Czy zmumifikowany palec o długości 38 centymetrów należał do Nefilim?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Odkrycie mierzącego 38 centymetrów mumifikowanego palca w Egipcie wzbudza kontrowersje i spekulacje odnośnie do jego pochodzenia oraz implikacji historycznych. Znalezisko to, datowane na rok 1988, wywołało dyskusję na temat możliwej egzystencji gigantycznych istot, takich jak biblijni Nefilim, którzy mieliby chodzić po Ziemi w odległej przeszłości.

 

Gregor Spörri, przedsiębiorca, który miał okazję zobaczyć i sfotografować ten niezwykły artefakt, opowiedział, że odkrył go dzięki spotkaniu z rabusiem grobów w Egipcie. Mimo próśb o zakup, właściciel artefaktu odmówił sprzedaży, podkreślając unikalność i wartość znaleziska. Prócz zdjęć, istnieją również rentgenowskie prześwietlenia palca oraz certyfikat autentyczności, co dodatkowo wzmacnia tajemniczość odkrycia.

 

W kontekście historycznym i mitologicznym, giganci pojawiają się w wielu tradycjach i tekstach, od biblijnych Nefilim, przez Gigantów z mitologii greckiej, po legendy o gigantycznych mumii w Peru czy tajemniczych szkieletach odnalezionych na Alasce. Odkrycie to rzuca nowe światło na te historie, sugerując możliwość ich historycznego fundamentu.

 

Jednak, pomimo fascynujących spekulacji, artefakt ten pozostaje zagadką. Niektórzy naukowcy i badacze pozostają sceptyczni, podkreślając brak wystarczających dowodów na potwierdzenie autentyczności palca oraz jego pochodzenia. Opowieść o palcu, którego właściciel zniknął wraz z artefaktem, dodaje tylko tajemniczości do tej historii, pozostawiając nas z kilkoma zdumiewającymi zdjęciami i opowieściami o gigantach z przeszłości.

W kontekście badawczym, palcem i jego pochodzeniem interesują się zarówno entuzjaści historii niezwykłej, jak i specjaliści z dziedziny archeologii oraz antropologii. Pomimo braku konkretnych dowodów naukowych potwierdzających istnienie gigantów, odkrycie to stymuluje wyobraźnię i zachęca do dalszych badań nad nieznanymi aspektami historii ludzkości.

 

Choć znalezisko gigantycznego palca z Egiptu może nie dostarczać bezpośrednich dowodów na istnienie gigantów, z pewnością dodaje kolejny fascynujący rozdział do debaty na temat prehistorycznych cywilizacji i mitów, które mogły mieć podstawy w rzeczywistości.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Artefaktów po Nefilim jest na

Artefaktów po Nefilim jest na pęczki w piwnicach królewskich dworu hiszpańskiego. Konkwistadorzy opisywali iż Aztecy i Majowie pierwsze co im zawsze pokazywali to kości czy zakonserwowana fragmenty wielkoludów. Towar następnie jechał a raczej płynął na hiszpański dwór królewski.

Skomentuj