Czy tajemnicza Brama Bogów z Peru to portal do innego wymiaru?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Istnieje wiele legend związanych z „Bramą Bogów” wykutą w skale w Peru. Większość z nich mówi o portalu energetycznym, przez który śmiertelnicy i bogowie mogą przemieszczać się z jednego wymiaru do drugiego. Cofnijmy się myślami do Peru, do skał na brzegu jeziora Titicaca. Wylądujemy przed tajemniczym miejscem Hayu Marca. To tam znajduje się potężna budowla zwana Bramą Bogów lub Puerta de Jayu Marca.

Brama wyrzeźbiona w różowym marmurze jest jednym z wielu tajemniczych znalezisk w Peru. Pierwsze informacje o niej można znaleźć w mitologii Inków, a następnie wszystkich innych mieszkańców. Według Inków, jezioro Titicaca było miejscem narodzin świata. Od tego się wszystko zaczęło i to tutaj wracają dusze po śmierci ludzi.

W 1996 roku peruwiański przewodnik José Luis Delgado Mamani natknął się na Bramę Bogów podczas zwiedzania okolicy. Mamani powiedział, że kiedy zbliżył się do formacji skalnej, prawie stracił przytomność z powodu szoku, którego doznał. Powodem było to, że przewodnik marzył o tej skalnej bramie na długo przed tym, zanim zobaczył ją na własne oczy. To nie może być przypadek. Co najciekawsze, z masywnego portalu emanowało tajemnicze niebieskie światło. Sam Mamani nazywa ten incydent „objawieniem Boga”.

 

Wielu wierzy, że Brama Bogów nie jest zwyczajną formacją skalną. Uważają je za potężny portal energetyczny, przez który bogowie lub istoty pozaziemskie, a także zwykli ludzie, a przynajmniej ich dusze, mogą przechodzić z jednego wymiaru do drugiego. Lokalne legendy mówią, że w starożytności bohaterowie plemion zamieszkujących ten region mieli zaszczyt przejść przez Bramę Bogów do zaświatów, gdy ich czas na Ziemi dobiegł końca.

 

Tajemniczy portal ma 7 metrów wysokości i 7 metrów szerokości. Ma kształt drzwi, ale najciekawsze jest to, że pośrodku znajdują się inne mniejsze drzwi. I jest w nim mała dziura, którą miejscowe plemiona uważają za zamek do otwarcia portalu. Wierzą, że w przyszłości te drzwi otworzą się znacznie szerzej niż zwykle, a przez nie bogowie przyjdą na ziemię i pomogą ludziom. Miejscowi mówią też, że w czasach Inków, uciekając przed hiszpańskimi konkwistadorami, jeden kapłan znalazł się przed Bramami Bogów. Portalu strzegła grupa szamanów. Kapłan niósł złoty dysk. On i szamani byli zaskoczeni, że idealnie pasuje do „zamka” mniejszych drzwi. Włożyli tam dysk i portal się otworzył. Wszystko wokół wypełniło jasnoniebieskie, iskrzące się światło. Kapłan pospieszył przez otwarte drzwi, by uciec przed nacierającymi konkwistadorami. Przeszedł w inny, tajemniczy wymiar, wciąż nieznany człowiekowi.

 

Po odkryciu Bramy Bogów, José Luis Delgado Mamani natychmiast skontaktował się z lokalnymi archeologami i historykami. Miejsce to od razu przyciągnęło ich uwagę, a do pracy sprowadzono wielu badaczy kultury i życia Inków. Naukowcy pozostają sceptyczni co do pomysłu, że Brama Bogów jest portalem do innych wymiarów. Ich wniosek jest taki, że te drzwi najprawdopodobniej nie prowadzą nawet do podziemnych tuneli lub innych schronów. Krótko mówiąc – według nich te drzwi prowadzą donikąd.

 

Co ciekawe, wielu badaczy doświadcza niezwykłych wrażeń podczas badania drzwi. Niektórzy mówią, że gdy się do niej zbliżyli, poczuli subtelną energię pulsującą od wewnątrz. Inni donoszą, że słyszą dziwną rytmiczną muzykę wydobywającą się z kamieni. Inni mówią, że mieli dziwne wizje płonących filarów i innych rzeczy niezwiązanych z naszym światem.

 

Brama Bogów to oczywiście nie jedyne miejsce wskazywane jako portal do innych światów i wymiarów. Występują w wielu innych miejscach na całym świecie. I czy legendy o nich są prawdziwe, czy tylko fikcyjne, możemy się tylko domyślać.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj