Czy w VII wieku n.e. Księżyc podzielił się na dwie części?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Rozszczepienie księżyca to wydarzenie, które podobno miało miejsce za życia proroka Mahometa. Według danych ze źródeł historycznych ogromna zmiana kalendarzy w różnych cywilizacjach nastąpiła w VII wieku naszej ery. Po tym kosmicznym kataklizmie fazy księżyca zmieniły się i rok na Ziemi wydłużył się o pięć dni.

 

Podział księżyca ( arabski : انشقاق القمر ) jest cud w tradycji muzułmańskiej nadana islamskiego proroka Mahometa . [1] Pochodzi z Koranu 54:1-2 , [2] i jest wymieniany w tradycjach muzułmańskich, takich jak Asbab al-nuzul. 

Mahomet wskazuje na rozszczepienie Księżyca. Jest to nonimowa XVI-wieczna akwarela z Falnamy , perskiej księgi proroctw. Mahomet jest zawoalowaną postacią po prawej stronie.

 

Wczesne tradycje wspierające interpretację dosłowną są przekazywane za pośrednictwem towarzyszy Mahometa, takich jak Ibn Abbas , Anas bin Malik , Abdullah bin Masud i inni. Według indyjskiego uczonego muzułmańskiego Abdullaha Yusufa Alego , Księżyc ponownie się podzieli, gdy nadejdzie dzień sądu.

 

Mieszkańcy Mekki rzekomo widzieli dwie połówki ciała niebieskiego, które oddzielała góra Harra. 

Interesujące jest to, że inne narody również mają odniesienia do podzielonego księżyca. Na przykład kodeks Azteków i rękopisy starożytnych Chin, starożytnego Babilonu, Imperium Perskiego, cywilizacji w Peru i wielu innych cywilizacji znajdujących się w różnych częściach globu.

 

Cywilizacje te nie tylko zapisały, że Księżyc podzielił się na dwie części, ale wskazywały, że zmieniła się cała Droga Mleczna. Co więcej, nastąpiła też rzekomo zmiana faz księżyca i rok wydłużył się o pięć (5!) dni.

 

I wszystkie te cywilizacje zmieniły swoje stare kalendarze. Musieli to zrobić, ponieważ w roku było 365 dni zamiast 360 dni, jak to było przed „rozpadem księżyca”.

Według wierzeń islamskich po tym, jak księżyc podzielił się na dwie części, „Stwórca wszechrzeczy”, „Najwyższy”, „Pan niebios, „Bóg” – skleił go z powrotem w jedną całość. Jednak ze względu na zmianę jego masy, podobno, nastąpiła zmiana okresu rotacji Ziemi przez co wzrosła liczba dni w roku. Swoją drogą "szew" po "sklejeniu" widać teraz na powierzchni srebrnego globu .

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj