Czy Wielki Wybuch wytworzył dwa lustrzane Wszechświaty?

Kategorie: 

Źródło:

Na przestrzeni lat, niezliczone rzesze ludzi usiłowały zrozumieć pierwotny impuls, który zapoczątkował nasz wszechświat. Jedni wiązali jego istnienie z oddziaływaniem Boga podczas gdy inni z tak zwanym Wielkim Wybuchem. Zgodnie z jedną z bardziej interesujących teorii, to kosmiczne zdarzenie mogło doprowadzić do powstania nie jednego, lecz dwóch podobnych do siebie Wszechświatów.

Teoria pojawiła się po raz pierwszy w 2014 roku. Jej autorami, byli dr Julian Barbour z brytyjskiego College Farm, dr Tim Koslowski z kanadyjskiego University of New Brunswick oraz dr Flavio Mercati z Perimeter Institute for Theoretical Physics, również z Kanady. Ich zdaniem Wielki Wybuch mógł doprowadzić do powstania dwóch, zupełnie odmiennych Wszechświatów.

Ten drugi porusza się w przeciwnym kierunku do naszego, ale mógł również ewoluować i zmienić się na swój sposób. Co ciekawe, naukowcy uważają, że wraz z Wielkim Wybuchem mogła również powstać nie jedna, lecz dwie strzałki czasu, które wskazują w przeciwne kierunki. Oznaczałoby to, że z naszej perspektywy, czas w drugim Wszechświecie cofałby się w miarę jego upływu.

 
Dziwna hipoteza została stworzona jako rezultat eksperymentu przeprowadzanego przez badaczy. Fizycy opracowali prosty model, składający się z grupy tysiąca cząsteczek aby zasymulować Wielki Wybuch. Ku ich zaskoczeniu cząstki te rozprzestrzeniały się w dwóch kierunkach, stąd też badacze doszli do opisanych wyżej wniosków. Naukowcy uważają, że opracowana przez nich teoria otwiera przed nami zupełnie nowy sposób myślenia o Wielkim Wybuchu. Jeśli okazałaby się prawdziwa, to badany przez dzisiejszych naukowców Wielki Wybuch, jest jedynie połową pradawnego twórczego procesu, którego nie jesteśmy w stanie zrozumieć do tej pory.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika qqq

ja tam nie jestem nauokowcem,

ja tam nie jestem nauokowcem, mam jakieś tam wyższe wykształcenie techniczne - ale co tam.... Wg mnie, jeżeli w tym samym czasie powstały dwa światy: jeden poleciał w "prawo", a drugi w "lewo", to czas T0 dla obu światów jest taki sam. Kolejnie mamy czasy T1, T2, Itd., które idą dodatnie w nieskończoność. To, że na wykresie XY, gdzie punktem przecięcia X i Y jest 0,0, mamy z lewej strony "-" a z prawej "+" jeszcze nie daje efektu czasu o innym wektorze. Wg mnie, czas przejścia z punktu "T+10" do "T-10" wyniesie 20 jednostek czasu a nie 0.

ot takie tam wypociny na temat innych wypocin........

Skomentuj