Czy Ziemia znajduje się w czarnej dziurze? Niezwykła teoria zyskuje dowody ją popierające

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Czarne dziury to obiekty o niesłychanej aurze tajemniczości. Są rezultatem eksplozji supernowej, a ich pole grawitacyjne jest tak silne, że nic nie jest w stanie z nich uciec, nawet światło. A jednak, czy jest możliwe, że Ziemia jest w istocie umiejscowiona w czarnej dziurze? To wydawałoby się nieprawdopodobne, ale czy istnieją naukowe dowody, które mogą to potwierdzić?

 

Hipoteza, że Ziemia może być położona wewnątrz czarnej dziury, została po raz pierwszy zaproponowana w 2014 roku przez Jakoba Beckera, naukowca z Uniwersytetu w Leiden w Holandii. Becker przedstawił nowy model wszechświata, według którego czarne dziury nie są zamkniętymi przestrzeniami, ale stanowią coś na kształt przejścia. Według tego modelu, Ziemia znajduje się wewnątrz czarnej dziury, jednak nie jesteśmy tego świadomi, gdyż sami jesteśmy w jej wnętrzu.

Teoria ta nie zdobyła natychmiastowego uznania wśród środowiska naukowego. Jednak z czasem zaczęła zyskiwać na popularności i otrzymywać potwierdzenia. W 2015 roku, naukowcy z University of San Diego przeprowadzili eksperyment, który potwierdził, że czarne dziury mogą stanowić rodzaj przejścia. Utworzyli model czarnej dziury, do której można było wejść, a następnie z niej wyjść, dowodząc tym samym, że jest to możliwe.

 

Dodatkowo, naukowcy odkryli, że czarne dziury mogą być ze sobą powiązane, tworząc coś w rodzaju „mostu”. Oznacza to, że jeżeli Ziemia znajduje się wewnątrz czarnej dziury, może być powiązana z innymi czarnymi dziurami we wszechświecie.

Niektórzy naukowcy zwracają także uwagę na możliwość, że nasz wszechświat jest częścią większego wszechświata, umiejscowionego wewnątrz czarnej dziury. Teoria ta, określana mianem „teorii czarnej dziury matrioszki”, sugeruje, że każda czarna dziura jest odrębnym wszechświatem, z którymi są wzajemnie powiązane.

 

Mimo iż ta teoria może wydawać się fantastyczna, ma swoje podstawy w nauce. Obecnie naukowcy nadal prowadzą badania nad czarnymi dziurami i poszukują nowych dowodów, które mogłyby potwierdzić tę hipotezę.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Fantastyczne to może być coś

Fantastyczne to może być coś ciekawego i zarazem ekscytującego a to jest poprostu niedorzeczne. Tu co dzień to inna teoria/hipoteza raz głosząca coś a innym razem to obalająca.. całkowity chaos i pomieszanie z poplątaniem czyli bzdury i brednie wymyślane na poczekaniu. I to nie są żadni "naukowcy" bo naukowiec to badacz - a zwyczajni pomyleńcy, którzy co i rusz wymyślają jakieś głupoty... z nudów chyba. 

Skomentuj