak sześćdziesiąt (więcej).” - koniec cytatu. Tłumacz: [Stephanie W. Jamison, Joel P. Brereton]

W Ramajanie , pushpaka („kwiecista”) wimana Rawany jest opisana w następujący sposób:„Pushpaka Vimana, która przypomina Słońce i należy do mojego brata, została przyniesiona przez potężnego Ravanę; ta powietrzna i doskonała Vimana porusza się wszędzie, kiedy tylko zechce… ten rydwan przypominający jasną chmurę na niebie… i Król [Rama] wsiadł i wspaniały rydwan na rozkaz Raghiry wzbił się w wyższą atmosferę."

Jest to pierwsza latająca vimana wspomniana w istniejących tekstach hinduskich (w odróżnieniu od latających rydwanów zaprzężonych w konie bogów). Puszpaka została pierwotnie wykonana przez Wiśwakarmę dla Brahmy, hinduskiego boga stworzenia; później Brahma podarował go Kuberze , bogu bogactwa; jednak później został skradziony wraz z Lanką przez jego przyrodniego brata, króla Ravanę.

Jak państwo czytają, w Wedach mamy wspomnianą Vimaną jako „jasną chmurę na niebie” co jest znakomitym odniesieniem do Biblii, do Nowego Testamentu, gdzie aniołowie Boga „wzięli Jezusa” za pomocą ”chmury” ! Oto ten słynny cytat:

”Kiedy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok zabrał go sprzed ich oczu. Kiedy zaś wpatrywali się, jak On się wstępuje do nieba, oto stanęli przy nich dwaj mężczyźni w białych ubraniach. Powiedzieli oni: Mężowie z Galilei, dlaczego tak stanęliście i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, który został od was wzięty w górę do nieba, przyjdzie w taki sposób, w jaki zobaczyliście Go wstępującego do nieba.” Dzieje Apostolskie 1:9-11

To jeszcze nic, bo Vimany jako "chmury-obłoki" zostału uwiecznione na tym słynnym obrazie katolickiego włoskiego malarza !

Więcej o chrześcijańskich i katolickich joginach w tekstach na Argonauta.pl... Smile Proszę zobaczyć powyżej, że w Wedach wspomniane są istoty "dni", co także jest zakodowane w Biblii, odsyłam do tekstu pt.: "Chrześcijańska Katolicka medytacja archeologiczno duchowa super „Dnia” – najbardziej starożytnej Istoty i Jej cudownej Biblii"

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj