Czy Zakon Templariuszy nadal istnieje?

Kategorie: 

Kadr z filmu wysłanego przez Breivika

Na kilka godzin przed eksplozją bomby w centrum Oslo, norweski terrorysta Anders Behring Breivik wysłał do Internetu wideo i pisemny manifest, który zawiera ponad 1500 stron. Anders Behring Breivik opisuje wydarzenia z całej historii i robi ciągle odniesienia do Templariuszy.

 

Mimo, że Zakon Templariuszy nie istnieje już w formie, którą znamy z przeszłości, istnieje loża masońska znana jako Templariusze, a Anders Behring Breivik rzekomo był jej członkiem. Wierzył, że jego morderstwa zaczną odrodzenie Templariuszy.

 

Jest mało prawdopodobne, aby wiele osób przeczytało cały ten manifest, ma on po prostu zbyt dużą objętość, film podsumowuje jego odczucia w nieco ponad 12 minut. Potem okazało się, że manifest jest w dużej części kopią innego dokumentu sygnowanego przez "unabombera" Teda Kaczyńskiego.

 

 

Właściwie w manifeście "unabombera" Breivik zmienił słowo „lewicowość” na „wielokulturowość” chciał przekazać jasno, że wielokulturowość przyjęta przez aktualny rząd norweski przyniesie zniszczenie dla wszystkich.

 

Chciał, aby świat usłyszał to, co miał do powiedzenia i osiągnąć to mógł tylko, czyniąc coś spektakularnego. Z tego punktu widzenia trzeba przyznać, że cel osiągnął.

 

Czy Breivik był szaleńcem czy rzeczywiście należał do masonerii? Chwile po bestialskim mordzie z wyspy Utoya i z Oslo w Internecie pojawiły się jego zdjęcia w masońskim fartuszku. Szybko zostały pozdejmowane  ze stron www jako rzekome fałszerstwa.

 

Teraz, po ujawnieniu rozmów telefonicznych z policją, jakie Breivik odbywał z wyspy Utoya, pomijając fakt skandalicznego ignorowania jego prób poddania się ( przez co zginęło następnych 20 osób), w oczy rzuca się fakt wielokrotnego wspominania o Templariuszach jako jego przynależności organizacyjnej.

 

Oczywiście media usłużnie milczą na ten temat i nie podejmują prób wyjaśnienia, o jakich Templariuszy chodzi. To i tak sukces, że rozmowy z policją są przytaczane z tymi fragmentami.

 

Czy Templariusze rzeczywiście nadal działają? Historia twierdzi, że nie i to od 1307 roku, kiedy to król francuski, Filip Piękny, podobno zadłużony w zakonie, po prostu go zlikwidował a przywódców uwięził.

 

Może jednak w rzeczywistości zakon wcale nie zniknął tylko zszedł do podziemia i działa do dzisiaj. Zakon Krzyżacki działa a siedzibę ma w Wiedniu, więc taka ewentualność w przypadku Templariuszy również  istnieje.

 

Czy ktoś podejmie ten wątek? Wątpię. Raczej zrobi się z Breivika szaleńca a temat Templariuszy i przynależności tego mordercy do masonerii będzie usłużnie przemilczany.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Danuta

Daty w historii z cyframi w

Daty w historii z cyframi w końcówce z "13" ,które odkryłam i sporządzałam to zestawienie  23 XI 2007 rnazwałam "Cyklami Templariuszy":jest to jakaś niezrozumiała zemsta za Templariuszy, krórzy ginęli w 1314 r(na początku roku jest ta cyfra '13"): 1413-Zygmunt Korybutowicz prowadził wojny w Czechach o tron dla siebie. 1513-1531-Almagro i Pizarro;Hiszpanie zaczęli wyniszczanie całej cywilizacji Indian Inków .Po 18 latach terroru ją całkiem zniszczyli. 1613-Bethleen Gabor książę siedmiogrodzki prowadził wojny z Habsburgami o zachodnie Niemcy. 1713- zmarłkról Prus Hohenzollern, a w austrii cesarzowazostała Maria Teresa Habsburg 1813-klęska Napoleona w "bitwie Narodów "pod Lipskiem. 1913-wybuchly 2 wojny bałkańskie,a zaraz w nastpnym roku wybuchła jeszcze III wojna bałkańska i I w. św z 1914 r. 2013-powróci okrutna kometa Kopff,która przynosiła  wojnę w Indochinach, religijną wojnę w Wietnamie,wojnę w Afganistanie,wojnę w Jugosławii i upadek ZSRR, a także upadek krajów socjalistycznych w Europie i komunizmu w dawnym Zwiazku Radzieckim, kiedy powracała ostatnio w 1991/2 r. Danuta Ignatiuk-23 XI 2007  

Skomentuj