Czy szamani i czarna magia zapewnią Senegalowi sukces na Mundialu w Rosji?

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Być może polska reprezentacja w piłce nożnej, grająca jutro mecz  z reprezentacją Senegalu w trakcie trwającego właśnie Mundialu w Rosji, będzie musiała nie tylko stawić czoła piłkarzom, ale też szamanom, których wynajęła senegalska federacja. 

 

 

Jak wiadomo Afryka jest kontynentem, na którym nadal panuje czarna magia. Ludzie wierzą tam na przykład w to, że za rozmaite problemy odpowiadają gobliny. Albinosów tnie się na kawałki na amulety, a szamani są traktowani zupełnie poważnie. 

Z ich usług korzysta bardzo wiele osób, a nawet niektóre afrykańskie instytucje czy firmy. W Afryce właściwie normą jest, że szamanów zatrudniają narodowe federacje piłkarskie. Rywale biało-czerwonych, aby udanie wypaść na mundialu w Rosji, również zatrudnili szamanów. 

 

Jak wynika z informacji prasowych, Senegalczycy zapłacili za odpowiednie uroki i powodzenie drużyny. Podobno kosztowało to kilka tysięcy euro. O dziwnym upodobaniu do czarnej magii wielokrotnie wspominał trener Henryk Kasperczak, który w latach 2006-2008 prowadził właśnie reprezentację Senegalu. 

W jednym z wywiadów dla hiszpańskich mediów Kasperczak opisał dziwny rytuał z kurczakiem, którego szamani smażyli gdy ten jeszcze żył. Potem zebrano jego popiół w celu zrobienia z niego specjalnej maści, którą gracze przed meczami wcierają sobie w kolana i kostki niczym magiczny eliksir mocy. 

 

Niekiedy szamani mogą rzucić klątwę. Gdy federacja piłkarska Wybrzeża Kości Słoniowej nie zapłaciła za ich usługi, przeklęli drużynę. Zespołowi tak nie szło w rozgrywkach, że postanowiono uregulować należność wynoszącą 2000 dolarów i nagle reprezentacja WKS znowu zaczęła świecić triumfy. 

 

Jednak dla szamanów, ich skuteczność niekiedy bywa ryzykowna. Senegalczycy tak im wierzą, że potrafią obwiniać ich również o porażki. Gdy w 2008 roku podczas Pucharu Narodów Afryki, Senegal odpadł jeszcze w fazie grupowej wiele osób miało pretensje do szamanów, że przewidywali sukces reprezentacji. Potem tłumaczyli oni, że wszystkiemu winny jest bramkarz, który założył bluzę w innym kolorze niż powinien.

Miejmy nadzieję, że magia rodem z czarnego lądu nie będzie w stanie w jakikolwiek sposób wpłynąć na mundialowe spotkania Senegalu. Po prostu niech wygra lepszy, a szamani stosownie do rezultatu i tak będą górą, bo jakoś to wytłumaczą, a przecież i tak już dobrze na tym zarobili.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

No i k***a zapewnili ... I

No i k***a zapewnili Sad ... I stąd wiemy, że "wstrętne pogaństwo" jest prawdziwe bo ich modły zostały wysłuchane przez ichnich bogów, a "przenajświętsze chrześcijaństwo" to fake bo skowyty, beczenia, meczenia i inne zawodzenia do wszelakich Ma Ryjów nic nigdy Polsce nie dały, ani podczas Mundialu ani wcześniej... A nie, przepraszam, po ogłoszeniu Enzili Danto (czyt.: "Matki Boskiej") "Królową Polski" zaraz spłynęły na nas "łaski maryjne" rozbiorów, Hitlera, Stalina, Bolka, Olka, Donka i Bronka (a po różnych kontrowersyjnych decyzjach rządu to kto wie czy i apostołowie ścieżki prawa i Jarosława nie kwalifikują się jednak do jednego worka z powyższymi) Sad ... Polecam ten empiryczny przykład wszystkim opętanym "świętością i prawdziwością" odgrzewanych kotletów ze starożytnego Egiptu, któe już wtedy były odgrzewanymi kotletami z Babilonu i Sumeru, czyli pisma "świętego" zwanego też jakże orginalnie "książką" czyli "Biblią"... Te wasze proroctwa i wersety są już tyle razy przerabiane z produktu ciężko przeterminowanego na świeży, że (nie)sławne kurczaki z Constaru to przy tym świeżonka tip-top - nic dziwnego, że od takiej duchowej padliny udającej świeże mięsko ludzkość ma już krwawą sraczkę i morderczą niestrawność już od 2000 lat (właśc. od 1600, bo bajkę o Jezusku wymyślono w IV w. n.e., i tylko antydatowano o 400 lat żeby się hołota nabrała, ale to szczegóły techniczne), a liczba ofiar tego zatrucia pokarmowego przez ostatnie kilkaset lat już dawno osiągnęła wartość setek milionów...

 

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Tak to jest, jak zamiast

Tak to jest, jak zamiast Polaków za liderów drużyny upycha się żydków z polskimi nazwiskami...

 Czołowy żyd Boniek i jego skorumpowana ferajna nie dopuści naszych zdolnych zawodników do reprezentacji.

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Dawid56

Patrząc na wczrajszą grę

Patrząc na wczrajszą grę naszego zespołu... to rzeczywiście można odnieść wrażenie ,że pomyliły im się bramki.

Wstępem do drugiego gola dla Senegalu był 40 m wykop naszego zawodnika "na oślep" pod własną bramkę , potem nasz obrońca stanął jak zamurowany, a bramkarz wyszedł na środek boiska i zostawił pustą bramkę.Wbicie gola do bramki przez Senegal stało sie tylko czystą formalnością....

Portret użytkownika Jaroslaw

Magia rodem z czarnego lądu

Magia rodem z czarnego lądu panuje w Polsce - potepiony ostro w Biblii kult demona zwanego królowa niebioios Początki tego kutlu w  są Afryce w kulcie czarownicy woodu. Do obrazu na którym namalowana jest czarnoskóra czarownica woodo modlą się miliony Polaków

https://innemedium.pl/wiadomosc/czy-polska-w-2017-roku-bedze-plonac

. Dlatego Polacy najprawdopodobniej przegrają ten mecz. W Senegalu panuje nie szamanizm lecz  Islam 92 % -religia która stanowczo potepia bałwochwalstwo i szmanizm.:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Senegal

A pojedyńcze przypadki szmanów w Senegalu są przez wiekszośc Senegalczyków potepiane. Natomiast miliony Polaków jawnie przestępuje drugie przykazanie dekalogu  dotyczące zakazu bałwochwalstwa poprzez klęczenie przed obrazami na krórych jest namalowana afrykańska czarownica (Maria - matka Jezusa nie była czarnoskóra)co świadczy o słabości i głupocie Polski dlatego Polska jest obłozona klatwa z tego powodu i najrawdopodobniej przegra ten mecz i cały mundial.

Hiszpanie także z powodu kontynłowania  potepionego w Biblii kultu królowej nieba  mogą nie zdobyć żadnego medalu:

https://www.pch24.pl/pilkarze-realu-madryt-ofiarowali-matce-bozej-puchar-ligi-mistrzow,60584,i.html

Portret użytkownika Jaroslaw

Katole dalej będa klękać

Katole dalej będą klękać przed czarnoskórą panią namalowaną na kawałku drewna i dalej będą się modlić do kawałka płótna zamiast do swojego Stwórcy aż do momentu, kiedy Polska całkowicie zostanie rozebrana ekonomicznie i fizycznie (Prusy i Śląsk już dziś chcą sie przyłączyć do protestanckich Niemiec) chyba, że Bóg sie zlituje wcześniej nad Polakami i wysłucha naszych modlitw o to, aby z Polski znikło bałwochwalstwo i na przykład  poprzez swoją boską  ingerencję wypali kult czarnoskórej madonny z Polski ogniem z nieba..

Strony

Skomentuj