Czy tranzystor to przejęta technologia obcych?

Kategorie: 

Źródło: Public Domain

Twórcy tranzystora mogli zostać zainspirowani poprzez badania szczątków obcego statku kosmicznego. Takimi rewelacjami już jakiś czas temu podzielił się publicznie Jack A. Shulman, prezes amerykańskiej firmy komputerowej ACC. Te niesamowite oświadczenia na temat pochodzenia tranzystora po raz pierwszy pojawiły się pod koniec 1997 roku, kiedy to mała i prawie nieznana firma produkująca komputery "American Computer Company" (ACC) oficjalnie ogłosiła, że ta rewolucyjna technologia, to rezultat badań nad obcym statkiem kosmicznym, który rozbił się w Roswell w 1947. Czy jest to jedynie szalona teoria spiskowa?

 

Konstruowanie pierwszego w historii tranzystora, zostało ukończone w 1948 w amerykańskim laboratorium badawczym „Bell Labs”. Rzekomo, część szczątków pojazdu z Roswell, przetransportowano do jednego z departamentów "Bell Labs". Pojawienie się tranzystorów, było prawdziwą rewolucją technologiczną. Ich stworzenie, wymagało zastosowania półprzewodników, przy użyciu materiałów na bazie krzemu, arsenu i innych pierwiastków ziem rzadkich. Według ACC, szczątki statku kosmicznego, który rozbił się w okolicach Roswell, zawierały płytę ze stopu krzemu i arsenu. Dopiero analizy pod mikroskopem pokazały, że mają bardzo skomplikowane obwody.  To urządzenie mogło być wykorzystane, jako przełącznik elektroniczny i wzmacniacz, i właśnie jego analizy, przyspieszyły wynalazek półprzewodników.

Na konferencji, jaka odbyła się w 1997 roku na Uniwersytecie w Princeton, przedstawiciele ACC przedstawili niektóre z rzekomych dowodów tego odkrycia.  Wśród nich jest seria ulotek, które pojawiły się w 1947 roku, a przygotowano je, według przedstawicieli ACC, w głębi samego „Bell Labs."  Broszury są dyrektywami szefów tej firmy, co do procesów regulacyjnych technologii objętych tajemnicą. Ujawnienie tego wszystkiego sprowadziło na ACC spore kłopoty, które skupiły się na władzach spółki. Tranzystor nie był zresztą jedynym okazem zaawansowanej technologii, która inspirowała rozwój badań.  Pojawiają się sugestie, że technologia mikrofalowa powstała również, jako skomercjalizowana technologia wojskowa pochodzenia pozaziemskiego.

 

Najbardziej spektakularnym z wielu tych "wynalazków", jest bez wątpienia ogromny generator mający dziesięć metrów średnicy, który zdaje się neutralizować grawitację, co umożliwia niesamowite manewry obcych statków kosmicznych. Prawdopodobnie, w laboratoriach skrywa się jeszcze wiele podobnych artefaktów obcego pochodzenia, których skopiowanie albo nawet zrozumienie jest niewykonalne na obecnym etapie naszego rozwoju. Tak przynajmniej twierdzą zwolennicy ej teorii. Wart wzmianki jest tu chociaży ś.p Edgar Mitchell. Był on pilotem modułu księżycowego "Apollo 14" i szóstym człowiekiem, który odbył spacer na Księżycu. On również twierdził, że niektóre z instytucji wojskowych i cywilnych posiadają w użyciu technologię pochodzącą z obcego statku kosmicznego. Mitchell zażądał wręcz utworzenia komisji, aby zweryfikować jego słowa. Nieoficjalnie mówił, że jest przekonany, że technologia pozaziemskiego pochodzenia, jest wykorzystywana od dłuższego czasu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Max77

Pamiętam swego czasu wykład

Pamiętam swego czasu wykład tego prezesa AAC zamieszczony w Nexusie, który opowiadał że ich tranzystory były oparte na laktaniesrebra co dawało im możliwości tworzenia 1000 razy szybszych procesorów od konkurencji ale IBM nie był tym zainteresowany i jakoś nikt nie chciał tej technologii wdrożyć (połowa lat 90'). Wogóle to mieli dziwne technologie z Roswell np. nadprzewodniki działające w temperaturze pokojowej, włókna kevlarowe i inne.

 

Portret użytkownika WR

Ja w latach 1963 moglem

Ja w latach 1963 moglem wznalesc glosnik piezoelektryczny ale mialem 11 lat po deszczu zardzewiala  blacha do ktorej đotykaly przewody kukurznika -glosniki w calej wsi ,zaczela grac  Tyle stracilem wtzm miejsce w historii

Portret użytkownika Alvin

Jakie brednie; mega bzdury...

Jakie brednie; mega bzdury...

Tranzystor został zapoczątkowane w latach 1925–1930 - wtedy nawet o Roswell nikt nie słyszał... 

Tranzystor został wynaleziony nota bene - przez Żyda polskiego pochodzenia.  

No, ale czytelnicy tutaj to wierzą i w gadoidy i inne Ziemie płaskie i inne cuda...

2 lipca 1947 miało miejsce zdarzenie w Roswell; a już 5 miesięcy później był tranzystor, ale inne rzeczy wcześniej - np. ta wspomniana technologia mikrofalowa - wniosek patentowy złożono... 8 października 1945 - czyli jeszcze przed tym tranzystorem ze zdjęcia wyżej... 

Niedługo papier toaletowy to będzie strasznie tajna technologia Szaraków...

 

 

 

Portret użytkownika Lommo

Z tym papierem tolateowym to

Z tym papierem tolateowym to w latach 40 - tych i przedwoejennych wcale nie było tak jak dzis. To był raczej towar luksusowy i był sprzedawany w paczuszkach gdzie były pociętę arkusiki. Rosyjscy śledczy zabierali to z torebek rewidowanych przewznie pań i brali to na bibułkę do machorki. I uświadamiali polskich panów a raczej panie że w Zwizku Radzieckim jest taka technika że szczotka się wysuwa ze ściany , lecz się denerwowali gdy przezłuchiwana się pytała "a następny". taki paier w rolkach to się rozpowszechniła dopiero w latach 70 -tych. A co do elektroniki ziemskiej konstrukcji to była ona w latach wojny lampowa. Nawet jak amerykanie skonstruowali trzymana w ścisłej tajemnicy amunicję przeciwlotnicza z elektronicznym zapalnikiem zbliżeniowym  to w pociskach były lampy szklane które nagminnie pekały podczas ogromnych przeciżeń podczas wystrzeliwania. Brytyjki komputer uzywany do rozkodowywania Enigmy był głównie mechaniczny ( polacy juz na rok przed wojn nie byli w stanie czytać niemieckoich danych i prawda jest że dopiero anglicy dalej to z sukcesem kontynuowali ). Ogólnie w latach 40 - tych i 50 - tych i pewnie pózniej chodzili po koncernach w USA smutni panowie i dawali rózne akcesoria od ropzracowania i skopiowania , i ściemniali że to szpiedzy zdobyli w ZSRR. Gdzie jest jasne że były to akcesoria z wraków UFO . Sami Rosjanie mieli na Ukrainie zbudowany po wojnie wabik na UFO w postaci scenografi z piramidami , sfinkasmi i ,itp i w pobliżu klucze myśliwców do zestrzeliwania UFO. Oczywiście zestrzeliwanie tego jest mega trudne ale czasami z rzadka się udaje. Czasami te pozaziemski pojazdy się rozbijaja tak jak w Roswell, czy w III Rzeszy w Langenau w 1937 roku, czy 1991 w Kazachstanie  gdzie rozbiło sie o góry 600 metrów długie i 100 mterów średnicy cygarowate UFO przełamujac się na pół. Przez dwa lata zwożono stamtad złom. I można przypuszczać że np. najnowsze rosyjskie rakiety o prędkosci 25.000 km/h to nie jest całkiem ziemski wynalazek.

Skomentuj