Czy tajemnicze kryształowe czaszki mogą być reliktem po zaginionej ziemskiej cywilizacji?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Kryształowe czaszki artefakty odnajdowane w wielu miejscach na świecie. Najsłynniejsze z nich pochodzą z Ameryki Południowej i Środkowej. W Belize, w 1924 roku, podczas eksploracji piramidy Majów znajdującej się głęboko w dżungli, udało się odnaleźć jedną z najbardziej niezwykłych kryształowych czaszek w historii.

Szczęśliwym znalazcą najsłynniejszej dotychczas kryształowej czaszki była 17 letnia wtedy Anna Mitchell-Hedges, która towarzyszyła swojemu ojcu podczas wyprawy do Belize w trakcie której przeprowadzono eksplorację piramidy Majów w pobliżu miejscowości Lubaantun. Jak twierdzi pani Mitchell-Hedges, w ciemności zauważyła jakieś odbite światło. To co odnalazła było dosłownie nieprawdopodobne.

 

Była to naturalnej wielkości ludzka czaszka wykonana z czystego kryształu kwarcu.Anna była zadziwiona swoim odkryciem. Niedługo potem odkryto również brakującą żuchwę tej niezwykłej czaszki, co uczyniło ją kompletną. Nie sposób ustalić w jaki sposób bryła kwarcu, która dała jej podstawę została ociosana do Okrągłego kształtu. Być może użyto do tego narzędzi jest diamentami. Nic jednak nie wiadomo o tym aby Majowie takimi dysponowali.

Sposób wykonania tego artefaktu jest zupełnie zdumiewający. Nic nie wiadomo nam o technologii, którą mogliby posiadać starożytni Majowie, a która pozwalałaby na wykonanie takiego dzieła. Sugerowano, że jeśli czaszkę wykonano ją ręcznie, to szlifowanie jej mogłoby potrwać nawet 200 lat!

 

Fakt że nie wiemy jak powstały te czaszki spowodował wykwit bardzo wielu teorii spiskowych zakładających, że kryształowe czaszki są pozostałością po jakiejś zaginionej cywilizacji.Innymi słowy nie mają nic wspólnego z cywilizacją Majów, a Majowie po prostu ich używali lub stanowiły dla nich przedmiot kultu. W sumie wiadomo o istnieniu 13 kryształowych czaszek. Dwie z nich są prawdopodobnie nowoczesnymi fałszerstwami, bo odnaleziono na nich ślady narzędzi jubilerskich z XIX wieku, ale reszta stanowi nie lada tajemnicę dla nauki. Według legendy gdy wszystkie czaszki zostaną znalezione i zebrane razem wiedza o prawdziwym celu ich istnienia zostanie udostępniona ludzkości.

Czaszka znajdujące się w posiadaniu Anny Mitchell-Hedges została poddana drobiazgowym badaniom w laboratorium Hewlett-Packarda w Santa Clara w Kalifornii. Nie odnaleziono jednak na niej żadnych śladów nowoczesnej obróbki mechanicznej, co sugerowałoby fałszerstwo.

 

Za to udało się stwierdzić zadziwiający efekt optyczny, który wywołuje czaszka w momencie kiedy przechodzi przez nią silne źródło światła. Ustalono również, że ten konkretny precyzyjnie wykonany kryształ to odzwierciedlenie czaszki kobiety zamieszkujący kiedyś Amerykę Południową. Stwierdzono także, że została ona wyrzeźbiona wbrew naturalnej w strukturze kryształu w związku z tym nie wiadomo dokładnie dlaczego nie rozpadła się w momencie kiedy powstawała.

Istnieje bardzo wiele legend na temat kryształowych czaszek. Mają one rzekomo zawierać starożytną wiedzę, podobno potrafią śpiewać, mówić, i dokonywać komunikacji telepatyczne z ludzkim mózgiem. Nie brakuje teorii wedle których czaszki były używane podczas magicznych rytuałów dokonywanych przez kapłanów starożytnych Majów. Wiąże się z tym opowieść o tak zwanym zaklęciu śmierci. Kapłani Majów mieli być w stanie przy użyciu czaszek spowodować natychmiastową śmierć danej osoby. 

 

Kryształowe czaszki stały się już elementem kultury masowej. Najlepszym tego przykładem jest hollywoodzki film z serii Indiana Jones oparty o tę historię. Powstało również bardzo wiele utworów muzycznych niezliczona ilość filmów dokumentalnych opisujących te niezwykłe artefakty. Mimo to zapewne jeszcze przez bardzo długi czas nie będziemy do końca pewni czy kryształowe czaszki są reliktem zapomnianej cywilizacji, czy też dziewiętnastowiecznym fałszerstw.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Alien9174

Czaszki to produkcja

Czaszki to produkcja Anunnaków z Nibiru (układu planetarny Nibiru) za pasem Kuipera, czyli przez przybyszów, którzy założyli cywilizację ludzką na Ziemi. Obecnie towarzysz Słońca jest Brązowym Karłem o masie 1/5 masy naszego Słońca. Gaśnięcie gwiazdy o takiej masie nie wywołuje błysku helowego i dlatego zjawisko to nie zostało zauważone na Ziemi. Same czaszki.zapewne służyły do kultu religijnego i manipulacji ludzmi. 

Portret użytkownika b@ron

zapewne pozaziemscy goście

zapewne pozaziemscy goście wydrukowali sobie części  anatomiczne gatunku zamieszkującego ziemię... to polerowanie przez 200 lat i wykonanie ręczne, adminie mogłeś odpuścić Biggrin ... myślę że sam w to nie wierzysz

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj