Czy w okolicy Jowisza uchwycono statek matkę?

Kategorie: 

Źródło: NASA

NASA opublikowało niedawno zdjęcie Wielkiej Czerwonej Plamy Jowisza, wykonane za pomocą Teleskopu Jamesa Webba. Internauci dopatrzyli się na nim cylindrycznego obiektu, który unosi się wysoko nad atmosferą Jowisza.

 

Powyższe zdjęcie zostało udostępnione 27 lipca 2022 roku. Niemal natychmiast, wzbudziło ono dyskusję na temat gigantycznego statku kosmicznego, który najwyraźniej przybył do naszego Układu Słonecznego i zaparkował w pobliżu Jowisza. Opowieści o gigantycznych statkach-matkach nie są nowe dla społeczności ufologicznej. Wielu ludzi doszukuje się ich również w pobliżu innych planet układu Słonecznego, takich jak Saturn, a nawet na nagraniach Słońca.

 

Trudno podejmować takie tematy nie zwracając uwagę na zjawisko perspektywy. Wystarczająco duży obiekt, lub nawet mała asteroida przelatująca na tle danego ciała niebieskiego, może wywołać bardzo podobny efekt. Jest to najbardziej racjonalne z rozwiązań. 

Większość z nas nie dysponuje jednak narzędziami ani możliwością weryfikacji takich zdarzeń. Nie sposób więc nie pojmować stanowiska ludzi, którzy traktują takie fotografię, jako wyraźne dowody na istnienie międzygwiezdnych statków kosmicznych w naszej najbliższej okolicy.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj