Czy zjawisko fal księżycowych dowodzi, że ziemski satelita jest hologramem?

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Wśród licznych teorii spiskowych, na które można się natknąć w Internecie, jest jedna na tyle niezwykła, że warto się nad nią na chwilę zatrzymać. Chodzi o tak zwane fale księżycowe, czyli rzekome zakłócenia hologramu zwanego Księżycem.

 

Po raz pierwszy niezwykłą księżycową falę zaobserwowano w 2012 roku. Od tego czasu anomalię tą nagrano dziesięciokrotnie. Wszystkie filmy znajdują się w serwisie YouTube. Ostatni przypadek miał miejsce na początku lutego bieżącego roku i zostało to sfilmowane w Berlinie przez jednego z niemieckich internautów, który podzielił się nagraniem.

 

Według zwolenników tej teorii spiskowej, to, co wydaje nam się być Księżycem, jest w istocie hologramem. Dowodzić mają temu pewne niedoskonałości, które są podobno do zauważenia nawet za pomocą prostego sprzętu obserwacyjnego. Trudno uchwycić to gołym okiem, bo mało kto ma zwyczaj patrzyć w niebo, ale wystarczy teleskop i smartfon, aby samemu spróbować uchwycić ten fenomen.

 

Oczywiście najłatwiej wytłumaczyć takie anomalie jakimiś zakłóceniami urządzenia nagrywającego Księżyc, w tym wypadku aparatów cyfrowych. Jednak tego typu zakłócenia byłyby raczej typowe dla sprzętu analogowego, nie zdarzają się w czasach cyfrowych. Podobne "fale" można był kiedyś zobaczyć na złej jakości monitorach kineskopowych. Zwolennicy tej teorii twierdzą, że takie nietypowe zakłócenie świadczy o tym, że Księżyc jest w istocie projekcją.

 

Nie wiadomo po co właściwie ktoś miałby sobie zadać tyle trudu, chyba, że celem jest ukrycie czegoś znajdującego się na powierzchni Księżyca, przed ludzkością. Możliwe też, że celem są testy technologii mające na celu przygotowanie w przyszłości jakiegoś obfitującego w holograficzne sztuczki ogólnoświatowego przedstawienia.

 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

O, tak! Na pewno Księżyc

O, tak! Na pewno Księżyc hologramem jest! Na hologramie wylądowali, o hologram rozbili lądownik czy co tam mieli, po hologramie jeździł Łunochod itp. - po prostu głupota ludzka w przeciwieństwie do Wszechświata nie ma granic...

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Portret użytkownika vlad108

Zaobserwował moment zmiany

Zaobserwował moment zmiany urządzenia nadawczego, doskonalenie technologii, może w kontekście "przedstawienia" które jest szykowane? Przepływ informacji i globalna wioska ma swoje konsekwencje, również dla imitatorów iluzji. Technologii nie da się „oszukać”, dlatego zrobią w odpowiednim czasie „przebiegunowanie” lub inną apokalipsę o.O

Portret użytkownika vlad108

Zaobserwował moment zmiany

Zaobserwował moment zmiany urządzenia nadawczego, doskonalenie technologii, może w kontekście "przedstawienia" które jest szykowane? Przepływ informacji i globalna wioska ma swoje konsekwencje, również dla imitatorów iluzji. Technologii nie da się „oszukać”, dlatego zrobią w odpowiednim czasie „przebiegunowanie” lub inną apokalipsę o.O

Portret użytkownika H.R.

Temat na pierwszy rzut o ka

Temat na pierwszy rzut o ka idiotyczny, do tego wyprodukowany przez analfabetów nie znajacych fizyki. Ale .... . Jest jedno ALE. Hologram to jedno, a Księżyc, to drugie. Istnienie hologramu wcale nie oznacza nieistnienie Księżyca. To może oznaczać jedynie przykrycie hologramem czegoś, czego postronne osoby nie powinny widzieć. Wówczas pogodzimy istnienie hologramu i fałszywego wizerunku przynajmniej części Księżyca z zasadami fizyki i oddziaływaniem masy naszego satelity na nasz glob. Takiej wersji nie da się wykluczyć i nie można powiedzieć, że jest błędna. Tym bardziej, że wcale nie jest powiedziane, że na powierzchni naszej Ziemi nie mamy do czynienia z takimim samymi hologramami przykrywającymi np. eksploatowane wyrobiska wielkich rozmiarów. A autorami tych hologramów na Księżycu i na Ziemi są ci sami eksploatorzy z kosmosu. Kiedyś przy jakiejś okazji pisałem już o tych ziemskich hologramach. Dlaczego więc nie miałoby ich być na Księżycu?

Portret użytkownika Muten Roshi

Przecie jak ogólnie wiadomo

Przecie jak ogólnie wiadomo księżyc został zniszczony podczas finałowej walki na turnieju gdy goku przemienił się pod jego wpływem w ozaru !! od tamtego czasu księżyc nie istnieje, więc stworzono jego hologram! 

Portret użytkownika WEREDNA

Wg. mnie zjawisko moze

Wg. mnie zjawisko moze pochodzic od fal energetycznych powstajacych wskutek wyrzutow plazmy lub tez bardziej odleglych eksplozji w przestrzeni kosmicznej. Watpie w zaklucenia wywolane sprzetem, ze wzgledu na osoby, ktore rzekomo zaobserwowaly przez czysty okular omawiane zjawisko, a cieple powietrze z kaloryfera byloby ewentualnie widziane jako  jedna fala po calej powierzchni obrazu, lecz nie tylko faldujaca optycznie powierzchnie satelity.

Portret użytkownika Hooda

Hologram mający maskować

Hologram mający maskować tajną bazę na Księżycu? Wszystko fajnie, ale po cholerę hologram jak można wybudować bazę po ciemnej stronie Księżyca i nikt by nigdy nic nie zaobserwował. Nie komplikujcie sobie życia.

Portret użytkownika ddr

Twoje pytanie nie jest

Twoje pytanie nie jest sensowne, ponieważ nikt nie twierdzi, że nie ma Księżyca a jest tylko hologram, lecz, że jest Księżyc, ale jego prawdziwy stan powierzchni widocznej z Ziemi jest maskowany hologramem, kumasz?

Fajnie, pozdro.

Portret użytkownika bobo

Jestem  laikiem .Ale 

Jestem  laikiem .Ale  interesyje  mnie  astronomia  fizyka  i  matematyka.To  co piszecie  te fale  to  sekwencja  automatycznego  zasilania  czegoś pojawiajacego   sie  w ustalonym  czasie-zastanawiające  komu  i co  chodzi  żeby  zrobić  hologram  księżyca?

Portret użytkownika Radek

To jest prawda ten holo gram

To jest prawda ten holo gram na księżycu kiedyś pracowałem w laboratorium w pensylwalni sprzątałem tam zawsze zJanuszem na zmiane i widzieliśmy te całe przedsięwzięcie kiedyś nawet udało nam się kilka razy wynieść miedziane zwoje ten hologram to oni włączają jak widac manifestacje obcych technika opiera się głównie na matrycach nośnychi proprocesorów tytanu z domieszką saturna w stanie ciekłym tera już na emeryturze jestem jak bedzieta chcieli wiedzieć to zapraszam na rozmowę

Portret użytkownika kosmo

Byłem naocznym swiatkiem tego

Byłem naocznym swiatkiem tego zjawiska !!! kilka lat temu moze nawet i był to rok 2012r widziałem to przez teleskop i okular + swoje oko, zero sprzetu elektronicznego ! dopiero niedawno zobaczyłem i znalazlem temat ze ktos to nagrał, ewidentnie widziałem jak gruby przezroczysty pas porusza sie z dołu do góry po tarczy ksiezyca !! jakby nakładał sie nowy obraz dokładnie tak jak jest nagrane na filmikach z tym ze moze ten pas był troszke węższy ale to mogło zalezec od powera. Teleskop synta 8"

Portret użytkownika Nadir

w trzecim filmie dokładnie w

w trzecim filmie dokładnie w 4 minucie na tarczy księżyca po lewej stronie przemieszcza się bardzo szybko cień,
po rozmiarze cienia można wnioskować że to coś jest bardzo duże. Moja teoria jest taka księżyc istnieje ale czasem ktoś rzuca nam jego hologram zasłaniając go gdy chce coś na nim wykonać .

Portret użytkownika domo

Zgadza się, dodaję trzy

Zgadza się, dodaję trzy fotki, to 3 następujące po sobie klatki filmu (mam nadzieję że nie przepadła mi żadna)Polecam pobrać obrazy w pełnym rozmiarze i przesuwać jeden po drugim, wyraźnie widać cień.

Portret użytkownika sneip

Prymitywny trik. Jest to

Prymitywny trik. Jest to efekt zwolnionego odtworzenia poklatkowego sfilmowanej fotografii księżyca, bo nawet nie księżyca. Efekt powodują półobrazy wyswietlane kolejno, które oczywiscie się nakładają i powstaje owa "tajemnicza fala". Podobny efekt można było zaobserwować poklatkowo odtwarzając jakikolwiek film na wideo. Oczywiscie było duzo zaklóceń (taka technika), ale półobrazy i przesunięcia (fala) było widać wyraźnie. Podziwiam bezpłodną kreatywność niektórych ludzi, chyba się nudzą. Szkoda, bo zabija to naprawdę fajne inicjatywy i badania.

Portret użytkownika kosmo

byłem naocznym swiatkiem

byłem naocznym swiatkiem takiej fali, patrzyłem przez teleskop i widziałem to na zywo bez kamer czy aparatów, sam okular i oko, widziałem to kilka lat temu moze nawet 2012r to byl .... dopiero niedawno zobaczyłem na youtube ze ktos to naprawde nagrał :):) tak samo widziałem w okularze !!! jakby bezbarwny gruby pas przechodził po tarczy ksiezyca.

Portret użytkownika dąb

przecież są to zakłócenia

przecież są to zakłócenia powstałe w atmosferze . Nie zdziwiłbym się jak by ten internauta kręcił filmik w otwartym oknie nad grzejnikiem a fale powstałe z zetknięcia się zimnego i gorącego powietrza zakłócały obraz .  

Portret użytkownika pilip123

a  czy patrzac przez sam

a  czy patrzac przez sam teleskop tez to widac? nie, nie widac.
i jakby byl hologramem to takie "zakłócenia" byłyby widoczne za każdym razem gdy skierujemy teleskop na ksiezyc, a tak nie jest ;]
hologramy - temat dla..wlasnie, dla kogo?
 
 

Portret użytkownika mam teleskop

Mam teleskop 12,7 cm na 150cm

Mam teleskop 12,7 cm na 150cm max przyblirzenie 300x do tego, nie smartfona bo to bzdura z tym smartfonem bo przez soczewke nim nagrywac to jak ogladac film przez dziurke od klucza, lecz camere NexImage 5MP, ze system jest GoTo to przekazuje obraz przez Macbook prosto na 47" monitor no i sobie obserwoje ta Arke Noego, upps wymknelo sie, Ksierzyc dosc czesto. Widac nie tylko ciekawe dziury w serze ale i dosc regularne ksztalty, czesto swiatla tak daleko po ciemnej juz stronie ksierzyca ze raczej nie sa to na 300km wysokie skamienialosci po impakcie ktore nadal slonce oswietla lecz wydaja sie sztucznego pochodzenia ALE tej fali w ostatnich 2 latach odkad mam ten teleskop nie zarejestrowalem Sad  . Tak wiec mimo ze osobiscie po testach impaktowych ruskich i USA i efekcie dzwonu jakie wywolaly, niezliczonym starorzytnym legedom nie wierze, ze nasz Ksierzyc jest naturalnym satelita ziemi i nie jest on odlupanym kawalkiem po innym impakcie ale Hologram maskujacy to juz troche za wiele.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj