Czy UFO to przedstawiciele starożytnej cywilizacji?

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Avi Loeb, profesor z Uniwersytetu Harvarda i dyrektor projektu Galileo, postawił tezę, która może zrewolucjonizować nasze postrzeganie niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych (UAP). W przeciwieństwie do popularnych teorii o życiu pozaziemskim, Loeb sugeruje, że UFO mogą być pozostałością starożytnej, zaawansowanej cywilizacji, która niegdyś istniała na Ziemi.

 

Loeb opiera swoją hipotezę na koncepcji „technosygnatury”, odnoszącej się do śladów zaawansowanej technologii, które zostawiają inteligentne istoty. Według niego, nie można odrzucać idei zaginionej cywilizacji ludzkiej bez konkretnych dowodów. Sugeruje, że ta cywilizacja mogła istnieć aż do ostatniej epoki lodowcowej, kiedy poziom mórz obniżył się, odsłaniając rozległe masy lądowe. Loeb hipotetyzuje, że ta cywilizacja mogła posiadać zaawansowaną technologię, w tym lotniczą, a nawet wysyłać urządzenia na orbitę, czy nawet w przestrzeń międzygwiezdną.

 

Loeb zastanawia się, czy ta starożytna cywilizacja mogła być odpowiedzialna za globalne ocieplenie sprzed 252 milionów lat, sugerując, że przemysłowe zanieczyszczenia mogły spowodować kataklizm. Jednak jego teoria napotyka na trudności, głównie z powodu braku dowodów archeologicznych i wyzwań związanych z przetrwaniem ich technologii przez miliony lat w kosmosie.

 

Pomimo tych przeszkód, Loeb zachęca do nielekceważenia żadnej możliwości bez przekonujących danych. Podkreśla potrzebę wykorzystania naukowych metod i instrumentów w celu gromadzenia dowodów i testowania różnych hipotez.

 

Jego propozycja spotkała się z różnymi opiniami ekspertów. Dr Seth Shostak, starszy astronom w Instytucie SETI, uważa, że warto rozważyć alternatywne wyjaśnienia UFO. Natomiast Dr David Morrison z Instytutu Astrobiologii NASA podkreśla potrzebę rygorystycznych dowodów dla tak niezwykłych twierdzeń.

Debata ta zyskała na znaczeniu po raportach przedłożonych Kongresowi USA przez dyrektor wywiadu narodowego USA Avril Haines, które potwierdzają istnienie UFO nieznanego pochodzenia. To uznanie przez agencje rządowe podkreśla potrzebę dalszych badań nad tymi zjawiskami.

 

Projekt Galileo, kierowany przez Loeba, ma na celu wykorzystanie zaawansowanej technologii do badania UFO i odkrywania ich tajemnic. Chociaż pytanie o pochodzenie UFO pozostaje bez odpowiedzi, poszukiwanie prawdy i zrozumienia nieznanego stanowi istotę ludzkiej ciekawości. W miarę postępów w nauce być może kiedyś odkryjemy prawdziwe tajemnice kryjące się za tymi zjawiskami.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj