Czy zdjęcia UFO widzianego z okolic Zielonej Góry to fałszerstwo?

Kategorie: 

Źródło: gazetalubuska.pl

Portal gazetalubuska.pl przedstawił serię zdjęć przedstawiających rzekomy niezidentyfikowany obiekt latający przypominający klasyczny "latający talerz". Redakcja postanowiła opublikować te zdjęcia, ale poddała je krytycznej analizie.

 

Kilka zdjęć przedstawiających rzekomy niezidentyfikowany obiekt latający wykonał pragnący zachować anonimowość pan Marcin z miejscowości Guben. Obserwacja miała mieć miejsce na trasie Zielona Góra - Krosno Odrzańskie - Guben. Świadek twierdzi, że widział obiekt latający którego typu nie był w stanie rozpoznać.

Dziennikarzom Gazety Lubuskiej powiedział, że sam nie wie co widział. Przyznał, że początkowo założył, że to co widzi to dron, ale po chwili stało się dla niego jasne, że to coś innego. Autor zdjęć twierdzi, że był to dość duży obiekt w kształcie dysku.

Jednak redaktorzy Gazety Lubuskiej pozostali sceptyczni i przekonują, że wszystkie te zdjęcia mogą być fotomontażami. Mają o tym świadczyć refleksy światła i chaotyczny ruch obiektu na kolejnych ujęciach. Rzeczywiście wygląda to na możliwość fałszerstwa. Dziwne wydaje się tez to, że na ruchliwej drodze w kierunku granicy z Niemcami nie znalazło się więcej świadków tego fenomenu.

Nie wiadomo jaki cel mógłby przyświecać autorowi w sumie 23 zdjęć dostarczonych redakcji lubuskiej gazety. Skoro chciał pozostać anonimowy to chyba nie zrobił tego dla sławy. Jeśli to jest fałszerstwo to może czuć najwyżej satysfakcję z powodu angażowania ludzi w badanie jego niesamowitej historii. Jednak wśród mnogości dronów latających na naszym niebie ten byłby zupełnie wyjątkowy. Jeśli udałoby się znaleźć jeszcze jednego świadka tego incydentu, z pewnością zdjęcia zyskałyby na autentyczności.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj