Czy Ziemia jest kosmicznym więzieniem, a Księżyc stacją nadzorczą?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Biorąc pod uwagę całe zamieszanie powstałe naokoło naszego ziemskiego satelity, wliczając w to wszelkie superksiężyce, krwawe księżyce czy choćby temat samego lądowania na księżycu warto zwrócić uwagę na kilka interesujących szczegółów z nim związanych. Szereg teorii spikowych które postrzegają księżyc jako iluzję, statek obcych czy ogromną wieżę strażniczą nabiera zupełnie innego sensu, gdy zdamy sobie sprawę z tego jak dziwne jest to ciało niebieskie.

 

Księżyc zachowuje się inaczej niż większość satelitów w naszym Układzie Słonecznym. Ponieważ jest on czterysta razy mniejszy od Słońca, oraz znajduje się czterysta razy bliżej Ziemi, zarówno Słońce, jak i Księżyc wydają się być tej samej wielkości na niebie. To właśnie tej zbieżności, zawdzięczamy zjawisko, nazywame całkowitym zaćmieniem. Jest to jeden z najbardziej niewiarygodnych „zbiegów okoliczności” we wszechświecie. 

 

Ponadto ruch Księżyca jest lustrzanym odbiciem ruchu Słońca po niebie. Na przykład, Księżyc wschodzi w środku zimy w tym samym miejscu, co słońce w środku lata i na odwrót. Nie ma logicznego powodu, dla którego Księżyc naśladuje w ten sposób Słońce, a tą osobliwą zależność, dostrzegają wyłącznie osoby żyjące na Ziemi.

Średnica naszego satelity, to około 3476 kilometrów. Odpowiada to dokładnie jednej czwartej rozmiaru Ziemi. Jest to największa dysproporcja masy zaobserwowana do tej pory przez astronomów. To jednak nie wszystko. Prawie każdy z księżyców w Układzie Słonecznym okrąża swoją planetę wokół równika. Jedynym wyjątkiem, jest nasz Księżyc, który obiega Ziemię przy nachyleniu pięciu stopni. 

 

Niewyjaśniona pozostaje też dziwnie niewielka głębokość kraterów księżycowych. Nawet takie, które mają 150 kilometrów średnicy mają najwyżej 4 kilometry głębokości. Według naszej wiedzy impakty meteorytów i asteroid powinny zostawiać głębsze szramy na powierzchni tego globu. Wygląda to tak jakby powierzchnia naszego satelity Ziemi była wykonana z jakiegoś bardzo twardego materiału. Jakby to nie wystarczyło część z księżycowych skał, które zostały znalezione na powierzchni ziemi, zawiera przetworzone metale takie jak mosiądz, mika, uran 236 i neptun 237.

Mówiąc najprościej, ziemski księżyc jest jednym z najbardziej tajemniczych obiektów w naszym Układzie Słonecznym. Bez cienia przesady, można go nazwać najbardziej wyjątkowym obiektem w całym Układzie Słonecznym, nieporównywalnym z żadnym innym księżycem znalezionym do tej pory. Rozmaite anomalie w budowie Księżyca, przywodzą na myśl, tak zwaną teorię rezerwatu. Zdaniem niektórych ludzi, wyjaśnienia co do tych niejasności, można się dopatrzeć w mitach i legendach.

 

Ludzkość od zarania dziejów stykała się z dziwnymi istotami, które zdawały się wnikać niepostrzeżenie do naszego otoczenia. Przez lata nazywano te stworzenia demonami, zmorami, diabłami a niedawno, szarakami. Co jeśli wszystkie te obserwacje były rezultatem obserwacji ludzi przez istoty pozaziemskie, które uczyniły z Ziemi rezerwat przyrody?  Księżyc, miałby wówczas pełnić dla nich funkcję obserwatorium, do nadzorowania rozwoju człowieka, w bezpiecznej odległości.

Wielu z teoretyków spiskowych doszło do wniosku że nowoczesna ludzkość, a także jej boczne gałęzie i przodkowie, oraz neandertalczycy zostali "przeniesieni" przez współpracujące pozaziemskie rasy, które przyniosły je na Ziemię, od 60 do 200 tysięcy lat temu. Podczas gdy może to tłumaczyć zagadkową orbitę Księżyca, oraz istnienie niewidocznej z Ziemi strony naszego satelity, nie udziela to odpowiedzi na jedno ważne pytanie. Czy Ziemia jest rezerwatem czy raczej więzieniem? Nie wykluczone, że jeśli ludzkość zdoła opuścić swoją planetę i wyruszyć chociażby w kierunku Marsa, to już wkrótce dowiemy się prawdy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Dowód osobisty

No ja raczej brałbym pod

No ja raczej brałbym pod uwage na odwrót, dlaczego ?
To proste.
Na Ziemi robi się to samo co przed, w więzieniu i po więzieniu jako coś normalnego.
Stare obyczaje stają się już nienormalne.

"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" (z domu niewoli, o której sami tak dbacie, by się nie nawrócić) Jezus Chrystus

Portret użytkownika Alien9174

.............................

........................................... W pewnym sensie ziemia jest więzieniem. A profosami tego "więzienia" są kapłani wszystkich religii, z naciskiem na kapłanów kościoła kat...olickiego, który jest matką wszystkich kościołów chrześcijańskich. Więcej informacji na stronie BUCZNAPOSKI. 

Skomentuj