Czy starożytne ludy posiadały zapomnianą przez nas technologię do obróbki kamienia ?

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

Czy to możliwe, że niezliczone megalityczne budowle umiejscowione na całym świecie, zostały zbudowane przy pomocy utraconej przez nas technologii? Co jeśli w bardzo odległej przeszłości, tysiące lat temu, starożytne kultury z Ameryki Południowej, Azji, Afryki i innych części świata, posiadały starożytną metodę, która pozwalała im na transport, cięcie i formowanie megalitycznych kamieni wedle ich woli ?

 

 

 

Istnieje wiele miejsc na całym świecie, których początki są niewytłumaczalne. Wśród nich warto wspomnieć takie budowle jak Stonehenge, Piramidy w Gizie, Ollantaytambo, Puma Punku i Sacsayhuaman. We wszystkich tych lokacjach, starożytni ludzie znacząco przewyższyli nawet i dzisiejsze osiągnięcia techniki, która ma przecież być wyznacznikiem naszego rozwoju.

Stąd też bierze się pytanie, czy to możliwe, że starożytne kultury w Peru i Boliwii miały dostęp do "technologii", która pozwoliła im na obróbkę kamieni i choćby zmiękczanie ich tak jak gliny? Według wielu badaczy, takich jak Jan Peter de Jong i Christopher Jordan Jezus Gamarra, niektóre granitowe ściany w Cuzco wskazują na to, że kamienne bloki były ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury. Ten "zapomniany" proces zeszklił powierzchnie bloków przekształcając je w olbrzymie konstrukcje o szklanych i gładkich bokach.

Na podstawie tych i innych obserwacji obaj badacze stwierdzili, że "starożytni ludzie" posiadali zaawansowane urządzenie, które pozwoliło im stopić kamienne bloki, które zostały następnie umieszczone na swoim miejscu i pozostawione do ostygnięcia obok innych już twardych, wielokątnych bloków. Całość tego procesu tworzy jednak niezwykłą zagadkę, która wymyka się racjonalnemu zrozumieniu po dziś dzień.

 

Nie da się ukryć, że bardzo trudno w to wszystko uwierzyć. Szczególnie, że wszystko to miało zostać osiągnięte tysiące lat temu. Jednak wcześniej wspomnieni naukowcy wierzą, że nie tylko kultury w starożytnym Peru i Boliwii posiadają technologię topienia kamienia, a dowody na stosowanie podobnej metody można znaleźć na całym świecie. Jeśli starożytni, rzeczywiście, posiadali zdolność do zmiękczania kamieni bądź nawet ich topienia, to z pewnością wyjaśniałoby to niezliczoną ilość niezwykle podobnych do siebie starożytnych budowli należących nie tylko do Inków i kultur inkaskich ale również Majów, Azteków i Olmeków.

Ponadto, ważne jest aby wziąć pod uwagę, że wiele ze starożytnych miejsc bytowania kultury inkaskiej jest zaopatrzonych w kamienne mury które mają często od 12 do 13 kątów prostych na ich widocznej powierzchni. Problem ten prezentuje się jeszcze ciekawiej, biorąc pod uwagę fakt, że nawet przy dzisiejszej bardzo zaawansowanej technologii, inżynierowie i architekci zwyczajnie nie są w stanie osiągnąć takiego samego efektu jak w przypadku Sacsayhuaman.

Oczywiście należy pamiętać, że mówimy tu o czasach odległych o tysiące lat i w czasie gdy wiele z funkcjonujących dziś spekulacji brzmi niesamowicie, to potwierdzenie ich w praktyce może się okazać bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Nie ma więc co się dziwić, że zagadka megalitycznych bloków to jeden z największych problemów dzisiejszych historyków. Nie tylko ze względu na to że nie mogą oni znaleźć na nią ostatecznego rozwiązania, ale głównie dlatego, że prawda może znacząco podkopać ich "oficjalną wersję".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Thori

Podobno dawno temu jak

Podobno dawno temu jak twierdzą sami Indianie , odkryli oni pewną roślinę której sok rozmiękczał kamienie. Dalej sprawa była prosta , po rozmiękczeniu kamienie same idealnie dopasowywały sie do siebie. Podobnie jak robią to bąbelki w pianie. Stąd ich idealnie proste krawędzie na styku i wypukłe kształty zewnętrzne. Wraz z ubiegiem czasu technologia ta została poprostu zapomiana, lub celowo ukryta.

Portret użytkownika mroczny

Jest tez opcaja ze to nie

Jest tez opcaja ze to nie ludzie ( w sęsie Homo sapiens sapiens ) tylko inne istoty człowiekowate.do niedawna znano tylko neandertlczyków jako wpółczesny nam gatunek ,ale przeciez to już mit.Odkryto Denisowczyków mówi sie tez o kolejnym gatunku Kaukaskim do tego "Hobbici z flores " (ci to kosmos bo nawet nie byli ludzmi )Powoli legedy przekuwja sie w fakty ale to stoi jeszcze wielu karierowiczom ( jak to działa świetnie opisuje ''Zakazana Archeologia'')Duzo rozprawia się na temat olbrzyów , tak jakby to była krypto zoologia ,ale sa przeciez dowody z Chin - szczeki i żęby Gigantopiteków.Zadje sie w tamtym roku odnaleziono pochówki intancjonalne sprzed 1,5- 2 miliony lat temu to ja sie pytam koto to zrobił.Piepsza profesory że niby to siedzieliśmy na dzewach napierdzielając w kokos, to ja sie pytam kto 2miliony lat temy urzadza pogrzeby z kwiatami .Poprostu nastała echa chciwego człowieka ,a inne rasy odeszły w zapomnienie a wraz z nimi ich wiedza

To taka moja teoria

Pozdro

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Megalityczne budowle

Megalityczne budowle sąwykonane róznymi technologiami. Niektóre noszą znamiona syntetycznych skał ( betonów o nieznanej technologii wiązania) inne zaś obróbki termicznej, poprzez rozmiękanie i formowanie bloków doprowadzonych do stanu izomorficznych, krystalicznych żelów. Taki stan mogły osiągać wskutek innego niż znamy promieniowania telekinetycznego a więc poprzez "wzmacniacze" zdolności kinetycznych ludzkiego a może nieludzkiego umysłu. ( berła i inne insygnia władzy królewskiej) które również było wykorzystywane do precyzyjnego ich układania...  ( Puma Punku)

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Hdjshdj

A moze to my przylecieliśmy

A moze to my przylecieliśmy tu miliony lat temu rozpetujac  wojnę z tubylcami. ( tak ludzko to brzmi ) Tubylcy mogli byc więksi niż my albo mądrzejsi, my za to uważaliśmy siebie za pępek świata dostaliśmy srogi wpierdol i od tamtej pory nie wiemy gdzie i po co jesteśmy a wszystko co na ziemi uważamy za swoje ? 

Portret użytkownika TytanSamson

Myślę że przybysze z gwiazd

Myślę że przybysze z gwiazd nam pomagali. Ktoś tu kiedyś przyleciał i pomógł nam sie rozwinąć.... Ale nauka ,podręczniki dalej nam będzie wciskać kity ,że zrobili to za pomocą jakichś prymitywnych narzędzi. Jest to dla nich bardzo wygodna wersja ,bo nie potrafią tego inaczej wyjaśnic.Dzieci w szkole uczą ,że było wielkie bang  i tak powstał wszechświat, czas  i przestrzeń. Ci pseudo nauczyciele  i naukowcy nie potrafią wytłumaczyć teraz pewnych rzeczy a co dopiero 3tyś. lat temu lub 5mld lat temu Biggrin

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Zgadzam się z Tobą co do

Zgadzam się z Tobą co do naukowców i nauczycieli bezmyślnie cytujących "bajki" owych naukowców, lecz przybyszów z gwiazd też nie było... Owi przybysze mieszkają do dzisiaj w naszej planecie,lub w poblizu niej...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika mroczny

Mieliśmy ponad 2 milony lat

Mieliśmy ponad 2 milony lat żeby sie nauczyc (juz istoty przed ludzkie uzywały kamiennych narzędzi ), a potem przyszła epoka brązu a potem żelaza i zapomnielismy.Jakby mozna zyc choć 1000 lat i przez ten czas urzywać tylko technologi kamienia to kazdy by skrawał kwarcyt jak jabłka scyzorykiem ,a oni mieli miliony lat doswiadczen.To prawda ze urzywali wysoko zaawansowanej technologi - ale to była technologia kamienia.Umieli zobaczyc to czego my nie widzimy -mikro peknięcia , powierzchnie łupliwośći etc.Tak na marginesie technologie drewna też zapomnieliśmy jak i wiele innych albo ktoś to skrzętnie skrywa bo co by moża robić z odpadami po przetwórstwie ropy i gazu , a tak mamy eko-plastiki

Strony

Skomentuj