Kategorie:
W okolicach 2650 roku p.n.e. faraon Dżeser zlecił powstanie gigantycznej kamiennej piramidy. Na jego rozkaz wzniesiono monumentalny kompleks kamienny, otoczony masywnym murem o długości ponad 1600 metrów. Piramida Dżesera zwiastowała początek ery piramid w starożytnym Egipcie, a architekt Imhotep na stałe zapisał się na kartach historii i zrewolucjonizował architekturę starożytnego Egiptu.
Najbardziej masywne piramidy Egiptu zostały ponoć wzniesione za życia zaledwie trzech pokoleń: faraona Snofru, jego syna Chufu i wnuka Chefrena. Wszystkie pozostałe piramidy zbudowane przez egipskich faraonów zawierają tylko 41 procent całkowitej masy piramid wzniesionych przez tych trzech faraonów. Między innymi dlatego, te trzy struktury wzbudzają tak wielkie kontrowersje a zarazem zainteresowanie.
Do budowy Wielkiej Piramidy w Gizie, która prawdopodobnie została zamówiona przez faraona Chufu, budowniczowie zużyli ponad 2,3 miliona kamiennych bloków. Rezultatem tych prac, była największa piramida jaka kiedykolwiek powstała, która przez następne 3800 lat pozostała najwyższą konstrukcją zbudowaną na Ziemi. Całkowitą wagę Wielkiej Piramidy szacuje się na około 6 milionów ton, a blisko 5,5 miliona to wapienie, 8000 ton to granit (sprowadzony z Asuanu) i 500 000 ton to zaprawa.
Według jednej z przyjętych chronologii, od zakończenia budowy piramidy Dżesera do rozpoczęcia budowy Wielkiej Piramidy Chufu minęło nie więcej niż 60 lat. Oznacza to, że ktoś mógł być małym dzieckiem, kiedy ukończono schodkową piramidę Dżesera i doczekać budowy Wielkiej Piramidy. Czy takie osiągnięcie byłoby wogóle możliwe przy użyciu prymitywnych narzędzi? Wielu ludzi próbowało dowieść tej teorii na przestrzeni lat. Niektórzy przedstawiali zresztą całkiem sensowne argumenty.
Są jednak i tacy, którzy uważają że piramidy, a zwłaszcza Wielka Piramida, pełniły inną funkcję. Rzekomo, miała ona być machiną, która służyła nie jako grobowiec, ale coś w rodzaju kosmicznego silnika lub generatora energii. Przez wiele lat uważano to za absurdalną teorię spiskową. Opinia ogółu uległa zmianie dopiero w 2018 roku, kiedy poddano te budowlę działaniu kilku rodzajów promieniowania elektromagnetycznego. Wówczas, okazało się, iż piramida weszła z nimi w interakcję.
Ten ogromny kamienny monument, zachował się jak pudło rezonansowe, czyli mechanizm, którego głównym zadaniem jest przyciąganie oraz wzmacnianie fal radiowych. Badacze byli w stanie uwiecznić do zjawisko i przedstawić elektryczne i magnetyczne pole emitowanę przez piramidę. Następnie wykonali oni specjalny model, który umożliwił im określenie w jaki sposób energia jest przetwarzana przez Wielką Piramidę. To niecodzienne odkrycie zostało ujawnione w pracy badawczej opublikowanej w czasopiśmie naukowym Journal of Applied Physics.
To nie jedyna zaskakująca właściwość tej budowli. W 1994 roku niejaki Robert Bauval przedstawił teorię zgodnie z którą piramidy w Gizie stanowią odzwierciedlenie układu trzech gwiazd z pasa Oriona. Pojawiła się teoria, że było to celowe działanie i wiązało się z wierzeniami Egipcjan. Ułożenie piramidy miało być formą celebracji miejsca pochodzenia ich bóstw. Teoria ta, wywołała potężną falę krytyki ze strony środowisk naukowych. Doprowadziła również do powstania szeregu pomniejszych teorii, zakładających wiele możliwych wyjaśnień tego niezaprzeczalnego "zbiegu okoliczności".
Reasumując, współczesna nauka zakłada, że wielka rewolucja piramidowa, która miała miejsce w Egipicie, rozpoczęła się zupełnie spontanicznie i zakończyła na konstrukcji bezprecedensowych monumentów w Gizie, które dziwnym trafem odpowiadają miejscem swojej budowy konstelacji Oriona. Dodatkowo, ten czysto symboliczny grobowiec bez szczątków i jakichkolwiek hieroglifów, kumuluje również w sobie energię niczym pudło rezonansowe, co również jest jedynie przypadkiem. Czy takie przedstawienie sprawy wydaje się wam wiarygodne?
Komentarze
Skomentuj