Czy wielkie ptaki dalej żyją na ziemi ?

Kategorie: 

CC BY-SA 2.0 Ryan Somma

Czy istnienie wielkich zwierząt to już tylko historia ? Z całą pewnością naukowcy chcieliby w to wierzyć, ponieważ upór z jakim twierdzą oni, że żadne wielkie gady nie mogły przetrwać do naszych czasów jest godzien szacunku. Tymczasem dowody jakich dostarczają nam mity bądź nawet czasem i zeznania świadków regularnie dowodzą ich życia.

 

Dwójka chłopców ze stanu Illinois Travis Goodwin i Marlon Lowe doświadczyła tego na własnej skórze. Zdarzenie miało miejsce 24 lipca 1977 roku. Wtedy to wedle zeznań świadków, w czasie gdy dzieci bawiły się w chowanego para olbrzymich ptaków nagle pojawiła im się nad głowami. Dzieci szczęśliwie uniknęły zderzenia lecz to nie koniec historii. Ptaki wykonały bowiem kolejny "nalot" tym razem łapiąc w szpony Marlona i podnosząc go na około metr.

Po kilkunastu sekundach zwierzę szczęśliwie wypuściło chłopca i w rezultacie nikomu nic się nie stało. Cała historia mogłaby być uznana za kłamstwo dzieci zafascynowanych dinozaurami, gdyby nie fakt że całe zajście obserwowali rodzice chłopców oraz dwójka przyjezdnych. Ostatnim znanym przypadkiem tego typu obserwacji jest ta z 2002 roku. Wtedy to świadkowie zarzekali się, że widzieli zwierze, którego skrzydła miały łącznie 4 metry. Wtedy to również wypowiedział się specjalista w dziedzinie raptorów Phil Schemf, który powiedział:

Nie słyszałem o żadnym zwierzęciu, które żyło w ciągu ostatnich 100 000 lat i mogłoby się pochwalić rozpiętością skrzydeł rzędu 4 metrów.

Niektórzy sceptycy twierdzą, że tego typu obserwacje, mogą być w rzeczywistości obserwacjami  żyjących ptaków drapieżnych, a konkretnie niektórych gatunków orłów. Jak wiadomo największe gatunki orłów posiadają nie tylko rozpiętość skrzydeł bliską 240 cm ale nurkując są w stanie leciec z prędkością blisko 320 km/h. Jest to niewątpliwie prawdopodobne wyjaśnienie. Ale czy prawdziwe ?

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika baca

wielkie ptaki na bank żyją na

wielkie ptaki na bank żyją na Ziemi, ale ich liczba dramatycznie maleje... komediodramatycznie...
im są większe tym bardziej maleje im iloraz.. jednemu to nawet wydawało się, że jest orłem ale jako że nawaliła mu nawigacja to zaliczył u mnie szybę...
a że akurat wczoraj było pod Słonko no to sobie telefonem najweselszy moment jego życia uwieczniłem...

wiem o czym teraz myślicie i już odpowiadam - nie, nie osrał mi parapetu... ptasi móżdżek nie zdążył się po prostu nawet napiąć...

Portret użytkownika sceptyyk

Baca, komu chcesz tą sciemę

Baca, komu chcesz tą sciemę wcisnąć? Wstydzisz się przyznać, że to na Twojej szybie doszło do objawienia jakiegoś ANIOŁA, a nawet ARCHANIOŁA... Tyle blużniłeś na KK i się doczekałeś.                                                       Od jutra ustawią Ci świeczki na parapecie i możesz zbierać na tacę. A może Ty ten przekręt celowo zmontowałeś dla kasy? Smile                                                     

Portret użytkownika baca

eee... jaki archanioł? to

eee... jaki archanioł? to tylko gołąb, czy raczej głąb... on "objawił" sie jeszcze w tamtym roku a jako że Laura lubi ptaszki to jej kiedys na czacie fotkę obiecałem - wczoraj były dobre warunki bo tylko pod słońce go widać Smile

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Tyle razy wypisywałeś, że ten

Tyle razy wypisywałeś, że ten z blokowiska, że tamten, a to ze w blokach mieszkają jedynie dresiarze i głąby, jak to się przechwalałeś swoją chatką a jak się okazuje kłamstwo ma krótkie nogi, hehehe jak zwykle kłamiesz i leczysz swoje chore śchizy. Próbijesz leczyć kompleksy ale jedynie w necie, w życiu jak zwykle będziesz blokersem który wyszedł ze wsi ale wieś z ciebie nigdy nie wyjdzie.
ps ale okropne blokowisko, ja w akademiku miałem ładniejsze widoki niż to co ty masz za tym uje... oknem.

Portret użytkownika eldo

nie myslimy o tym baco

nie myslimy o tym baco glaco,tylko o tym,ze wreszcie widac skad jestes,z jakiegos zapyzialego blokowiska pewnie z łodzi lub gorszej dziury i juz wiemy skad te proby pseudointelektualne-od kolegow blokersow,a wlasciewie baco to jaki dres nosisz?adasia?

Portret użytkownika sceptyyk

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=DUUpdeiDRkk   - atak orła na dziecko                                                                                                                                                                             i tu od 3.50 min                                                                                   https://www.youtube.com/watch?v=EwTul9-HGu8                                                                W tym -szczególnie- polecam atak harpi na leniwca.

Portret użytkownika 1488

 Ten z Orłem film TO JEST

 Ten z Orłem film TO JEST FAKE .Film zostal stworzony przez studentow z uniwersytetu w Montrealu w dziedzinie animacji filmowych  ktorzy dostali pierwrzsza nagrode za najlepszy fotomontarz.  Moge wam dodac ze Montreal jest  centrum animcji filmowych w Ameryce .Wiekszosc filmow animowych bylo tworzone w Montrealu

Człowiek wilkiem człowiekowi, a kiwi kiwi kiwi : )

Skomentuj