Czy Wielka Piramida to olbrzymia elektrownia lub generator?

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Egipt to kraina otoczona mitami, legendami i niewytłumaczalnymi rzeczami. Mimo wieków badań, uczeni wciąż nie potrafią zrozumieć celu i sposobu budowy piramid. Na szczególne zainteresowanie, zasługuje Wielka Piramida w Gizie, która (jak się okazało przed kilkoma laty) z jakiejś przyczyny koncentruje energię elektromagnetyczną w swoich komorach i głęboko pod fundamentami.

Jeszcze w 2018 roku, naukowcy poddali Wielką piramidę działaniu kilku rodzajów elektromagnetycznego promieniowania. Wówczas, okazało się iż piramida weszła z nimi w interakcję. Ten ogromny kamienny monument, zachował się jak pudło rezonansowe, czyli mechanizm, którego głównym zadaniem jest przyciąganie oraz wzmacnianie fal radiowych. Badacze byli w stanie uwiecznić do zjawisko i przedstawić elektryczne i magnetyczne pole emitowanę przez piramidę. Następnie wykonali oni specjalny model, który umożliwił im określenie w jaki sposób energia jest przetwarzana przez Wielką Piramidę. To niecodzienne odkrycie zostało ujawnione w pracy badawczej opublikowanej w czasopiśmie naukowym Journal of Applied Physics. Oto co o samym badaniu powiedział jeden z jego koordynatorów Dr. Andrey Evlyukhin:

"Egipskie piramidy od zawsze skupiały na sobie dużo uwagi. My jako naukowcy również zainteresowaliśmy się tą budowlą dlatego zdecydowaliśmy sprawdzić czy Wielka Piramida może zachować się jak cząstka rezonująca z falami radiowymi[...] Ze względu na brak informacji na temat fizycznych właściwości piramidy, musielismy skorzystać z kilku wstępnych założeń. Przykładowo, uznaliśmy że w jej wnętrzu nie ma żadnych nieznanych wgłębień a jej budulcem to zwyczajny wapień, równomiernie rozłożony wewnątrz i na zewnątrz piramidy. Korzystając z tych założeń, doszliśmy do interesujących rezultatów, które mają istotne i co ważniejsze praktyczne implikacje"

Okazało się, że większość pól elektromagnetycznych, koncentrowała się w wewnętrznych komnatach obiektu oraz pod jego powierzchnią. Szczególnie ciekawie prezentuje się sposób w jaki piramida przetwarza energię. Na początku Wielka Piramida akumuluje energię wewnątrz "komnaty królewskiej", a dopiero potem przesyła ją do niższych poziomów, gdzie znajdują się pozostałe z czterech odkrytych dotąd komnat. Odkrycia badaczy zostały ostatecznie potwierdzone rok później przez badaczy z ITMO University i Laser Zentrum w Hannoverze. Przyznali oni że udało im się potwierdzić niezwykłe właściwości Wielkiej Piramidy w Egipcie i opisali swoje ustalenia w osobnej pracy badawczej.


Propagacja fal elektromagnetycznych wewnątrz piramid Cheopsa na różnych długościach fal radiowych

Ustalono to ponad wszelką wątpliwość w przypadku komnat, gdzie rozmieszczono odpowiednie czujniki, dzięki którym ustalono zmiany dystrybucji pól elektromagnetycznych wewnątrz piramidy po poddaniu jej określonym oddziaływaniom. Teraz naukowcy mają zamiar odtworzyć ten niezwykły efekt w skali nano. Dzięki poznaniu takich oddziaływań można będzie w przyszłości stworzyć nawet nową gałąź elektroniki, na przykład produkując specjalne sensory skłądające się z nanocząstek imitujących piramidy. Wyniki badań na temat reakcji na promieniowanie elektromagnetyczne zarejestrowanej w Wielkiej Piramidzie, również pojawiły się na łamach magazynu Journal of Applied Physics. Natrafienie na mechanizm zdolny do przetwarzania ładunków elektromagnetycznych, powinien sprawić że środowisko naukowe nieco przychylniej spojrzy się na teorie zgodnie z którymi nie jest ona wcale grobowcem. Realia są jednak nieco inne.

Warto w tym miejscu wspomnieć o innych budowlach o podobnych właściwościach czyli kontrowersyjnych piramidach z Bośni. Jednym z bardziej istotnych znalezisk związanych z tymi domniemanymi piramidami jest właśnie obserwacja emisji strumienia energii z ich czubka. Jest to około 4 metrowy promień o częstotliwości 28 kHz, pochodzący ze środka jednej z piramid.  Zjawisko to obserwowało niezależnie czterech naukowców choć ostatecznie nie zostało ono zaakceptowane przez środowisko naukowe. Dr Osmanagich znalazca i główny propagator idei istnienia piramid w Bośni sugeruje, że ten promień energii mógł stanowić podstawowy cel dla budowy piramid.  Mężczyzna uważa iż piramidy mogły stanowić niewyczerpane źródło czystej energii dla starożytnych mieszkańców Bośni.

Wracając do kwestii Wielkiej Piramidy w Gizie, teorie jakoby była ona czymś w rodzaju generatora, nie są niczym nowym. Jednym z jej pierwszych propagatorów, był autor książki "Elektrownia Giza" Christopher Dunn, który opublikował ją jeszcze w 1998 roku. Nie wykluczone, że biorąc pod uwagę najnowsze dowody, rzeczywiście jest to jakaś starożytna maszyna lub coś jeszcze innego. Znajdą się zapewne i tacy, którzy stwierdzą że jest to poprostu przypadek, a obydwa badania były przeprowadzone w sposób nieprawidłowy lub zostały zmanipulowane. O tym jaka jest prawda, możemy przekonać się w nadchodzących latach.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika jaa

Przede wszystkim nie wiadomo

Przede wszystkim nie wiadomo czy te promienie to energia. W, sumie wszystko można podpiąć pod energię więc to też energia. Tyle, że chyba nie do zasilania jakichś obiektów, chociaż może też. Może to być jakaś forma zapisów informacji. Czyli przesyłanie gdzieś danych z tego co tu się dzieje. To co tu się dzieje, też to co robimy, myślimy, czujemy itp., może być wstępnie zapisywane, na przykład, najpierw w powietrzu albo na jakimś innym, nieznanym nośniku, który jest w nas albo wokół nas, którego nie dostrzegamy, tak, jak nie dostrzegamy wielu zapachów i innych elementów, na przykład powietrza, który to nośnik może dostarczać dane do jakiegoś przetwornika, który to potem przesyła do jakiegoś magazynu informacji, skąd wysyłane jest może gdzieś nad Ziemią, a, może już poza Ziemię. Czy to w ogóle możliwe? Skoro są jakieś przekazy o tym, że niejacy Bogowie albo inni tego typu, widzą i słyszą wszystko co się dzieje na Ziemi to, gdyby potraktować to jako informację a, nie tylko fantazję, to trzeba by poszukać czegoś co daje takie możliwości. Takie promienie wydostające się z różnych piramid chyba mogłyby spełniać taką rolę.

Portret użytkownika Tymodeusz

Takie wieże Tesli.

Takie wieże Tesli.

Mamy Rockefellerowską alternatywna technikę na kablu.

Gdyby prąd był za darmo i przesyłany radiowo to ciężko by było ściągać pieniądze z licznika. A tak kabel trzyma swoją robotę zniewolenia ludzi. Np. w piramidzie mogą być technologie wysyłające zdalnie energie darmową i informacje komputerowo. 

Ta technologia nie będzie przypominać naszej więc nawet technik naszej techniki nie pozna zaawansowanej technologii. Mamy mniej wydajną technologie ale z której idzie zdzierać hajs i niewolić ludzi (telefony i komputery są tylko dlatego na rynku cywilnym bo pomogą zniewolić ludzkość)

Portret użytkownika ReM

ludzkość nie pomogła Tesli,

ludzkość nie pomogła Tesli, któż jak nie człowiek zabił go, miał go w dupie gdy on wymyślał te wszystkie rzeczy? Że musiał do chazarów iść na kolanach o pomoc? Rokefeler to 50% winy. Drugie 50% ma "luckość".

Portret użytkownika arof

Wiesz, co to jest absurd???

Wiesz, co to jest absurd??? Typ narzekający na współczesną technologię, piszący posta na kompie, smartfonie, czy innym tablecie.

BTW - już dawno udowodniono, że mózg ludzki poddany zmianie pola elektromagnetycznego zaczyna szwankować. Natomiast eksploracja piramidy Cheopsa wiąże się jedynie z poczuciem klaustrofobii i duchoty, oraz stratą 400EGP. Te wszystkie rewelacje, to bzdury mające na celu wywołanie sensacji.

Portret użytkownika arof

Nikt nie skazuje nikogo na

Nikt nie skazuje nikogo na posiadanie komputera, czy smartfona, jeśli się tak o to boisz. Cały absurd polega na tym, że żalisz się na technologię jednocześnie z niej korzystając. Bo chyba nie napisałeś tego na glinianej tabliczce???

Skomentuj