Czy wkrótce dowiemy się prawdy na temat III Tajemnicy Fatimskiej?

Kategorie: 

Źródło: Michael Pitcairn

Papież Pius XII to dość kontrowersyjna postać w historii KK. Kierował on Kościołem katolickim od 1939 do 1958 roku, a więc w okresie, który zbiegł się w czasie z Holocaustem, II wojną światową i innymi ważnymi wydarzeniami historycznymi. Ponieważ papież nigdy otwarcie nie potępił działań III rzeszy, Pius XII był często nazywany „papieżem Hitlera”. Teraz okazuje się że archiwa Watykanu dotyczące tego okresu i samej postaci papieża zostaną udostępnione wszystkim zainteresowanym.

Historycy zauważają że Pius XII robił wiele za kulisami aby wspierać aliantów oraz gnębionych w Europie Żydów. Niemniej jednak dyskusje na temat jego kolaboracji z Niemcami nadal trwają. Nie wykluczone, że stan ten zmieni się już 2 marca tego roku. To właśnie wtedy ma dojść do upublicznienia archiwów. Informacja na ten temat jest dość wiarygodna bo pochodzi od archiwisty Watykanu, kardynała Jose Tolentino Calaca de Mendonca.

Co mogą zawierać te akta? Wiele interesujących faktów na temat np. III Tajemnicy Fatimskie, działań kościoła podczas II wojny światowej, a są i tacy którzy liczą na pojawienie się w nich nawet danych dotyczących pojazdów UFO. Dlaczego zdecydowano się na upublicznienie tych dokumentów? Prawdopodobnie wynika to z ostatnich działań emerytowanego papieża Benedykta XVI, który dąży do kanonizacji Piusa XII. Kościół chce w ten sposób ujawnić prawdę na temat jego osoby co byłoby trudne do osiągnięcia bez opublikowania całego archiwum na jego temat.

Wielu historyków a nawet zwykłych wiernych liczy na to, że archiwa wyjaśnią pewne fakty związane z kościołem z tego okresu. Dobrym przykładem jest trzecia tajemnica fatimska, która miała zostać ujawniona w 1960 r. Watykan miał się z tego wycofać między innymi dlatego, że po tym gdy Pius XII przeczytał ją pod koniec lat 50. XX wieku, wstrząsnęła go ona do tego stopnia, że płakał gorzko przez dwa dni, a następnie nakazał, aby nigdy nie została ona ujawniona. 

Kiedy jednak doszło do jej upublicznienia w 2000 roku wielu ludzi oskarżyło Watykan o zachowanie w tajemnicy części tajemnicy w jakimś nieokreślonym celu. Pojawiały się co prawda pogłoski, że III tajemnica dotyczyła zamachu na Jana Pawła II, ale wielu wiernych nadal obawia się przedstawionej w niej katastrofy. 

    Trzecia część tajemnicy objawionej 13     lipca 1917 w Cova da Iria-Fatima.

Piszę w duchu posłuszeństwa Tobie, mój Boże, który mi to nakazujesz poprzez Jego Ekscelencję Czcigodnego Biskupa Leirii i Twoją i moją Najświętszą Matkę.

Po dwóch częściach, które już przedstawiłam, zobaczyliśmy po lewej stronie Naszej Pani nieco wyżej Anioła trzymającego w lewej ręce ognisty miecz; iskrząc się wyrzucał języki ognia, które zdawało się, że podpalą świat; ale gasły one w zetknięciu z blaskiem, jaki promieniował z prawej ręki Naszej Pani w jego kierunku; Anioł wskazując prawą ręką ziemię, powiedział mocnym głosem: Pokuta, Pokuta, Pokuta! I zobaczyliśmy w nieogarnionym świetle, którym jest Bóg: 'coś podobnego do tego, jak widzi się osoby w zwierciadle, kiedy przechodzą przed nim’ Biskupa odzianego w Biel 'mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty’.

Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nieociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi, Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji. Pod dwoma ramionami Krzyża były dwa Anioły, każdy trzymający w ręce konewkę z kryształu, do których zbierali krew Męczenników i nią skrapiali dusze zbliżające się do Boga.

To jednak nie koniec kontrowersji związanych Fatimą. Archiwa mogą bowiem dać odpowiedź na pogłoski, zgodnie z którymi papież Pius XII na własne oczy widział coś przypominającego cud słońca opisywany w Fatimie. Miało do tego dojść czterokrotnie kiedy przebywał w Watykanie. Papież twierdził, że był w stanie patrzeć na słońce bez szwanku i obserwował, jak porusza się po niebie. Chociaż nie nazwał tego cudem, kardynałowie, którym to powiedział, potwierdzili, że naprawdę wierzył, że widział to samo zjawisko co osoby zgromadzone w Fatimie. Oczywiście pojawiają się opinie, że to co widział było niezwykłą anomalią pogodową, podczas gdy inni uważają, że był to pojazd UFO.

Oczywiście narazie nie wiadomo co skrywa się w tym archiwum. Są to jedynie spekulacje które być może nie są nawet w 1% zgodne z prawdą. Jednak o tym co działo się w okresie panowania Piusa XII dowiemy się już 2 marca. Dokumenty nie pojawią się wtedy w sieci, ale będą dostępne dla wszelkich badaczy zainteresowanych ich treścią. Być może któryś z nich zdoła doprowadzić do ich digitalizacji i wtedy będzie nam dane poznać zagadki XX wiecznego kościoła, na własne oczy.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Felipesku

Jak mamy funkcjonowac w

Jak mamy funkcjonowac w swiecie w ktorym nawet kosciol ma przed nami tajemnice... czy nie zaslugujemy na prawde... wedle ich widzimisie NIE ... i wszystko jasne kim jestesmy i ich oczach a zatem ten twor powinien przestac istniec bo wiedza nalezy aie dzielic a nie ja ukrywac.

Portret użytkownika Racjonalista

Kościół jest w rozsypce,

Kościół jest w rozsypce, wierni odchodzą, skandal goni skandal, to trzeba coś wykombinować. Kilka sfałszowanych świadectw napisanych post factum, żeby zgadzały się z prawdziwymi wydarzeniami, trochę laurek i wybielanie przestępców i kolaborantów, na dokładkę może jakiś naciągany cud, jak ta zbiorowa histeria ze słońcem... Sukienkowi zrobią wszystko, żeby nie zniknąć.  

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Skomentuj